Wydarzenia

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności

Zapisy na zajęcia taneczne

>> Zapisy na zajęcia taneczne

Ruszają zapisy do dziecięcej grupy tanecznej MUFFINKI dla dzieci w wieku 6-8 lat. Liczba miejsc jest ograniczona. Dzieci zgłaszać można pod numerem telefonu 87 520 20 59 wew. 34. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci odbędzie się 15 września o godzinie 15:30 na sali baletowej.

Informacje dotyczące spotkań pozostałych grup tanecznych już wkrótce.

6 września - Narodowe Czytanie

>> 6 września - Narodowe Czytanie

W sobotę 6 września odbędzie się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.
W bieżącym roku Olecku publiczne czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza odbędzie się w godzinach 12.00- 14.00 przed Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną, ul. Kopernika 6.

1. Organizatorzy zapraszają do wspólnego czytania na placu przed biblioteką fragmentów Trylogii przedstawicieli najważniejszych instytucji w mieście, uczniów szkół i wszystkich mieszkańców. Zwłaszcza mile widziane będą osoby noszące (obecnie lub wcześniej) nazwisko Sienkiewicz.
2. Przez cały dzień czytelnikom korzystającym z usług biblioteki, przechodniom i osobom z otoczenia budynku towarzyszyć będzie głos lektora z audiobooków.
3. Na terenie biblioteki uczestnicy wydarzenia będą mogli obejrzeć wystawę ilustracji do Trylogii.
4. W holu biblioteki zostanie zorganizowana „czytelnia” - stoisko z różnymi wydaniami Trylogii, które pomogą śledzić czytelnikom słyszany tekst.
5. Miejscowi artyści plastycy przeczytają fragmenty tekstu Trylogii i namalują ilustrację do przeczytanego tekstu.
6. Najmłodsi będą mieli swój kącik z kolorowankami przedstawiającymi sceny z powieści.
7. Czytaniu towarzyszyć będą konkursy, quizy rodzinne z nagrodami, którymi będą między innymi różne wydania Trylogii.
8. Młodzi artyści będą mogli namalować na chodniku przed biblioteką grafitti z wybranymi scenami z Trylogii.

Organizatorzy zapraszają do współpracy wszystkich zainteresowanych.

Kontakt: Katarzyna Jeżewska – kierownik Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku, tel. 87-731-40-04, 503-155-007, biblioteka@przystanek.pl

Spektakl Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś

>> Spektakl Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś

11 września, godz. 19:00, sala AGT, wstęp 10 zł

Teatr Dada von Bzdülöw z Gdańska wystąpi w Olecku ze spektaklem "Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś".

WPROWADZENIE: Jest rok 2044. Janina, Jan i Janka przystępują do realizacji eksperymentalnego dokumentu. W jednej z sal dobrze utrzymanego skansenu teatralnego, korzystając z zamierzchłych technologii (MacBookPro, rzutnik muItimediaIny, etc.), kostiumów (Milan Fashlon Week 2013) oraz emocji (kino, taniec, teatr z początku XXI wieku), Janina, Jan i Janka próbują odegrać COŚ, co było tym CZYMŚ. Filozoficznym wsparciem i inspiracją do przeprowadzenia dokumentalnego eksperymentu jest filozofia Powrotu i Akceptacji Wilhelma Guido.

DOPEŁNIENIE: W 2012 roku, symbolicznym CELEBRATION, CZYLI KONIEC zamknęliśmy dwie dekady istnienia naszego Teatru. Spektaklem ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ zamierzamy wejść w nową Epokę Dada rozluźniając wszelkie pęta wiążące twór artystyczny o tak długim stażu. Pozwolą Państwo, że nie będziemy zdradzać inspiracji i zamierzeń, które towarzyszyły nam przy pracy nad ZAGRAJ TO. Inspiracje i zamierzenia będą bowiem ulegać stałym ewolucjom. Jednakże nie możemy oprzeć się temu, by nie wspomnieć, iż zbliża się 100 rocznica pierwszej emanacji Dada (Zürich 1916). Po raz kolejny pragniemy też przyznać się publicznie do wiary w to, że od owego pamiętnego wydarzenia wszystko jest takie, jakie jest i innym być już nie może. ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ jest Dziełem Zbiorowym Trojga Twórców Teatru Dada: Anny Steller, związanej z Dada od zarania, czyli od pierwszej premiery z 16 stycznia 1993 roku - PTAKI PODOBNO JAK LUDZIE oraz Katarzyny Chmielewskiej i Leszka Bzdyla, współzałożycieli tego jedynego w swoim rodzaju, legendarnego Teatru... Tu powinny być wymienione Dzieła Teatru Dada, które niczym kamienie milowe wyznaczają drogę gdańskiej sceny taneczno-teatralnej. Zakładamy jednak, że o przeszłości Teatru Dada von Bzdülöw nie należy już pisać. Przeszłość, jak to z przeszłością bywa - odeszła. Jest Teraz oraz nadciągające nieodwołalnie – ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ."

Premiera: 9 maja 2013 Scena Malarnia - Teatr Wybrzeże, Gdańsk
reżyseria, choreografia, wykonanie: Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Leszek Bzdyl
wystrój wnętrza: Michał Kołodziej
archeolożka kostiumograficzna: Magda Bem
wsparcie miiitimedialne: Maciej Salamon
muzyka: iTunes oraz Adam Witkowski
produkcja: Teatr Dada von Bzdülöw / Teatr Wybrzeże. Gdańsk przy wsparciu Urzędu Miasta Gdańsk podziękowania dla Domu Pracy Twórczej - Burdąg oraz Zatoki Sztuki w Sopocie
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Teatr 6 i pół wystąpi w Gołdapii

>> Teatr 6 i pół wystąpi w Gołdapii

11 września, godz. 18:00, sala kina Domu Kultury w Gołdapii, wstęp bezpłatny

Olecki Teatr 6 i pół swój ostatni spektakl "Balladę na trzy biurka" zaprezentuje w Domu Kultury w Gołdapii. Na scenie wystąpią: Grażyna Jankowska, Krystyna Gulbierz, Jolanta Motulewicz, Agnieszka Machnacz, Alina Pawełko i Marcin Otrocki. Zapraszamy!

14 września - Święto Plonów - dożynki gminne 2014

>> 14 września - Święto Plonów - dożynki gminne 2014

II edycja festynu dożynkowego w Gminie Olecko. To impreza, która tworzy możliwość integracji lokalnej społeczności, pokazuje dorobek kulturowy mieszkańców, promuje tradycje związane z podziękowaniem za doroczne plony. W tym roku w programie:
10.00-11.00 – uroczysta Msza św., kościół p.w. NMP Królowej Polski
11.00-11.20 – korowód wokół Placu Wolności
11.20-11.30 – uroczyste otwarcie Święta Plonów
11.30-12.00 – występ Miejskiej Orkiestry Dętej z Olecka
12.00-12.50 – występy grup dziecięcych
12.50-13:15– zespół ludowy„Raczkowiacy”
13:15-13.40 – Zespół Pieśni i Tańca „Onegdaj” (Filipów)
13.40-14.05 – Zespół Pieśni „Oleckie Echo”
14.05-14.30 – rozstrzygnięcie konkursów dożynkowych, przyznanie nagród
14.30-15.30 – koncert zespołu WINNER 15.30-16.45 – koncert zespołu FOCUS

11.00-18.00 - festyn dożynkowy:
- wystawa maszyn rolniczych,
- stoiska z jadłem chłopskim,
- degustacja potraw regionalnych,
- park rozrywki dla dzieci,
- stoiska promocyjne firm i organizacji działających w obszarze rolnictwa.

1 2 >>