Wydarzenia

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności

5-6 grudnia - Poezji Gram

>> 5-6 grudnia - Poezji Gram

W tym roku czeka nas już czwarta edycja zderzeń ze słowem i dźwiękiem Poezji Gram. Znamy już wszystkie gwiazdy, które wystąpią na oleckiej scenie 5 i 6 grudnia.

Pierwszego dnia usłyszymy barda, poetę i kompozytora - Andrzeja Garczarka. Następnie jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek ostatniej dekady: Ania Dąbrowska.

Drugiego dnia zderzenia ze słowem i dźwiękiem rozpoczniemy koncertem muzyka, wokalisty, kompozytora, autora tekstów, multiinstrumentalisty, laureata drugiej edycji programu IDOL - Krzysztofa Zalewskiego. Ukoronowaniem festiwalu będzie występ Karoliny Czarneckiej - finalistki konkursu Pamiętajmy o Osieckiej oraz Przeglądu Piosenki Aktorskiej, znanej z wykonania piosenki "Hera Koka Hasz LSD".

Wstęp:
- bilet jednodniowy - 40 zł
- karnet na 2 dni - 65 zł
do nabycia w kasie ROK "MG" od 1.12.2014 r.

więcej informacji tutaj

28 listopada - Kryminalne zagadki Olecka

>> 28 listopada - Kryminalne zagadki Olecka

28 listopada, godz. 17:00, sala AGT

"Dziewczyna zginęła, bo miała bogatego ojca". Jaka historia kryje się za tym zdaniem? Tego będą musieli dowiedzieć się uczestnicy gry detektywistycznej "Kryminalne zagadki Olecka". Wcielą się oni w role śledczych rodem z hollywoodzkich produkcji by na bazie poszlak, analizy materiału dowodowego, ukrytych wskazówek i zeznań świadków poznać niesztampowe rozwiązanie zagadki.

Zbierz drużynę detektywów i przyjdź do sali AGT. Zaczynamy punktualnie o 17:00. Najlepszych śledczych czekają ciekawe nagrody! Gra przeznaczona dla osób od 12 roku życia. Akcję przygotowali Wolontariusze Kultury WspaK.

27 listopada - Film Mama Xaviera Dolana w KADRze

>> 27 listopada - Film Mama Xaviera Dolana w KADRze

Geniusz. Tak z pewnością można powiedzieć o młodym Kanadyjczyku Xavierze Dolanie. Człowiek wielu talentów. Reżyser, aktor, scenarzysta, czasem do swoich produkcji projektuje stroje. Przygodę z filmem zaczął w wieku 5 lat występem w telewizyjnym filmie "Misericorde". Jego debiut reżyserski - film "Zabiłem moją matkę", który nakręcił w wieku 20 lat, wywołał sensację na festiwalu w Cannes, zdobył trzy nagrody w kategorii kina niezależnego i artystycznego. Dziś jako 25-latek ma na swoim koncie 5 filmów. Najnowszy obraz "Mama", uhonorowany Nagrodą Jury na tegorocznym festiwalu w Cannes, w październiku wszedł na ekrany polskich kin. Zaprezentujemy go na kolejnym spotkaniu cyklu KADR (Kino Ambitne Daje Radę).

Film "Mama" to opowieść o owdowiałej kobiecie, samotnie wychowującej agresywnego syna. Chłopak ma piętnaście lat i cierpi na ADHD. Wspólnie próbują związać koniec z końcem i stawić czoła problemom. Nieoczekiwanie w ich życiu pojawia się Kyla, tajemnicza sąsiadka mieszkająca po drugiej stronie drogi. Dziewczyna sprawia, że w życiu matki i syna znów pojawia się nadzieja na lepszą przyszłość.

Kino Xaviera Dolana - jak pisze recenzent Michał Walkiewicz - jest sztuką flirtu z widzem, uwodzenia obrazem, oddziaływania na zmysły. Reżyser wie, jak pokazać na ekranie zapach, smak, dotyk, jest mistrzem rytmizowania ujęć i scen, a także inscenizacji – naszą uwagę rozdziela pomiędzy dźwięki, kształty, kolory i faktury. W "Mamie" idzie jednak o krok dalej – nie zadowala go tylko estetyczna satysfakcja widza, zależy mu również na jego intelektualnej sytości.

KADR (Kino Ambitne Daje Radę), film "Mama" w reżyserii Xaviera Dolana, 27.11.2014 r. godz. 19:00, kino "Mazur" wstęp 10 zł.

KONKURS OFERT NA WYNAJEM LOKALU ARTS

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” ogłasza konkurs ofert na wynajem lokalu „ARTS”, usytuowanego przy Placu Wolności 22 w Olecku. W konkursie brane będą pod uwagę następujące kryteria:
1) wysokość miesięcznego czynszu najmu,
2) program artystyczno-kulturalny,
3) oferta gastronomiczna,
4) propozycja estetyki (wystroju) pomieszczeń,
5) doświadczenie i referencje najemcy w zakresie prowadzenia działalności wyszczególnionej w pkt 2, 3, 4.
Preferowane będą oferty zawierające propozycje długofalowe, na minimum 3 lata. Komisja weźmie również pod uwagę wiarygodność finansową oferenta.
Oferty w zamkniętych kopertach należy składać do dnia 16.12.2014 r. do godz. 10:00 w sekretariacie ROK „Mazury Garbate” lub korespondencyjnie na adres: Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate, Plac Wolności 22, 19-400 Olecko.
Otwarcie ofert i wybór oferenta nastąpi w dniu 16.12.2014 r. do godz. 10:15 w gabinecie dyrektora ROK „MG”.

27 listopada - Widziadło

>> 27 listopada - Widziadło

W dniu 27 listopada 2014 r. w sali kina Regionalnego Ośrodka Kultury „Mazury Garbate” odbędą się Prezentacje Artystyczne „WIDZIADŁO” pod hasłem „Nie wierz swym oczom - sercem patrz”.
W prezentacjach biorą udział placówki kształcące dzieci i młodzież niepełnosprawną z miasta i gminy Olecko.
Serdecznie zapraszamy!
Organizator - Stowarzyszenie Dać Nadzieję przy ŚDS w Olecku.

1 2 3 >>