Wydarzenia

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności

23 lutego - KADR ZAPRASZA: Śmierć w Sarajewie

>> 23 lutego - KADR ZAPRASZA: Śmierć w Sarajewie

godz. 19:00, Kino "Mazur"

Cena biletu - 10 zł
Pracownicy hotelu Europa od miesięcy nie dostają wynagrodzenia, grożą strajkiem i przygotowują do przyjazdu wysoko postawionych osobistości. W Sarajewie mają się odbyć uroczystości związane z setną rocznicą zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda Habsburga.
Czas trwania: 1 godz. 25 min.
reżyseria: Danis Tanović
scenariusz: Danis Tanović
gatunek: Dramat
produkcja: Francja/Bośnia i Hercegowina
premiera: 21 października 2016

28 lutego - spotkanie autorskie

>> 28 lutego - spotkanie autorskie

godz. 16:30, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku, ul. Kopernika 6

Zapraszamy na spotkanie z poezją Weroniki Koloszewskiej.
Podczas spotkania - promocja książki „Życie w wierszu trwa”.

Notka o autorce
Weronika Koloszewska - Podlasianka z pochodzenia, od wielu lat mieszka na Mazurach, a od 15 w Olecku. Dzieciństwo i młodość spędziła w powiecie gołdapskim, ale z Mazurami związana na całe życie. Z zawodu dziewiarka, zajmuje się rękodzielnictwem, twórca ludowy, projektantka.
Właściwie od dzieciństwa swoją wrażliwość na świat wyraża w poezji, wiersze o miłości, religijne, patriotyczne, dedykacje sercem pisane oraz wiersze egzystencjonalne to najczęściej poruszane tematy w jej twórczości. Oddzielną część stanowią bajeczki pisane dzieciom, zabawne i pouczające. W jej wierszykach można odnaleźć elementy melancholii, humoru, satyry...

9 marca -

>> 9 marca - "Ciao Ciao Bambina" - monodram muzyczny

godz. 17:00, sala kina „Mazur”, Olecko, Plac Wolności 22.

Teatr Piosenki – Nicola Palladini
Monodram muzyczny inspirowany życiem Marino Mariniego
Wstęp: 25 zł

Bilet można już kupić klikając na obrazek EKOBILET. Bilety w kasie będą sprzedawane od 24 lutego.

Zobacz CIAO CIAO BAMBINA - OFFICIAL PROMO TRAILER

„CIAO CIAO BAMBINA”
Koncepcja i reżyseria: Nicola Palladini
Scenariusz: Małgorzata Wojtulewicz

Kliknij na obrazek - kup bilet na spektakl Ciao Ciao on line

>> Kliknij na obrazek - kup bilet na spektakl Ciao Ciao on line

"Ciao Ciao Bambina" to najsłynniejsze włoskie piosenki w autorskiej interpretacji musicalowego aktora z Rzymu, z towarzyszeniem zespołu muzycznego, jak również podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy.
Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40-tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się w towarzystwie Marino Mariniego do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną. Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, którą tam spopularyzował.
W ciągu 80 minut usłyszymy szlagiery: ''Tu vuo fa l'americano'', ''L'Italiano'', "Azzurro", "Marina", ''O'sole mio'',''Love in Portofino'', ''Volare'', "Mamma", "That's amore", "Mambo Italiano","Quando, quando quando","Buonasera Signorina", "Arrivederci Roma", "Ciao, Ciao Bambina" czy ''Nie płacz kiedy odjadę".
Od dnia premiery 22 listopada 2013 w Teatrze Małym w Tychach, spektakl wystawiany był ponad 100 razy w całej Polsce.
NICOLA PALLADINI
(Włoski Aktor Musicalowy)
CABARET - KISS ME,KATE - JESUS CHRIST SUPERSTAR
Po ukończeniu w 2005 roku Akademii Musicalowej Musical Theatre Academy w Rzymie, studiował metody aktorskie Strasberg/Stanislavskji w Konstant Lee Studio u wykładowcy Ilza Prestinari z Actor Studio.
Rozpoczął swoją teatralną karierę w musicalu "The Rocky Horror Show"w roli Riff Raff, a następnie brał udział w licznych musicalach we Włoszech: "Welcome to the Machine" The Pink Floyd Rock Show w roli producenta Franka, "Alicja w Krainie Czarów" jako Szalony Kapelusznik, "Across the Universe","Marcelino, chleb i wino","Grease" oraz w roli Apostoła w światowej premierze w Sali Audiencyjnej Pawła VI w Watykanie muzycznego spektaklu "Maria z Nazaretu".
W 2011 roku zadebiutował na polskiej scenie teatralnej główną rolą Mistrza Ceremonii w musicalu "CABARET", w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego, w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Rok później w Teatrze Muzycznym w Poznaniu wystąpił w musicalu "Kiss Me, Kate", również kreując głównego bohatera- Fred'a Grahama/Petruchio.
W 2013 roku w Nicola Palladini można było zobaczyć w roli Saszy, w inscenizacji ''Skrzypka na dachu'' w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu, a także jako Heroda w "Betlejem Polskiego" Lucjana Rydla na deskach Teatru Małego w Tychach.
Od 4 października 2014 roku można go oglądać w Teatrze Muzycznym w Łodzi w podwójnej roli Judasza i Heroda w inscenizacji słynnego musicalu "Jesus Christ Superstar".
Pracował także nad musicalową wersją Snu Nocy Letniej Szekspira, gdzie wcielił się w rolę Oberona i Tezeusza.
21 listopada 2015 odbyła się premiera spektaklu "d:Amore" w jego reżyserii i z nim w roli głównej.

24 lutego - Wernisaż wystawy fotografii Adama Woronieckiego

>> 24 lutego - Wernisaż wystawy fotografii Adama Woronieckiego

godz. 17:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. A. Legusa

Fascynację do fotografii poczuł w wieku 6 lat, kiedy pierwszy raz tata zabrał go do ciemni. Do dziś wspomina towarzyszące mu emocje, ekscytację, oczarowanie magicznie pojawiającymi się czarno-białymi obrazami.
Wystawa InfraRed autorstwa Adama Woronieckiego to zdjęcia wykonane w technice IR (ang. infrared - w podczerwieni).
Cała idea fotografii IR opiera się na naświetlaniu zdjęcia światłem podczerwonym, którego ludzkie oko nie rejestruje. Korzysta ze zjawisk pochłaniania promieniowania podczerwonego przez przedmioty, jego odbijania i emisji. Najsilniej podczerwień odbija zawarty w roślinach chlorofil, dlatego, jak podkreśla autor prac, najlepszym tematem do tego typu zdjęć jest krajobraz, w którym dominuje zieleń. Roślinność wychodzi w bardzo jasnych kolorach, aż po czystą biel. Niebo z kolei staje się czarne, ponieważ pochłania pasmo podczerwone. Ciekawie prezentują się również zbiorniki wodne.
Autor lubi eksperymentować, co możemy zauważyć na fotografiach, które powstały miedzy innymi w Ełku, Augustowie i Olecku. Zatrzymana w kadrze Adama codzienna rzeczywistość zmienia całkowicie swój wymiar, wprowadza widza w surrealistyczny świat, a wszystko to za sprawą bardzo abstrakcyjnej, przewrotnej kolorystyki. Zapraszamy
Wystawa dostępna będzie do 24.03.2017

1 2 3 >>