Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Przystanek Olecko - 10 Przystanek Olecko - Program

14-26.07.03 Warsztaty twórcze: Odkrywanie Całej Jaskrawości.

  • Warsztat pieśni i piosenki - (prowadzi Piotr Selim z Lubelskiej Federacji Bardów) (21-26.07.)
  • Warsztat teatralny (prowadzi Jupi Podlaszewski) (14-21.07)
  • Warsztat plastyczny instalacja, rzeźba, malarstwo (prowadzi Wojciech Łukasik) (17-26.07.)
  • Warsztat wyobraźni dla dzieci (prowadzi Renata Pieczonka) (21-23.07.)
  • Warsztat ceramiczny (prowadzi Bogdan Głębocki) (21-26.07.)
  • Warsztat dziennikarski (prowadzi Jerzy Kisielewski i Ewa Obrębowska-Piasecka); warsztat odbędzie się w dwóch etapach:
  • od 18 do 20 lipca - zajęcia warsztatowe, przygotowanie numer "0" biuletynu przystankowego,
  • od 21 do 26 lipca - wydawanie codziennego biuletynu, prowadzenie "Radia Chris" i przygotowanie materiałów dla lokalnej telewizji.
  • Warsztat Changeling the Dreaming - warsztat gier wyobraźni na żywo (prowadzą: Piotr Szczecina, Bartosz Cieśluk) (21-25.07)
Data dodania: 10 marca 2008

18.07. (piątek)

  • 17.00-20.00 - "Fiesta Borealis" Święto młodej muzyki na Północy; występy zespołów konkursowych: Ich Trole, Klimm, Re-Volt, The Plemniors, Helicobacter - scena "Taras" (za budynkiem OCK)
  • 18.00 - Parasolka dla Totorka 2003 - III konwent fanów mangi, anime, fantasy i gier RPG - pokaz anime - szkoła muzyczna
  • 20.00-22.00 - "Fiesta Borealis" - gwiazda: ŚCIANKA - scena "Taras"
  • 20.00-24.00 - Parasolka dla Totorka 2003 - integracyjne ognisko
  • 24.00 -8.00 - Parasolka dla Totorka 2003 - noc dla wytrwałych ... (pokaz anime) - szkoła muzyczna
Data dodania: 10 marca 2008

19.07. (sobota)

  • 8.00-...... - Parasolka dla Totorka (pokaz anime, panele, konkursy, noc dla wytrwałych) - szkoła muzyczna
  • 10.00 - V Otwarty Turniej Tenisa o Puchar Rektora Wszechnicy Mazurskiej pod patronatem Ministra Spraw Zagranicznych - korty MOSiR
  • 12.00 - Parasolka dla Totorka - oficjalne rozpoczęcie - szkoła muzyczna
  • 15.00 -15.30 - Zapisy na Otwarty Turniej Koszykówki Placowej - rynek
  • 16.00 - Otwarty Turniej Koszykówki Placowej (rozpoczęcie) - rynek
  • 17.00-20.00 - "Fiesta Borealis": występy zespołów konkursowych: P.D.S., Łąki Łan, Kontrast, Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach - scena "Taras"
  • 20.00 -22.00 - "Fiesta Borealis"; występ gwiazdy: KOMETY - scena "Taras"
Data dodania: 10 marca 2008

20.07. (niedziela)

  • 8.00-13.00 - Parasolka dla Totorka (RANEK not for SPIOCH - pokaz mangi i anime) - szkoła muzyczna
  • 10.00 - V Otwarty Turniej Tenisa o Puchar Rektora Wszechnicy Mazurskiej pod patronatem Ministra Spraw Zagranicznych. - korty MOSiR
  • 13.00 - 17.00 - LARP - gra RPG na żywo - szkoła muzyczna
  • 16.00 - Otwarty Turniej Koszykówki Placowej - rynek
  • 15.00-17.00 - "Fiesta Borealis" - prezentacja laureatów poprzednich edycji: 0-85, Chwilowo
  • 18.00-19.00 - "Fiesta Borealis" - KONCERT LAUREATÓW
  • 19.00-20.00 - "Fiesta Borealis" - FNAG
  • 20.30-22.00 - "Fiesta Borealis"; występ gwiazdy: BRYGADA KRYZYS - na tarasie
Data dodania: 10 marca 2008

21.07. (poniedziałek) - Dzień Teatru

  • 16.00 - Finał Otwartego Turnieju Koszykówki Placowej - rynek
  • 17.00 - pokaz warsztatu teatralnego spektaklu pt. "Iskry" oraz spektakl teatru "Oblique" - sala AGT
  • 18.00 - "Vlepki" - wernisaż - Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa
  • 19.00 -20.00 - "Przystanek Familijny - Miasteczko Chochlików" (program plenerowy dla dzieci) - Plac Wolności
  • 20.00-21.30 - koncert zespołu HABAKUK (reggae) - scena na Placu Wolności
  • 22.15 - "Źródło" koncert muzyki etnicznej i folkowej - Kwartet Jorgi - scena "Taras"
Data dodania: 10 marca 2008

22.07. (wtorek) - Dzień Teatrów Tańca

  • 10.00 - Turniej Szachów Błyskawicznych o "Puchar 10. Przystanku Olecko" - Gimnazjum nr 2
  • 16.30 - "Przystanek Familijny - Miasteczko Chochlików" (program plenerowy dla dzieci) - Plac Wolności
  • 17.00 - Wieczór Teatrów Tańca (sala AGT):
    • "Strategia" - Dada von Bzdülow
    • "A2" - Scena Ruchliwa Teatru AGT
    • "Kwietnie Wojny" - Anna Haracz, Sławomir Rodrigez Porębski
  • 20.00 -21.30 - koncert zespołu "Same Nazwiska" (rock) - scena na Placu Wolności
  • 22.15 - "Struga" koncert piosenki poetyckiej i literackiej - Marek Andrzejewski i Lubelska Federacja Bardów, "10 pięter" - scena "Taras"
Data dodania: 10 marca 2008

23.07. (środa)

  • 16.00 - Otwarty Turniej Piłki Nożnej Plażowej - boisko przy kortach
  • 16.30 - "Przystanek Familijny - Miasteczko Chochlików" (program plenerowy dla dzieci) - Plac Wolności
  • 20.00-21.30 - koncert zespołu "Kontraburger" (folk) - scena na Placu Wolności
  • 22.15 - "Rzeka" - koncert muzyki bluessowo-folkowej pt. "The wiersze und piosenki" (Zbigniew Foryś, Jerzy Dębina, Rysia Widota) - scena "Taras"
Data dodania: 10 marca 2008

24.07. (czwartek)

  • 16.00. - Wyścigi rowerowe dla dzieci przedszkoli i szkół podstawowych na bieżni - stadion MOSiR
  • skoki na gumowej linie bungy oraz show (Centrum Sportów Ekstremalnych Gul) - pokaz niekonwencjonalnych skoków na bungy
  • 16.30 - "Przystanek Familijny - Miasteczko Chochlików" (program plenerowy dla dzieci) - Plac Wolności
  • 17.00 - Przystankowy Konwent Literacki z udziałem grupy literackiej "Kartki" oraz współczesnych pisarzy polskich - patio szkoły muzycznej
  • 20.00 -21.30 - koncert zespołu "Afropol" (funky music from Gdynia) - scena na Placu Wolności
  • 22.15 - "Morze" - koncert muzyki jazzowej i alternatywnej - Stanisław Sojka, "Tymon Tymański Band" - scena "Taras"
Data dodania: 10 marca 2008

25.07. (piątek)

  • od 11.00 - Dzień Policji na Przystanku Olecko (m.in. przemarsz kompanii honorowej, uroczystości związane z poświęceniem sztandaru, pokaz sprzętu policyjnego, musztra paradna, pokaz ratownictwa)
  • 12.00 - biegi przełajowe - trasy biegowe MOSiR
    • skoki na gumowej linie bungy oraz show (Centrum Sportów Ekstremalnych Gul)
    • uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowy budynek dydaktyczny Wszechnicy Mazurskiej w Olecku
  • 16.30 - "Przystanek Familijny - Miasteczko Chochlików" (program plenerowy dla dzieci) - Plac Wolności
  • 17.00 - Przystankowy Konwent Literacki z udziałem grupy literackiej "Kartki" oraz współczesnych pisarzy polskich - patio szkoły muzycznej
  • 18.00 - premiera produkcji OCK i wolnej strefy - Scena Ruchliwa Projekt "120/80" (reż. Leszek Bzdyl) - sala AGT
  • 20.00-21.30 - koncert zespołu "Tortilla Flat" (blues & rock) - scena na Placu Wolności
  • 22.00 - "BLUE CAFFE", "MYSLOVITZ" - WIELKA SCENA NAD JEZ. OLECKO WIELKIE (Plac obok amfiteatru ZST)
Data dodania: 10 marca 2008

26.07. (sobota)

  • Lady Pank Day - ZLOT FANÓW "LADY PANK"
  • 10.00 - X Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego o puchar Przystanku Olecko w grze pojedynczej - korty
  • 11.00 - Regaty 10. "Przystanku Olecko" o Puchar Prezesa Ligi Morskiej i Rzecznej Bronisława Komorowskiego w klasie "Optimist" - Przystań Oleckiego Klubu Wodnego
  • 12.00 - XI Otwarty Olecki Maraton Pływacki - plaża "Skocznia"
  • 13.30 - pokaz konia hodowlanego - mały stadion MOSiR
  • 16.00-19.00 - "Przystanek Familijny, PARADA, koncert warsztatu pieśniarskiego - Plac Wolności
  • 19.00-21.30 - koncert zespołów "North Pole and Jazz Band" (jazz) oraz "Bohema" (rock) - scena na Placu Wolności
  • 22.30 - "LADY PANK DAY" - "LADY PANK", BORYSEWICZ- KUKIZ - WIELKA SCENA NAD JEZ. OLECKO WIELKIE (Plac obok amfiteatru ZST)
Data dodania: 10 marca 2008

27.07. (niedziela)

  • 6.00 - Otwarte spinningowe mistrzostwa Olecka - zbiórka zawodników przy LOK (za budynkiem sądu)
  • 10.00 - X Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Przystanku Olecko w grze podwójnej - korty
  • 11.00 - Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej - boisko przy kortach
Data dodania: 10 marca 2008

Ponadto

  • "Kino Letnie" - projekcje filmowe w plenerze
  • "Zlot fanów "Lady Pank"
  • "Cykl integracyjny: Biuletyn Przystankowy, Radio Chris, spotkania integracyjne.
  • "Wernisaże i wystawy (wystawa fotografii z dotychczasowych "Przystanków", wystawa vlepek)
  • Prezentacje artystyczne odbywać się będą w następujących miejscach: Wielka Scena nad jez. Olecko Wielkie, Scena "Taras", Plac Wolności, Skocznia i plaża MOSiR, Klub Wodny.
Data dodania: 10 marca 2008

Komitet Honorowy 10. "Przystanku Olecko"

  1. Wacław Olszewski - Burmistrz Olecka
  2. Barbara Labuda - Minister w Kancelarii Prezydenta
  3. Wojciech Biedroń - filmowiec
  4. Witold Chmielewski - profesor socjologii, prezes Fundacji Małych Ojczyzn
  5. Irena Groblewska - TVP
  6. Jerzy Iwaszkiewicz - dziennikarz TVP
  7. Jerzy Kisielewski - dziennikarz TVP
  8. Wojciech Krukowski - dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej
  9. Robert Leszczyński - dziennikarz
  10. Marcin Łomnicki - reżyser filmowy
  11. Ryszard Tymon Tymański - muzyk
  12. Dariusz Morsztyn - ekolog
  13. Janusz Panasewicz - muzyk
  14. Maciej Rychły - muzyk
  15. Marek Saryusz Wolski - dziennikarz
  16. Bohdan Skrzypczak - dyrektor Centrum Wspierania Aktywności Lokalnych
Data dodania: 10 marca 2008

Komitet organizacyjny

  1. Henryk Trznadel - Zastępca Burmistrza Olecka
  2. Marek Gałązka - dyrektor programowo artystyczny Przystanku Olecko
  3. Alicja Żementowska - rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Olecku
  4. Marek Mach - menadżer kultury
Data dodania: 10 marca 2008