Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2017 - XX Mazurskie Spotkania z Folklorem

XX Mazurskie Spotkania z Folklorem

Spotkania festiwalowe, których początki sięgają 1998 roku organizatorzy określili ideą otwartości na wielokulturowość społeczności zamieszkującej tereny Mazur i Suwalszczyzny. Ich realizacja wielokrotnie była finansowana ze środków Unii Europejskiej. Celem Mazurskich Spotkań z Folklorem jest ukazanie bogactwa kultury ludowej w jej wielonarodowym aspekcie, a także integracja poprzez działania artystyczne i bezpośrednie kontakty interpersonalne. To zbliżenie i poznanie narodów europejskich poprzez prezentujące je zespoły służy zrozumieniu i wzajemnej tolerancji wszystkich grup biorących udział w projekcie. Przez kolejne lata poznaliśmy, oprócz rodzimych regionów, folklor: Czech, Chorwacji, Łotwy, Rosji, Litwy, Białorusi, Niemiec, Grecji, Ukrainy, Estonii, Węgier i Serbii. Impreza o zasięgu międzynarodowym.
***

15 lipca 2017 r. - MAZOWSZE w Olecku!


godz. 20:30, Plac Wolności

„Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”.
W tym roku w ramach "Mazurskich Spotkań z Folklorem" zaprezentuje się Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca im. T. Sygietyńskiego „Mazowsze”.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia
galeria

Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale

>> Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale

15 lipca 2017 r. - XX Jubileuszowe Mazurskie Spotkania z Folklorem
godz. 20:30, Plac Wolności

„Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” w wykonaniu Zespołu „Mazowsze”

Reżyseria i opracowanie tekstu: Andrzej Strzelecki
Choreografia: Zofia Rudnicka
Scenografia: Tatiana Kwiatkowska
Kierownictwo muzyczne: Jacek Boniecki
W spektaklu bierze udział ponad 100 wykonawców.

Ta pierwsza polska opera z okresu oświecenia wyreżyserowana została na nowo przez Andrzeja Strzeleckiego, a w inscenizacji „Mazowsza” jawi się jako pełna humoru i wzruszeń opowieść o miłości, przyjaźni , konfliktach, ale przede wszystkim o pojednaniu i zgodzie.
Spektakl - gdzie przeszłość łączy się z teraźniejszością - odtworzony przez „Mazowsze” doskonale wpisuje się do profilu artystycznego Zespołu a barwne stroje regionalne, piękna muzyka, świetna gra aktorska oraz duża dawka humoru sprawiają, iż każdemu spektaklowi towarzyszą owacje na stojąco.
W ciągu ostatnich miesięcy jakie upłynęły od premiery - oprócz spektakli na naszej macierzystej scenie „Matecznika Mazowsze” - spektakl został zaprezentowany w czasie Festiwalu Operowego na scenie Opera Nova w Bydgoszczy oraz widzom Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie i Teatru Opery i Baletu we Lwowie. Nasz spektakl podziwiali również mieszkańcy Krakowa, Wieliczki, Płocka. A także goście „Święta Śląska” organizowanego przez Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Krótki film promocyjny zobacz tutaj...
PRZYNAJMNIEJ RAZ W ŻYCIU KAŻDY POLAK POWINIEN OBEJRZEĆ MAZOWSZE!
Zapraszamy
galeria