Wydarzenia

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności

Przetarg nieograniczony na remont holu kina Mazur

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku ogłasza przetarg nieograniczony na remont holu kina „Mazur” w Olecku.
W zakres prac wchodzą:
- wymiana podłogi w przedsionku i holu,
- wymiana instalacji oświetleniowej,
- wykonanie podwieszanych sufitów w przedsionku i holu,
- malowanie ścian,
- remont łazienek,
- wymiana drzwi.
Ofertę należy złożyć w zamkniętej kopercie, zapieczętowanej w sposób gwarantujący zachowanie w poufności jej treści oraz zabezpieczającej jej nienaruszalność do terminu otwarcia ofert. Oferta powinna być umieszczona w dwóch zamkniętych kopertach oznakowanych w sposób następujący:
a) koperta zewnętrzna - nie oznakowana nazwą firmy Wykonawcy opisana:
Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” Plac Wolności 22, 19-400 Olecko,
Oferta w postępowaniu znak ZP-1/2016 na wykonanie zadania „Remont holu kina MAZUR w Olecku” - nie otwierać przed terminem otwarcia ofert, tj. 4.07.2016 r.. godz. 12.30
b) koperta wewnętrzna - zaadresowana i oznakowana jak zewnętrzna, a ponadto powinna być opatrzona nazwą i adresem Wykonawcy.
Szczegóły przetargu i pliki do pobrania na stronie internetowej http://rokolecko.bip.gov.pl/

24 czerwca - Balonowa ustawka

>> 24 czerwca - Balonowa ustawka

Pamiętacie upały i chęć ochłody towarzyszącą przez cały dzień? Pamiętacie balonową ustawkę, czyli bitwę na balony wypełnione wodą? Pamiętacie ochłodę, ulgę i adrenalinę? 24 czerwca możecie sobie co nieco przypomnieć.
Czeka was powtórka z rozrywki. W tym roku mamy 600 balonów! Podzielimy się na drużyny i stoczymy bitwę (zgodnie z zasadami fair play – nie rzucamy balonami w przeciwnika, ale pod nogi, żeby go jak najbardziej ochlapać). Miejsce starcia: Plac Wolności. Czas przeprowadzenia ataku: 24 czerwca, godz. 16:00.
Dress code: ubrania łatwe do wysuszenia :)

24-25 czerwca- LEGAFEST po raz drugi

>> 24-25 czerwca- LEGAFEST po raz drugi

Już po raz drugispotkamy się nad Jeziorem Oleckie Wielkie.
W dniach 24-25 czerwca 2016 r. na plaży miejskiej "Skocznia" w Olecku odbędzie się II Przegląd Zespołów Amatorskich „LegaFest”.
Do konkursu mogą przystąpić zespoły amatorskie/wykonawcy, reprezentujące/y dowolny styl muzyczny. Na zgłoszenia czekamy do 15 czerwca 2016 r. Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania tutaj:
Regulamin i karta zgłoszenia
jak było w ubiegłym roku
Zajrzyj tutaj!

Zasady Open stage i plan imprezy - zajrzyj tutaj


14 sierpnia - II Oleckie Święto Mleka i Miodu

>> 14 sierpnia - II Oleckie Święto Mleka i Miodu

godz. 15.00, centralny plac w mieście
Olecko - kraina mlekiem i miodem płynąca zaprasza do udziału w I Oleckim Święcie Mleka i Miodu.
Do 29 lipca br. wystawcy, którzy chcą wziąć udział w naszym święcie winni dostarczyć wypełniony formularz - kartę zgłoszenia uczestnictwa, do Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku „Mazury Garbate” na adres:
rok@przystanek.pl
lub tech@przystanek.pl
albo na adres: Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate”, Plac Wolności 22, 19-400 Olecko.
Organizatorzy do dyspozycji wystawców przeznaczają 10 drewnianych stoisk , pozostali chętni muszą zabezpieczyć własne. O zakwalifikowaniu wystawcy na imprezie decyduje kolejność zgłoszeń, spełnienie obowiązujących przepisów weterynaryjnych, sanitarnych oraz innych powszechnie obowiązujących przepisów związanych z prowadzeniem działalności handlowej i obrotem towarami. W związku z tematyką imprezy pierwszeństwo mają wystawcy produktów mlecznych i miodowych.
14 sierpnia br. od godz. 15.00 na centralnym placu w mieście rozpocznie się kiermasz produktów lokalnych i regionalnych oraz rękodzieła ludowego. Na stoiskach członków stowarzyszeń pszczelarskich będzie można kupić tegoroczny miód, kosmetyki z dodatkiem pyłku , miodu oraz wiele innych naturalnych produktów, np. świece i wyroby z wosku pszczelego. Dzieciom proponujemy szereg zabaw a dorosłych zapraszamy na koncerty i smaczną regionalną kuchnię. Muzyka towarzyszyć nam będzie do godz.22.00

Ramowy program:
15.00-21.00 – kiermasz produktów
od godz. 15.00 – blok zabaw dla dzieci
godz. 16.00-21.00 – koncerty
Gwiazdy wieczoru:
20:00-21:00 – Skaner
21:00 – Ivan Komarenko

Do pobrania formularz zgłoszeniowy

1 lipca - Rajd Polski

>> 1 lipca - Rajd Polski

1 lipca na Placu Wolności w Olecku od 6.00 do 20.00 obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu w związku z wyznaczeniem w centrum miasta strefy tankowania samochodów biorących udział w Rajdzie Polski. Zgodnie z planem kierowcy mogą zjeżdżać na Plac Wolności w godzinach 10.00-12.00 i 16.00-18.00. To wyjątkowa gratka dla fanów motoryzacji i jedna z nielicznych okazji zobaczenia samochodu rajdowego wraz z załogą czy otrzymania autografu.
więcej...

1 2 3 >>