Wydarzenia

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności

AKCJA PUZZLE

>> AKCJA PUZZLE

Jeśli macie Państwo puzzle, których już Wy, bądź Wasze dziecko nie układacie, jeśli gdzieś na półce czy pod łóżkiem leży zapomniane pudełko tych kolorowych kartoników - przynieście je do czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej. Zorganizujemy „Puzzlowy dzień”, czyli taki dzień w tygodniu, kiedy to będziemy się spotykać w większej grupie i wspólnie układać puzzle. Czekamy i zapraszamy!! Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku, ul. Kopernika 6.

Eliminacje Gratki dla nastolatka za nami

>> Eliminacje Gratki dla nastolatka za nami

W dniu 13.04.2015 r. odbyły się półfinałowe eliminacje „Gratki dla nastolatka”. Do finału konkursu komisja zakwalifikowała 22 podmioty wykonawcze. Lista finalistów znajduje się w pliku *.pdf.

Protokół z półfinału


Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. Tych, którzy nie zakwalifikowali się do dalszego etapu zapraszamy do uczestnictwa w przyszłorocznej "Gratce". Finalistów zapraszamy na warsztaty piosenki.

Warsztaty laureatów odbędą się w sali baletowej w terminach:
17 kwietnia (piątek)
13:00-14:30 - kategoria klas I-IV
14:30-16:00 - kategoria klas V-VI oraz I-II Gimnazjum oraz klas III Gimnazjum oraz szkoły średnie

18 kwietnia (sobota)
10:00-11:30 - kategoria klas I-IV
11:30-13:00 - kategoria klas V-VI oraz I-II Gimnazjum oraz klas III Gimnazjum oraz szkoły średnie

Prosimy o zabrać ze sobą:
- podkłady muzyczne,
- teksty utworów,
- wygodne ubranie i buty na zmianę
- napoje do picia.

Uwaga
Karolina Skarżyńska – prosimy o podkład muzyczny (półplaybeck)
Wiktoria Świtaj – prosimy o kontakt

17 kwietnia - wystawa fotografii

>> 17 kwietnia - wystawa fotografii "Multiekspozycje" - Piotr Bułanow-

godz. 18:00 Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa.

Piotr Bułanow jest suwalczaninem, od ponad dwudziestu pięciu lat związanym ze środowiskiem fotografików, skupionych wokół legendarnego klubu Pacamera, założonego przez Stanisława Wosia w latach 80. XX w.
Specjalizuje się w fotografii krajobrazu Suwalszczyzny; fotografuje zarówno w konwencji estetycznej, nawiązującej do tradycji piktorializmu – klasycznego pejzażu, jak również w nowocześniejszych formach artystycznych, takich jak prezentowane na tej wystawie cykle multiekspozycji – fotografii powstającej bezpośrednio w aparacie fotograficznym w wyniku procesu dziesięciokrotnych naświetleń na ten sam kadr, rożnych motywów przyrodniczych.
Brał udział w większości wystaw zbiorowych PAcamera Club, należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest laureatem znaczących konkursów fotograficzych, takich jak: Biennale Krajobrazu Polskiego w Kielcach, Konfrontacje Fotograficzne w Gorzowie Wielkopolskim, Fotograficzne Mistrzostwa Polski w Warszawie.
Uczestniczył w zjeździe założycielskim Związku Polskich Fotografików Przyrodniczych i przez pewien czas (od 1997) pełnił obowiązki Prezesa Okręgu Północno-Wschodniego tego związku.
Ma na swoim koncie liczne wystawy i publikacje.

25.04.2015 r. - Koncert - Alicja Majewska/Włodzimierz Korcz

>> 25.04.2015 r. - Koncert - Alicja Majewska/Włodzimierz Korcz

godz. 19:00, sala kina "Mazur"

Wstęp: 50 zł. Bilety w sprzedaży od 13.04.2015 r. w kasie ROK "MG" Olecko, Plac Wolności 22

Alicja Majewska kocertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”. Śpiewa teksty znakomitych autorów - głównie Wojciecha Młynarskiego. Na stałe współpracuje z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem, autorem muzyki większości jej piosenek.
Więcej na www.alicjamajewska@post.pl

 Warsztaty relaksu

>> Warsztaty relaksu

sala baletowa w budynku ROK „MG”

Warsztaty poprowadzi mgr psychologii z wieloletnim doświadczeniem klinicznym Ewa Staśkiewicz-Niemczewska.
Zabierz ze sobą:
- wygodny strój,
- obuwie na zmianę,
- karimatę/kocyk
Zapraszamy w każdy piątek o godz. 17:00.

1 2 >>