Wydarzenia

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności

13 maja - PIOTR MACHALICA

>> 13 maja - PIOTR MACHALICA "Mój Ulubiony Młynarski"

godz. 17:00, sala kina „Mazur”
Wstęp: 45 zł
Sprzedaż biletów w kasie ROK "MG" oraz w kasie kina od dnia 22 kwietnia 2017 r.
Sprzedaż biletów przez internet od 18.04.2017 r. (link poniżej)

Koncert "Mój Ulubiony Młynarski" to hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który Jego utwory śpiewa "od zawsze". Tym razem jednak powstał koncert Machalicy składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Wojciecha Młynarskiego.
Recital składa się z piosenek zarówno autorskich, jak i znakomitych przekładów, które stały się ważną częścią polskiej kultury.
W programie m.in. "Jeszcze w zielone gramy", "Tango desperado", "Bynajmniej", "Moje ulubione drzewo", "Idź swoją drogą" (Sinatra), "Trąbeczka" (Brassens), czy „Blue Tango” (Conte).
"Mój ulubiony Młynarski" to koncert na głos, dwie gitary i trąbkę, a czasem nawet akordeon i przeszkadzajki.

Zespół w składzie:
Piotr Machalica, Michał Walczak (gitara), Krzysztof Niedźwiecki (gitara), Paweł Surman (trąbka, akordeon, przeszkadzajki).

Tu kupisz bilet na koncert PIOTRA MACHALICY

>> Tu kupisz bilet na koncert PIOTRA MACHALICY

KLIKNIJ NA OBRAZEK

21 kwietnia - kwiecień miesiącem Ziemi

>> 21 kwietnia - kwiecień miesiącem Ziemi

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku zaprasza MIESIĄC Z ... czyli kreujemy wyobraźnię, poszerzamy wiedzę, bawimy się! KWIECIEŃ MIESIĄCEM ZIEMI Na zajęciach dowiesz się: - Co szkodzi naszej planecie? - Jak powstaje książka? - Jaki jest najciekawszy zawód świata? - Jakie są najciekawsze miejsca na Ziemi? - Co robić, by być zdrowym i uśmiechniętym? - Jak wykorzystać plastelinę, papier, pastele? Zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w każdy PIĄTEK miesiąca o godz. 16:00. Pierwsze spotkanie 21.04.2017 r., godz. 16:00

24 kwietnia - spotkanie z pisarzem

>> 24 kwietnia - spotkanie z pisarzem

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku zaprasza
24 kwietnia o godz. 12:00 oraz o 16:30 zapraszamy na spotkanie z Agatą Julią Prosińską, autorką powieści "Sylfida".

Agata to uczennica I LO im. Jana Kochanowskiego w Olecku oraz początkująca pisarka, która niedawno wydała swoją pierwszą powieść pt. „Sylfida”, którą napisała w wieku 15 lat. Powieść rozpoczyna serię fantasy o „Duchach Żywiołów”. Młoda autorka pisze od piątego roku życia, w 2009 roku wygrała konkurs plastyczno-literacki „Moja pierwsza książka” zorganizowany przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną oraz Warmińsko-Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną w Olecku opowiadaniem pod tytułem „Elly McDonald”. W wolnym czasie głównie pisze, rysuje, maluje, czyta książki, ogląda filmy, seriale oraz lepi figurki z plasteliny. Agata interesuje się także filozofią. W 2016 roku pokusiła się o napisanie sztuki teatralnej „Cień”, która została wystawiona przez uczniów jej szkoły między innymi podczas oleckich spotkań ze sztuką „Sztama”. Najnowsza sztuka – „Studium w pluszowym misiu” – zostanie wystawiona podczas oleckich Dni Rodziny.

25 kwietnia - koncert

>> 25 kwietnia - koncert "Spotkania z muzyką"

godz. 17:30 sala widowiskowa ROK „Mazury Garbate"

Zapraszamy na koncert z cyklu Spotkania z muzyką pt. „Wyprawa na kraj świata”.

Cezary NOWAK - aktor,
Agnieszka ROGOWIECKA/Elżbieta DROZDOWSKA - flet
Jacek MAŁACHOWSKI/Jarosław GAŁUSZKA - akordeon

1 2 3 >>