Wydarzenia

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności

Ania Dąbrowska gościem tegorocznego festiwalu POEZJI GRAM

>> Ania Dąbrowska gościem tegorocznego festiwalu POEZJI GRAM

W tym roku czeka nas już czwarta edycja zderzeń ze słowem i dźwiękiem Poezji Gram. Znamy już pierwszą gwiazdę, która wystąpi na oleckiej scenie. Będzie to Ania Dąbrowska.

Jest jedną z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek ostatniej dekady. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Dotychczas nagrała pięć płyt, z których każda uzyskał status Platynowej Płyt. Łącznie sprzedała ponad 200 000 płyt. Jest laureatką ośmiu Fryderyków, a także wielu innych nagród branżowych. Popularność i uznanie publiczności doskonale oddają cztery statuetki otrzymane podczas koncertów TOP w ramach festiwalu Top Trendy. Jej przedostatnia płyta „Ania Movie” była najczęściej kupowanym polskim albumem w 2010 roku. Pod koniec ubiegłego 2012 do sklepów trafiła Jej najnowsza płyta pt. „Bawię się świetnie”, którą krytycy jednogłośnie okrzyknęli najlepszą w dorobku. Ania Dąbrowska zagrała kilka dużych tras koncertowych obejmujących swym zasięgiem największe miasta w Polsce. Bilety na Jej koncerty wyprzedają się na kilka tygodni przed rozpoczęciem każdej trasy. W podsumowaniu 10-ciolecia przygotowanym przez Związek Producentów Audio Video dotyczącym najchętniej kupowanych płyt minionej dekady Ania uplasowała się na 3 miejscu.

Konkurs na wynajem lokalu ARTS

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” ogłasza konkurs ofert na wynajem lokalu „ARTS”, usytuowanego przy Placu Wolności 22 w Olecku. W konkursie brane będą pod uwagę następujące kryteria:
1) wysokość miesięcznego czynszu najmu,
2) program artystyczno-kulturalny,
3) oferta gastronomiczna,
4) propozycja estetyki (wystroju) pomieszczeń,
5) doświadczenie i referencje najemcy w zakresie prowadzenia działalności wyszczególnionej w pkt 2, 3, 4.
Preferowane będą oferty zawierające propozycje długofalowe, na minimum 3 lata. Komisja weźmie również pod uwagę wiarygodność finansową oferenta.
Oferty w zamkniętych kopertach należy składać do dnia 20.11.2014 r. do godz. 10:00 w sekretariacie ROK „Mazury Garbate” lub korespondencyjnie na adres: Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate, Plac Wolności 22, 19-400 Olecko.
Otwarcie ofert i wybór oferenta nastąpi w dniu 20.11.2014 r. do godz. 10:15 w gabinecie dyrektora ROK „MG”.

20 listopada - Poeci są wśród nas

>> 20 listopada - Poeci są wśród nas

godz. 16:00, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku, ul. Kopernika 6

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku w cyklu "Poeci są wśród nas" zaprasza na spotkanie z Weroniką Koloszewską.
Odnajdujemy w poezji coś z prawdy własnego serca” – rzekła Anna Kamieńska. Ciekawi jesteśmy, jak wiele uczuć i wspomnień obudzą w nas wiersze kolejnego gościa cyklu POECI SĄ WŚRÓD NAS? A będzie nim Weronika Koloszewska, osoba niezwykła, otwarta, ciekawa. Odnajdziemy tu elementy melancholii, humoru, satyry…
Zapraszamy!

Film Mama Xaviera Dolana w KADRze

>> Film Mama Xaviera Dolana w KADRze

Geniusz. Tak z pewnością można powiedzieć o młodym Kanadyjczyku Xavierze Dolanie. Człowiek wielu talentów. Reżyser, aktor, scenarzysta, czasem do swoich produkcji projektuje stroje. Przygodę z filmem zaczął w wieku 5 lat występem w telewizyjnym filmie "Misericorde". Jego debiut reżyserski - film "Zabiłem moją matkę", który nakręcił w wieku 20 lat, wywołał sensację na festiwalu w Cannes, zdobył trzy nagrody w kategorii kina niezależnego i artystycznego. Dziś jako 25-latek ma na swoim koncie 5 filmów. Najnowszy obraz "Mama", uhonorowany Nagrodą Jury na tegorocznym festiwalu w Cannes, w październiku wszedł na ekrany polskich kin. Zaprezentujemy go na kolejnym spotkaniu cyklu KADR (Kino Ambitne Daje Radę).

Film "Mama" to opowieść o owdowiałej kobiecie, samotnie wychowującej agresywnego syna. Chłopak ma piętnaście lat i cierpi na ADHD. Wspólnie próbują związać koniec z końcem i stawić czoła problemom. Nieoczekiwanie w ich życiu pojawia się Kyla, tajemnicza sąsiadka mieszkająca po drugiej stronie drogi. Dziewczyna sprawia, że w życiu matki i syna znów pojawia się nadzieja na lepszą przyszłość.

Kino Xaviera Dolana - jak pisze recenzent Michał Walkiewicz - jest sztuką flirtu z widzem, uwodzenia obrazem, oddziaływania na zmysły. Reżyser wie, jak pokazać na ekranie zapach, smak, dotyk, jest mistrzem rytmizowania ujęć i scen, a także inscenizacji – naszą uwagę rozdziela pomiędzy dźwięki, kształty, kolory i faktury. W "Mamie" idzie jednak o krok dalej – nie zadowala go tylko estetyczna satysfakcja widza, zależy mu również na jego intelektualnej sytości.

KADR (Kino Ambitne Daje Radę), film "Mama" w reżyserii Xaviera Dolana, 27.11.2014 r. godz. 19:00, kino "Mazur" wstęp 10 zł.

28 listopada - wystawa

>> 28 listopada - wystawa "Barwy jesieni"

godz. 18:00, Galeria Fotografii KLATKA

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku "Mazury Garbate" oraz Klub Fotograficzny KLATKA zapraszają na wystawę fotografii pt. "Barwy jesieni".
Swoje fotografie zaprezentują: Adam Falęcki, Anna Lewandowska, Joanna Cycbulska, Bogdan Piliszek, Andrzej Bomber, Karolina Wińska, Paweł Jankowski, Zuzanna Ejsmont, Wioletta Szymborska, Tomasz Romotowski.
Zapraszamy

1 2 3 >>