Wydarzenia

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności

KONKURS OFERT NA WYNAJEM LOKALU ARTS

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” ogłasza konkurs ofert na wynajem lokalu „ARTS”, usytuowanego przy Placu Wolności 22 w Olecku. W konkursie brane będą pod uwagę następujące kryteria:
1) wysokość miesięcznego czynszu najmu,
2) program artystyczno-kulturalny,
3) oferta gastronomiczna,
4) propozycja estetyki (wystroju) pomieszczeń,
5) doświadczenie i referencje najemcy w zakresie prowadzenia działalności wyszczególnionej w pkt 2, 3, 4.
Preferowane będą oferty zawierające propozycje długofalowe, na minimum 3 lata. Komisja weźmie również pod uwagę wiarygodność finansową oferenta.
Oferty w zamkniętych kopertach należy składać do dnia 3.11.2014 r. do godz. 10:00 w sekretariacie ROK „Mazury Garbate” lub korespondencyjnie na adres: Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate, Plac Wolności 22, 19-400 Olecko.
Otwarcie ofert i wybór oferenta nastąpi w dniu 3.11.2014 r. do godz. 10:15 w gabinecie dyrektora ROK „MG”.

25 października - Swojskie Spotkania

>> 25 października - Swojskie Spotkania

godz. 13:00, sala kina, wstęp bezpłatny

Po raz kolejny zapraszamy na koncert Swojskie Spotkania. W tym roku na naszej scenie zaprezentują się następujące zespoły:Zespół „MELODIA” z Kętrzyna, Zespół Regionalny „LIPSK” z Lipska, Zespół „POJEZIERZE” z Ełku, Zespół „KALINA” z Kalinowa, Zespół „MAZURY” ze Starych Juch, Zespół „ŚWIĘTOWIACY” ze Świętajna, Zespół „WIELCZANKI” z Wieliczek, i Zespół „”OLECKIE ECHO” z Olecka.

27.10.2014 r. - Lotnicze Mazury, dawniej i w XXI w.

>> 27.10.2014 r. - Lotnicze Mazury, dawniej i w XXI w.

godz. 18:00, czytelnia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku, ul. Kopernika 6.

Stanisław TOŁWIŃSKI - Prezes Aeroklubu Krainy Jezior oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Olecku zapraszają na multimedialną prezentację „Lotnicze Mazury, dawniej i w XXI w.", pokazującą tradycje lotnicze Krainy Jezior sięgające 1910 roku.

Spotkanie odbędzie się pod egidą Zarządu Aeroklubu Krainy Jezior w celu zaprezentowania nieznanych dotychczas z przeszłości zdarzeń i inicjatyw lotniczych w regionie. Powinno ono przysłużyć się szerszemu zrozumieniu potrzeby właściwego postrzegania obecnych inicjatyw samorządów, aeroklubów w regionie, osób indywidualnych w zakresie tworzenia lotnisk i lądowisk oraz znaczenia realizacji międzynarodowych imprez (rajdów) lotniczych dla aktywizacji społecznej i gospodarczej regionu.

O tym wszystkim, jak również o szkoleniu lotniczym pilotów ULM oraz mechaników ULM, modelarstwie i coraz popularniejszych bezzałogowych statkach powietrznych, zwanych potocznie dronami, będziemy chcieli porozmawiać po inicjującej prezentacji Prezesa AKJ – Stanisława Tołwińskiego. Nie wyklucza się możliwości zawiązania Klubów Lotniczych/Klubów Przyjaciół Lotnictwa, jeżeli będzie taka potrzeba i chętnych dla takiej formy organizacyjnej nie zabraknie. Więcej informacji na www.lotniskoketrzyn.pl

30 października - Zaginiona dziewczyna w KADRze

>> 30 października - Zaginiona dziewczyna w KADRze

Po przeprowadzce Amy i Nick przeżywają kryzys. Gdy w dniu rocznicy ślubu kobieta znika bez śladu, jej mąż staje się głównym podejrzanym. Tak w jednym zdaniu można przedstawić zarys fabuły "Zaginionej Dziewczyny", naszej najnowszej propozycji KADRu - cyklu Kino Ambitne Daje Radę.

Film to nie tylko pieczołowicie skonstruowana intryga, to również wiwisekcja toksycznego związku małżonków, której możemy dokonać dzięki prowadzonej dwutorowo narracji.

Fincher - reżyser "Zodiaka" i "Social network" tym razem zrezygnował z wizualnych fajerwerków i charakterystycznej dla thrillerów przemocy. Postawił na posępny klimat, wzmocniony przez muzykę skomponowaną przez duet Reznor/Ross, sarkastyczny dowcip i skrojone na miarę kreacje aktorskie Bena Afflecka i Rosamundy Pike. "Zaginiona dziewczyna" to 149 minut dobrego kina, w trakcie seansu nie zauważycie upływu czasu.

KADR (Kino Ambitne Daje Radę), film "Zaginiona dziewczyna", 30.10.2014 r. godz. 19:00, kino "Mazur" wstęp 12 zł.

30 października - Poeci są wśród nas - spotkanie z Teresą Lipińską

>> 30 października - Poeci są wśród nas - spotkanie z Teresą Lipińską

godz. 16:30, czytelnia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej, ul. Kopernika 6

W cyklu spotkań „Poeci są wśród nas” zapraszamy na spotkanie z Teresą Lipińską.
Teresa Lipińska (pseudonim Tessa lub Tessa_Stokrotka), olecczanka, z domu Domel. Twórczością zajęła się już w latach 1970-71. Były to listy pisane wierszem. W późniejszych latach, co jakiś czas, powstawały jej wiersze okolicznościowe. Aktywną twórczością wykazała się od 1997 r. na falach suwalskiego Radia 5. Jej wiersze, których wydała osiem tomików, ukazywały się również w lokalnych gazetach.

***
„...Niech wszędzie panuje miłość, a życie stanie się podobne do raju. Czy nasze życiowe poletko ma być pustynią bez wody? Nie może być też tylko głuchym krzykiem na pustyni bez echa odpowiedzi. Szukam tych odpowiedzi i zachęcam, by każdy ich szukał.”
Teresa Lipińska

1 2 3 >>