Wydarzenia

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności

Wynajem Klubu "U Potęgowej"

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” zaprasza do udziału w konkursie ofert na najem lokalu przy Placu Wolności 22C, (Klub „U Potęgowej”, wejście od ul. Partyzantów).
Oferty należy składać osobiście w sekretariacie Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku „Mazury Garbate”, 19-400 Olecko, Plac Wolności 22 lub listownie.
O wyborze oferty organizator powiadomi uczestników odrębnym pismem.
Szczegóły oferty

15 stycznia - WOŚP 2017 - Gramy dla dzieci i seniorów

>> 15 stycznia - WOŚP 2017 - Gramy dla dzieci i seniorów

Zbiórka na wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Olecku przekroczyła kwotę 32000 zł!


17 stycznia 2017 r. - Wieczór kolęd

>> 17 stycznia 2017 r. - Wieczór kolęd

godz. 16:30, Biblioteka

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku oraz Zespół Folklorystyczny SEDRANIANKI zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na "Wieczór kolęd", który poprowadzi Zespół Folklorystyczny SEDRANIANKI.

W programie:
- wspólne śpiewanie kolęd
- zwyczaje Bożonarodzeniowe
- słodki poczęstunek

Czekamy w czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku, ul. Kopernika 6.

17 stycznia - Teatr Muzyczny

>> 17 stycznia - Teatr Muzyczny "Pół żartem - pół serio"

godz. 17:30, sala kina „Mazur”

TEATR MUZYCZNY - PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO – dla dzieci i młodzieży
sopran/mezzosopran, tenor, fortepian
W planowanym, jak co roku, koncercie z muzyką wokalną, młodzi śpiewacy otworzą przed słuchaczami bramy teatru muzycznego. Tym razem na szkolnych estradach prym będą wiodły operetka i musical - gatunki sceniczne utrzymane w konwencji „pół żartem, pół serio", mające lżejszy charakter i służące rozrywce. Nawet o rzeczach ważnych mówi się w nich nie na poważnie, ale w sposób pobłażliwy, dowcipny, z przymrużeniem oka, W programie znajdą się ulubione, urzekające powabem melodii arie i duety, które mimo czasu nie tracą swojego muzycznego blasku.
Wizyta w teatrze muzycznym czeka również dzieci. Powita je tam piękny śpiew i barwny korowód postaci, które opowiedzą o swoich radościach, marzeniach i przygodach.

20 stycznia 2017 r.,  - Wernisaż

>> 20 stycznia 2017 r., - Wernisaż "Skrzyżowanie"

godz. 17.00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. A. Legusa

Projekt SKRZYŻOWANIE został wymyślony przez dwoje artystów - Walentynę Szoba z Białorusi i Zbigniewa Terepko z Polski. Projekt powstawał w latach 2012-2013, a na wystawę w Olecku powiększony został o prace powstałe w roku 2016.
Historia spotkania dwojga artystów na skrzyżowaniu dróg. Każde z nich włożyło swój sens w samo pojęcie skrzyżowania. Dla jednego to było poszukiwanie duchów pokutujących na skrzyżowaniach, a dla drugiego poszukiwanie drogi do wymarzonej miłości. Skrzyżowanie dróg, to ważny symbol dylematu trudności i niepewności, to miejsce zmuszające do wyboru drogi.
Połączenia dwóch twórczych dróg umożliwiło odkrycie wpływu na siebie różnych szkół graficznych, oraz znalezienie syntezy grafiki tradycyjnej i komputerowej. Rozdroża idealnie symbolizują trudny, brzemienny w skutkach wybór, zwłaszcza w związku z doniosłymi decyzjami i ważnym punktami zwrotnymi w życiu, wybór który nigdy nie jest do końca dobry, ale zły też nie ...

1 2 3 >>