Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2017 - III Oleckie Święto Mleka i Miodu

13 sierpnia - III Oleckie Święto Mleka i Miodu

>> 13 sierpnia - III Oleckie Święto Mleka i Miodu

W niedzielę, 13 sierpnia na centralnym placu w mieście rozpocznie się kiermasz produktów lokalnych i regionalnych oraz rękodzieła ludowego.
Tegoroczne święto mleka i miodu obejmie patronatem m.in. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Olecku, która w tym roku będzie obchodziła swoje 90-lecie.
Na stoiskach członków stowarzyszeń pszczelarskich będzie można kupić tegoroczny miód, kosmetyki z dodatkiem pyłku, miodu oraz wiele innych naturalnych produktów, np. świece i wyroby z wosku pszczelego. Dzieciom proponujemy zabawy, a dorosłych zapraszamy na koncerty.

Ramowy program:
14:00 – otwarcie imprezy
- wystąpienie przedstawicieli Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Olecku
- wręczenie wyróżnień dla największych producentów mleka
- wystąpienia zaproszonych gości
15.00-22.00 – kiermasz produktów
15.00 – blok zabaw dla dzieci
15:15 – koncert Miejskiej Orkiestry Dętej

Koncerty zespołów
18:00 – SUMMER NIGHT
19:00 – MAXEL
20:00 – ENJOY
21:00 – TOP GIRLS

Obejrzyj fotografie z wydarzenia...
galeria

godz. 18:00 - SUMMER NIGHT

>> godz. 18:00 - SUMMER NIGHT

Zespół ,,SUMMER NIGHT '' powstał w 2008 roku w Ełku. Założycielem, liderem, wokalistą oraz twórcą tekstów i muzyki jest Maciej Wawiórko.
Do zespołu dołączyły tancerki: Julita, Monika i Magda, które wzbogacają koncerty układami tanecznymi.
Grupa wylansowała do tej pory takie utowory, jak: ,,Słodka jak landrynka'', ,,Moja żona'', ,,Ona taka jest'', ,,Zielone Oczy'', ,,Miłosny Totolotek'' czy ,,Zakochałem się (coś mi odwaliło)'' ... Zespół wydał do tej pory dwie płyty - w 2012 roku album pt: ,,Słodka jak landrynka '' oraz w 2015 roku album pt: ,,Zakochałem się''. Obie płyty wydała białostocka firma fonograficzna GREEN STAR.
Zespół zrealizował również teledyski do utworów: Słodka jak landrynka, Moja żona, Ona taka jest, Zakochałem się (coś mi odwaliło), Polska domówka i Miłosny Totolotek.
Grupa Summer Night wystąpiła 28 lipca 2012 roku podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie, gdzie otrzymała nagrodę - statuetkę jako ,,DEBIUT ROKU 2012''.
Zespół występował już na wielu koncertach relacjonowanych na żywo przez telewizję POLO TV.

godz. 19:00 - MAXEL

>> godz. 19:00 - MAXEL

Grupa Maxel powstała w grudniu 1993 roku w Prostkach k/ Ełku. Pierwsze owoce twórczości to płyty: „ Uśmiechnij się" „ Tańczmy z cyganami".
W roku 1995 ukazały się pierwsze teledyski w TV Polsat „Tylko ty "/„Uśmiechnij się", „Nie zabieraj mi strun", „Lekcja miłości".
Kolejny dorobek zespołu to płyty Już nie jesteś sam" i „ Zaufaj mi". Do utworów z tych płyt zostały nakręcone wideoklipy między innymi: „ Zatrzymać lato", „ Letni czas", „ Pożegnanie", „ Zaufaj mi", „ Już nie jesteś sam". Kolejne teledyski 2010 - Mocniej, Mocniej oraz "WIEM, WIEM"; rok 2011 "Supermuza".
Nowości formacji MAXEL - "POCZUĆ CHCĘ", "NIE MAM NIC", rok 2015 - "MOJA DZIEWCZYNA".
Formacja Maxel zdobyła wiele nagród na Festiwalach Disco Polo i Dance.

godz. 20:00 - ENJOY

>> godz. 20:00 - ENJOY

Zespół Enjoy na rynku muzycznym istnieje już od 2 kwietnia 2013 roku. Grają muzykę: Dance, Disco Polo, Pop.
W skład zespołu wchodzą Jarek Nowotniak, Paula Woźniak, Kuba Grabowski oraz Bartek Kotowski.
Ich dewiza: "Zagranie złej nuty jest bez znaczenia. Granie bez pasji jest niewybaczalne."

godz. 21:00 - TOP GIRLS

>> godz. 21:00 - TOP GIRLS

Zespół Top Girls tworzą trzy ambitne i uzdolnione wokalnie dziewczyny: Paula Karpowicz, Justyna Lubas oraz Angelika Żmijewska. Wokalistki pochodzą z trzech różnych części Polski: Białystok, Rzeszów i Działdowo.
Grupa osiągnęła popularność dzięki utworom: ,"Mleczko" , "Czeski film", "Jeszcze tego nie wiem", "Dziś zatańcz ze mną". Ponadto dziewczyny zrealizowały duet z zespołem Extazy do klubowego hitu "Sexi bomba" oraz nagrały wspólnie z Marcinem Millerem z zespołu Boys romantyczną balladę pt. "Barwy uczuć".