Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2017 - Kalendarz wydarzeń 2017 - czerwiec

1 i 2 czerwca - spektakl

>> 1 i 2 czerwca - spektakl "Blaskojad" grupy "Anansy"

1.06.2017 r. godz. 9:00 i 12:00
2.06.2017 r. godz. 10:00,
Miejsce: sala AGT

Już na niebie księżyc świeci, pora zasnąć drogie dzieci. No pora, ale czy można, gdy wszechświat jest w wielkim niebezpieczeństwie, a uratować go może jedynie księżycowa dziewczynka? Czy jej się uda i jakie przygody na nią czekają dowiecie się niebawem...

Grupa teatralna działająca w Regionalnym Ośrodku Kultury "ANANASY", prowadzona przez instruktorkę Agnieszkę Lewandowską, z okazji Dnia Dziecka zaprasza na premierę spektaklu "Blaskojad".

Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, grupy zorganizowane prosimy o rezerwację pod numerem tel. 87 520 20 59.
Czas spektaklu około 40 minut.

Scenariusz: Agnieszka Kusza
Reżyseria i scenografia: Agnieszka Lewandowska
Na scenie zaprezentuje się grupa "ANANASY":
Jakub Feliks Szyłow
Julia Bogdan
Karolina Ciszewska
Mikołaj Skoczeń
Agnieszka Majewska
Mateusz Majewski
Mateusz Polakowski
Małgorzata Laszkowska
Kaja Selwocka
galeria

1 czerwca - Rodzice Dzieciom

>> 1 czerwca - Rodzice Dzieciom

godz. 16:00, sala kina „Mazur” Przedszkole Niepubliczne „Jedyneczka” oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” zapraszają na występ z okazji Dnia Dziecka pt. „Hiszpańska komedia”.
Wstęp wolny

9 czerwca - spotkanie w OIH: Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy

>> 9 czerwca - spotkanie w OIH: Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” i Olecka Izba Historyczna zapraszają 9 czerwca, wyjątkowo w piątek, o godzinie 17.00 na spotkanie z Anetą Prymaka-Oniszk, autorką książki „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy”.

Lato 1915 roku, wschodnie powiaty Polski. Na wieść o zbliżających się wojskach niemieckich wśród mieszkańców wsi i miasteczek położonych na wschód od Wisły narasta strach. Przerażeni ludzie pakują dobytek na wozy i ruszają całymi wsiami na wschód. Sznur uciekinierów wolno posuwa się do przodu. Za sobą zostawili wszystko, przed nimi: głód, choroby, śmierć, w najlepszym przypadku poniewierka, rozpacz i niepewność jutra. Co się stało? Dlaczego dwa miliony ludzi zostało bieżeńcami. Co znaczy to słowo, jakie były losy uciekinierów, czy udało się im ocalić życie, powrócić w rodzinne strony?
O tej białej plamie w historii Polski opowie Aneta Prymaka-Oniszk, wnuczka bieżeńców, dziennikarka.
Podczas spotkanie będzie można kupić książkę „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy”.

**
Aneta Prymaka-Oniszk – dziennikarka, publikowała w Gazecie Wyborczej, Polityce, National Georgraphic, miesięczniku Karta. Była rzecznikiem prasowym Centrum Nauki Kopernik w czasie jego tworzenia i uruchamiania. Wcześniej imała się różnych zajęć – od pasienia owiec na Sokólszczyźnie, poprzez księgowanie faktur tureckiej odzieżówki w podwarszawskich Ząbkach i budowanie obory w szwajcarskiej wiosce w Alpach, po robienie kebabów w pakistańsko-czeskiej knajpie w Londynie.
Pochodzi z Knyszewicz (podlaskie); na co dzień mieszka w Warszawie. Opowieściami z bieżeństwa nasiąkała zanim umiała je zrozumieć. Gdy zrozumiała i chciała o tym rozmawiać – zabrakło opowiadających bieżeńców. Ale te historie nie zostawiały jej w spokoju. Musi więc pozwolić im wybrzmieć. I ocalić od zapomnienia.

10 czerwca -

>> 10 czerwca - "Studium w pluszowym misiu"

godz. 17:00, Teatr Agt

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku w ramach obchodów Powiatowych Dni Rodziny zapraszają na sztukę teatralną autorstwa Agaty Julii Prosińskiej „Studium w pluszowym misiu”.

Scenariusz:
Agata Julia Prosińska

Reżyseria:
Agata Julia Prosińska & Zbigniew Stefanowski

Występują:
Adam Kopiczko, Julia Omilian, Julia Zamojska, Julita Milewska, Jakub Śliwiński, Sandra Świerzbin, Agata Julia Prosińska, Marcin Domoradzki, Weronika Gałaszewska, Marcin Gibowicz, Aleksandra Szczech, Eliza Supronowicz

Światło i dźwięk:
Adrian Patryk Janczenia & Łukasz Nowak

Spektakl dla młodzieży od lat 12
Wstęp wolny

III Przegląd Zespołów Amatorskich LegaFest

>> III Przegląd Zespołów Amatorskich LegaFest

Olecko - Plaża Miejska "Skocznia"

LegaFest jest imprezą wymyśloną i przygotowywaną przez olecką młodzież. Koncerty odbywają się w malowniczym miejscu nad jeziorem Oleckie Wielkie, a towarzyszy im wyjątkowa atmosfera.

Regulamin III Przeglądu Zespołów Amatorskich "LegaFest" oraz karta zgłoszenia do pobrania tutaj.
Regulamin i karta zgłoszenia
Zespoły do 22 maja muszą dostarczyć kartę zgłoszenia (załącznik nr 1) oraz min. 2 nagrania demonstracyjne grupy. Materiały należy przesłać drogą elektroniczną (format MP3 lub linki do stron internetowych, na których widnieją utwory) na adres legafest2017@gmail.com

1 2 3 >>