Wydarzenia

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności

Nadchodzi czas SZTAMY

>> Nadchodzi czas SZTAMY

Chłodne poranki, babie lato wplątujące się we włosy, opadające liście, pałętające się pod nogami kasztany, zupa z dyni na stole, to niezawodne oznaki jesieni. Ale nie tylko. To również pierwsze widoczne symptomy zbliżającej się małymi kroczkami SZTAMY.

SZTAMA - jeden z najlepszych oleckich festiwali, który co roku dostarcza nam niezapomnianych wrażeń estetycznych, zmysłowych, mentalnych. Porusza najgłębsze struny duszy i pobudza szare komórki. Skłania do refleksji, bawi, wzrusza, czasem oburza. Ta mieszanka emocji długo nie daje o sobie zapomnieć. W tym roku między 17 a 19 października czeka nas już XXXV edycja Spotkań ze Sztuką. Zapowiada się ambitnie, niebanalnie, muzycznie i teatralnie, zapowiada się sztamowo.

Program festiwalu ciągle się klaruje. Jednak już teraz możemy zdradzić wam kilka elektryzujących tytułów i nazwisk. Znajdziecie je TUTAJ O kolejnych "pewniakach" będziemy informować na bieżąco.

Casting do grupy tanecznej City Dance!

>> Casting do grupy tanecznej City Dance!

Masz 13-15 lat? Kochasz taniec? Przyjdź na casting do zespołu City Dance, który odbędzie się 22 września o godz. 17:45 w sali baletowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku "Mazury Garbate".

City Dance to grupa na poziomie średnio-zaawansowanym, z ukierunkowaniem na hip-hop. Tworzą ją ambitni, utalentowani, młodzi tancerze, którzy poza tańcem świata nie widzą. Duża rozpiętość zainteresowań ruchem, nie przeszkadza im w tworzeniu zgranej i synchronicznej grupy. Ciągle podnoszą swoje kwalifikacje, uczestnicząc w warsztatach znakomitych osobowości świata tanecznego. Cechą charakterystyczną City Dance jest świeżość, energia, radość z tworzenia choreografii i ciężkich treningów.

City Dance to również ciekawe połączenie osobowości, które owocuje różnorodnymi układami tanecznymi opracowanymi w atmosferze wzajemnej przyjaźni, której podstawą są wspólne cele i marzenia. Chcesz zasilić szeregi tej grupy? Przyjdź!

Uwaga!

Informujemy, że w dniach 10-30 września wypożyczalnia dla dorosłych i czytelnia dla dorosłych będą nieczynne z powodu spisu materiałów bibliotecznych (skontrum).

Ruszyły zapisy na kurs ABC fotografii

>> Ruszyły zapisy na kurs ABC fotografii

Kurs „ABC fotografii” adresowany jest do wszystkich miłośników fotografii, którzy chcą poznać tajniki techniki i sztuki fotograficznej, nauczyć się świadomie korzystać z funkcji aparatów fotograficznych, potrafić odróżniać złe fotografie od dobrych, jak również zapoznać się z dorobkiem największych mistrzów fotografii.

Kurs „ABC fotografii”, to przede wszystkim ćwiczenia praktyczne, czyli sesje fotograficzne o charakterze studyjnym i plenerowym, po których zawsze odbywać się będą konsultacje fotograficzne, polegające na nauce weryfikacji dokonanych zdjęć.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

20 września - XV Diecezjalne Spotkanie Środowisk Twórczych

>> 20 września - XV Diecezjalne Spotkanie Środowisk Twórczych

Odwieczne wartości: Dobro, Prawda i Piękno nadają sens naszemu życiu. Stanowią również istotę sztuki. Każdy człowiek, nie tylko artysta, ich potrzebuje i szuka również w Ewangelii oraz w świecie zaprojektowanym przez największego Artystę – Boga. Dobra sztuka jest bliska religii i kontemplacji, pobudza do wiary. Od dwóch tysiącleci trwa dialog Kościoła z artystami, w który wpisuje się tegoroczne XV Diecezjalne Spotkanie Środowisk Twórczych.

PROGRAM
Kościół NMP Królowej Polski – pl. Wolności
11.00 Uroczysta Msza św. w intencji środowisk twórczych i dziennikarskich diecezji ełckiej. Przewodniczy i głosi homilie J.E. Ks. Bp Romuald Kamiński

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” – pl. Wolności 22
12.30 Oleckie prezentacje artystyczne:
– Marek Gałązka
– Miejska Orkiestra Dęta
– Sportowy Klub Tanca Towarzyskiego „Promenada”
13.30 Spotkanie z gwiazdą: Magdaleną Zawadzką

Pole namiotowe MOSiR-u – ul. Park 1
15.00 Obiad
16.00 Poetyckie zamyślenia przy ognisku

ORGANIZATORZY
Diecezjalne Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Parafia NMP Królowej Polski w Olecku
Urząd Miejski w Olecku
Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate”

1 2 >>