Wydarzenia

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności

KONKURS OFERT NA WYNAJEM LOKALU ARTS

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” ogłasza konkurs ofert na wynajem lokalu „ARTS”, usytuowanego przy Placu Wolności 22 w Olecku. W konkursie brane będą pod uwagę następujące kryteria:
1) wysokość miesięcznego czynszu najmu,
2) program artystyczno-kulturalny,
3) oferta gastronomiczna,
4) propozycja estetyki (wystroju) pomieszczeń,
5) doświadczenie i referencje najemcy w zakresie prowadzenia działalności wyszczególnionej w pkt 2, 3, 4.
Preferowane będą oferty zawierające propozycje długofalowe, na minimum 3 lata. Komisja weźmie również pod uwagę wiarygodność finansową oferenta.
Oferty w zamkniętych kopertach należy składać do dnia 3.11.2014 r. do godz. 10:00 w sekretariacie ROK „Mazury Garbate” lub korespondencyjnie na adres: Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate, Plac Wolności 22, 19-400 Olecko.
Otwarcie ofert i wybór oferenta nastąpi w dniu 3.11.2014 r. do godz. 10:15 w gabinecie dyrektora ROK „MG”.

Uwaga Czytelnicy

W dniu 10 listopada 2014 r. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku będzie NIECZYNNA

31 października - Wieczór grozy w kinie Mazur

>> 31 października - Wieczór grozy w kinie Mazur

godz. 20:00, kino "Mazur", bilety: 2 filmy - 24 zł, 1 film - 14 zł

Zbliża się Halloween. W tym roku z tej okazji w kinie "Mazur" - Wieczór grozy. Gratka dla tych, którzy lubią dreszczyk emocji i adrenalinę, jaką zapewniają dobre horrory.

O godzinie 20:00 zobaczymy film "Zbaw nas ode złego", w którym oficer nowojorskiej policji Ralph Sarchie (Eric Bana) prowadzi dochodzenie w sprawie serii tajemniczych morderstw. Pomaga mu niekonwencjonalny ksiądz (Edgar Ramirez), który jest przekonany, że w sprawy są zamieszane siły nieczyste.

O godzinie 22:10 - "Jako w piekle, tak i na Ziemi". Przeniesiemy się pod ulice Paryża, gdzie kilometrami ciągną się katakumby, wieczny dom dla niezliczonych dusz. Kiedy zespół badaczy zapuszcza się w ten niezbadany labirynt kości, miasto umarłych odkrywa przed nimi swój mroczny sekret. Horror "Jako w piekle, tak i na ziemi" to podróż przez szaleństwo i terror, wdarcie się głęboko w ludzką psychikę. To odkrycie, że każdego z nas ścigają jego własne demony.

Obchody Święta Niepodległości w Olecku

>> Obchody Święta Niepodległości w Olecku

4-5 listopada
Konkurs Pieśni Patriotycznej
4 listopada, godz. 16.00 - dzieci w wieku przedszkolnym i uczniowie klas I-III szkół podstawowych (sala kina „Mazur”)
5 listopada, godz. 16.00 - uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych i uczniowie szkół gimnazjalnych (sala kina „Mazur”)

7 listopada
godz. 17:00 - „... jak lawa” - spektakl na podstawie "Dziadów" A. Mickiewicza, przygotowany przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Olecku (sala kina „Mazur”)

11 listopada
godz. 9:00 - Msza Święta w intencji Ojczyzny kościół p.w. NMP KP z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, złożenie kwiatów w miejscach pamięci: pod krzyżem misyjnym, pomnikiem JP II oraz Pomnikiem Wdzięczności, apel poległych, salwa honorowa
godz. 11:00 - Finał X Jubileuszowego Konkursu Pieśni Patriotycznej (sala kina „Mazur”) koncert przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gąskach (sala kina „Mazur”)
„Matki Sybiraczki” - wystawa w holu kina „Mazur”

14 listopada
godz. 17:00 - spotkanie z Janiną Maciukiewicz, prezesem Koła Związku Sybiraków w Olecku (Olecka Izba Historyczna)
galeria

Warsztaty ABC fotografii - ostatnie wolne miejsca!!!

>> Warsztaty ABC fotografii - ostatnie wolne miejsca!!!

Warsztaty „ABC fotografii” adresowane są do wszystkich, którzy chcą poznać tajniki techniki i sztuki fotograficznej, nauczyć się świadomie korzystać z funkcji aparatów fotograficznych, odróżniać złe fotografie od dobrych, jak również zapoznać się z dorobkiem największych mistrzów fotografii oraz poznać jej historię.

Warsztaty „ABC fotografii”, to przede wszystkim ćwiczenia praktyczne, czyli sesje fotograficzne o charakterze studyjnym i plenerowym, po których zawsze odbywać się będą konsultacje fotograficzne, polegające na nauce weryfikacji dokonanych zdjęć.

Zajęcia praktyczne będą poprzedzane wykładami o podstawowych zasadach fotografowania poszczególnych tematów oraz prezentacjami najlepszych przykładów do naśladowania.

Omawiane będą główne tematy fotograficzne, takie jak:
fotografia portretowa
fotografia pejzażowa
fotografia architektury
fotografia dokumentalna i reporterska (podstawy)

Realizacja każdego z tematów fotograficznych zakończy się małą wystawą podsumowującą, a cały kurs zakończy duża wystawa wszystkich uczestników kursu „ABC fotografii” wraz z uroczystym wręczeniem dyplomów ukończenia kursu.

Kurs poprowadzi Radosław Krupiński - fotograf działający od ponad 20 lat, jako animator życia kulturalnego i artystycznego Suwalszczyzny; współzałożyciel (razem ze Stanisławem J. Wosiem) klubu i galerii fotografii PAcamera w Suwałkach oraz założyciel galerii fotografii im. Edwarda Hartwiga w Domu Pracy Twórczej w Wigrach (działającej pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików); fotoreporter i fotograf studyjny (m.in. etatowy fotograf wydawnictw koncernu Agora i wydawnictwa Murator w Warszawie); zaś obecnie wykładowca białostockiej Akademii Fotografii.

Spotkania odbywają się w poniedziałki od godz 17:00 w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa ROK, pl. Wolności 22 w Olecku. Cena kursu: 60 zł/mc. Płatność należy dokonywać do 10 każdego miesiąca w kasie ROK.

Zapisać się można telefonicznie lub drogą e-mail lub też bezpośrednio na poniedziałkowych spotkaniach SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA !

tel. (bezpośredni do prowadzącego kurs): 504 291 730

Z A P R A S Z A M Y !!!

1 2 >>