Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2017 - Kalendarz wydarzeń 2017 - luty

14 lutego - spotkania z muzyką

>> 14 lutego - spotkania z muzyką

godz. 17:30, sala widowiskowa ROK „MG”
Filharmonia Narodowa zaprasza na koncert z cyklu "Spotkania z Muzyką" pod tytułem DAWNE TAŃCE I MELODIE
Wykonawcy
Marcin Sochan / Anna Wcisło - skrzypce barokowe
Agnieszka Mazur / Marek Niewiedział - obój barokowy
Maria wilgos / Klaudyna Żołnierek - lutnia, toerba, gitara barokowa
Grzegorz Zimak - viola da gamba
Wstęp wolny

16 lutego 2017 r. - Mężczyzna idealny - komedia terapeutyczna

>> 16 lutego 2017 r. - Mężczyzna idealny - komedia terapeutyczna

godz. 19:00, sala kina „Mazur”
Bilety w cenie 60 zł do nabycia w kasie ROK „MG” od 6 lutego 2017 r.

Obsada: A. Biedrzyńska, M. Damięcki,
P. Pręgowski, T. Ross

Sławny showman telewizyjny, gwiazdor estrady, przeżywa kryzys osobowości i zgłasza się na kurację do kliniki leczenia męskich nerwic. Nie podejrzewa, że to klinika zupełnie niepodobna do innych. Kieruje nią ekscentryczny profesor psychiatrii, stosujący metody bliższe raczej hippisom i playboy'om, niż instytutowi naukowemu. Jego najbliższa współpracowniczka natomiast, doktor psychiatrii i biogenetyki, umysł wybitny i szalony, jest owładnięta ideą „wyprodukowania" mężczyzny idealnego, zdolnego przetrwać w epoce nadchodzącego matriarchatu. Pracuje nad tym w ukryciu i już udało się jej „wyhodować" pierwszy egzemplarz mężczyzny idealnego, niestety, z wieloma ukrytymi i jawnymi wadami. Zamierza go zatem udoskonalić. Opracowuje rewolucyjną metodę przeszczepiania osobowości. Ale kto będzie dawcą osobowości dla mężczyzny idealnego?
Wybór pada na telewizyjnego showmana, który nie zdaje sobie sprawy, że stał się obiektem eksperymentów, jakich dotąd ludzkość nie znała. Profesor usiłuje powstrzymać szaleństwo uczonej koleżanki. Wie, że kształtowanie dowolnych ludzi poprzez przeszczepianie osobowości może być zagrożeniem dla całego świata, gdyby ta metoda dostała się w ręce szaleńców, polityków czy generałów. Zaczyna się walka, intrygi, komiczne zwroty akcji i zamiany ról - jest romans, spisek i seans seksterapeutyczny, jest terapia śmiechem i „rozbierany poker", jest czworo bohaterów, ale nikt nie jest tym, za kogo się podaje. Wszyscy kogoś udają.
Czy profesor zatrzyma szalony eksperyment? Czy mężczyzna idealny rzeczywiście istnieje? Czy można przeszczepiać osobowość? Oto pytania, na które odpowiedzą znani aktorzy w najzabawniejszej komedii o mężczyznach idealnych, o szalonej pani naukowiec i klinice psychiatrycznej, która zaczyna coraz bardziej przypominać nasz świat...
galeria

16 lutego - spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską

>> 16 lutego - spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską

godz. 17:00, Olecka Izba Historyczna

Zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską, autorką książki „1945. Wojna i pokój”.
Jak oswajali się z obcością nowi mieszkańcy Prus Wschodnich - „osadnicy na Ziemiach Odzyskanych” wg wówczas obowiązującej nomenklatury? Co przeżywali powracający do stolicy warszawiacy? O czym myślała Niusia, córka organisty w Bakałarzewie, gdy wynosiła z ojcem pianino z domu we wsi, która niedługo miała się już nazywać Dąbrowskie, a w szabrowanym sklepie w Olecku znalazła na półce tajemnicze domki?
Magdalena Grzebałkowska, z wykształcenia historyk (Uniwersytet Gdański), z zawodu dziennikarka „Gazety Wyborczej”. Jest autorką biografii księdza Jana Twardowskiego „Ksiądz Paradoks” i Zdzisława Beksińskiego „Beksińscy. Portret podwójny”. „1945. Wojna i pokój” (2015) to jej ostatnia książka, w której opisuje dramatyczne, niepewne odbudowywanie się życia po zakończeniu drugiej wojny światowej widziane z perspektywy zwykłego człowieka.

23 lutego - KADR ZAPRASZA: Śmierć w Sarajewie

>> 23 lutego - KADR ZAPRASZA: Śmierć w Sarajewie

godz. 19:00, Kino "Mazur"

Cena biletu - 10 zł
Pracownicy hotelu Europa od miesięcy nie dostają wynagrodzenia, grożą strajkiem i przygotowują do przyjazdu wysoko postawionych osobistości. W Sarajewie mają się odbyć uroczystości związane z setną rocznicą zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda Habsburga.
Czas trwania: 1 godz. 25 min.
reżyseria: Danis Tanović
scenariusz: Danis Tanović
gatunek: Dramat
produkcja: Francja/Bośnia i Hercegowina
premiera: 21 października 2016

24 lutego - Wernisaż wystawy fotografii Adama Woronieckiego

>> 24 lutego - Wernisaż wystawy fotografii Adama Woronieckiego

godz. 17:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. A. Legusa

Fascynację do fotografii poczuł w wieku 6 lat, kiedy pierwszy raz tata zabrał go do ciemni. Do dziś wspomina towarzyszące mu emocje, ekscytację, oczarowanie magicznie pojawiającymi się czarno-białymi obrazami.
Wystawa InfraRed autorstwa Adama Woronieckiego to zdjęcia wykonane w technice IR (ang. infrared - w podczerwieni).
Cała idea fotografii IR opiera się na naświetlaniu zdjęcia światłem podczerwonym, którego ludzkie oko nie rejestruje. Korzysta ze zjawisk pochłaniania promieniowania podczerwonego przez przedmioty, jego odbijania i emisji. Najsilniej podczerwień odbija zawarty w roślinach chlorofil, dlatego, jak podkreśla autor prac, najlepszym tematem do tego typu zdjęć jest krajobraz, w którym dominuje zieleń. Roślinność wychodzi w bardzo jasnych kolorach, aż po czystą biel. Niebo z kolei staje się czarne, ponieważ pochłania pasmo podczerwone. Ciekawie prezentują się również zbiorniki wodne.
Autor lubi eksperymentować, co możemy zauważyć na fotografiach, które powstały miedzy innymi w Ełku, Augustowie i Olecku. Zatrzymana w kadrze Adama codzienna rzeczywistość zmienia całkowicie swój wymiar, wprowadza widza w surrealistyczny świat, a wszystko to za sprawą bardzo abstrakcyjnej, przewrotnej kolorystyki. Zapraszamy
Wystawa dostępna będzie do 24.03.2017

1 2 >>