Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2017 - Kalendarz wydarzeń 2017 - maj

Finał Gratki dla nastolatka

>> Finał Gratki dla nastolatka

Zapraszamy na finał XXI Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Gratka dla nastolatka", który odbędzie się w dniu 1 maja 2017 r. o godz. 12:00.
W programie prezentacje zespołów: - Taka Sytuacja - City Dance
Kolejność wystąpieńWyniki finału
Zobacz fotografie
Więcej fotografii

galeria

Majówka 1-3 maja 2017

>> Majówka 1-3 maja 2017

1 maja
10:00 - otwarty turniej tenisa ziemnego - otwarcie sezonu 2017, kategorie: open i do lat 12, korty miejskie, ul. Park 1
12:00 - Finał XXI Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Gratka dla nastolatka”; w programie prezentacje zespołów: Taka Sytuacja, City Dance, sala kina „Mazur”, Plac Wolności 22

2 maja
19:00 - Nocny Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego, korty miejskie, ul. Park 1

3 maja
13.00 - uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. NMP KP w Olecku; po niej oficjalne delegacje złożą kwiaty w miejscach pamięci - pod krzyżem misyjnym, pomnikiem Jana Pawła II oraz Pomnikiem Wdzięczności
15:00 - oficjalne otwarcie Finału Mistrzostw Polski w Siatkówce Kadetów U-17, hala Lega

Uwaga
od 3 do 7 maja
- Finał Mistrzostw Polski w Siatkówce Kadetów U-17, hala Lega w Olecku, ul. Park 1
- Promocja w wypożyczalni sprzętu pływającego - druga godzina gratis!

12 maja - wystawa fotografii Janiny Osewskiej

>> 12 maja - wystawa fotografii Janiny Osewskiej

godz. 17:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. A. Legusa

Te Wai Pounamu – obrazy znalezione
Do Nowej Zelandii, Krainy Długich Białych Obłoków, wybrałam się z grupą znajomych w trakcie pobytu w Australii. Kiedy kilka miesięcy wcześniej rozważaliśmy, jakie miejsce wybrać na naszą wspólną wyprawę, niewiele wiedziałam o lądzie, na który kapitan Cook jako pierwszy Europejczyk zszedł w roku 1769 i rozpoczął badania. Owszem, studiowałam lektury, przewodniki i plan naszej włóczęgi po Te Wai Pounamu (w języku Maori to Wyspa Południowa), ale w najśmielszych wyobrażeniach nie mieściły się znalezione tam obrazy: wiecznie zielone lasy kauri, mleczno-szafirowe jeziora polodowcowe, mleczno-szare wody potoków górskich, dzikie i puste przestrzenie nadmorskich plaż, góry malowane w niezwykłe wzory, wszechobecne wodospady, prastare lasy Fiordland, kształty wapiennych skał Kura Tawhiti i ufne lwy morskie, foki i papugi Kea. Po raz trzeci (wcześniej w Libanie i Syrii) odniosłam wrażenie, że wszystko tutaj jest tylko dla nas. Tak niewiele osób było w odwiedzanych miejscach i na szlakach. Fotografowałam łapczywie, kęsami fotografii, tak jak posila się głodny przy pełnym stole. Nie przewidziałam również siły swoich reakcji emocjonalnych – zachwytu, szczęścia, pełni, jedności, zespolenia z miejscem, świadomości bycia tu i teraz, radości, wdzięczności Panu Bogu i ludziom, moim towarzyszom podróży. Cenię tę nieprzewidywalność, dzięki której doświadczam zaskoczeń, otwieram się na odczucia we mnie i świadomie je przeżywam, wciąż jestem ciekawa świata, a fotografia –

przypomina że można wyjrzeć
z życia jak zza okna Być sobie
obcym co oznacza wolność
na co dzień niedostępną…
(Jarosław Klejnocki, Litania)

Te Wai Pounamu to wyspa, o której nie można zapomnieć. Siła tej pamięci nie pozwala przeżytego zamknąć w sobie, zostawić tylko dla siebie. Nakazuje dzielić się obrazami znalezionymi w miejscu, które jest dla mnie symbolem nowego życia, wzrostu, siły i spokoju, ale również ideą wiecznego ruchu.
Nigdzie wcześniej nie byłam tak szczęśliwa i nigdy z taką siłą nie pragnęłam powrotu.
Janina Osewska

13 maja - PIOTR MACHALICA

>> 13 maja - PIOTR MACHALICA "Mój Ulubiony Młynarski"

godz. 17:00, sala kina „Mazur”
Wstęp: 45 zł
Sprzedaż biletów w kasie ROK "MG" od dnia 22 kwietnia 2017 r.

Koncert "Mój Ulubiony Młynarski" to hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który Jego utwory śpiewa "od zawsze". Tym razem jednak powstał koncert Machalicy składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Wojciecha Młynarskiego.
Recital składa się z piosenek zarówno autorskich, jak i znakomitych przekładów, które stały się ważną częścią polskiej kultury.
W programie m.in. "Jeszcze w zielone gramy", "Tango desperado", "Bynajmniej", "Moje ulubione drzewo", "Idź swoją drogą" (Sinatra), "Trąbeczka" (Brassens), czy „Blue Tango” (Conte).
"Mój ulubiony Młynarski" to koncert na głos, dwie gitary i trąbkę, a czasem nawet akordeon i przeszkadzajki.

Zespół w składzie:
Piotr Machalica, Michał Walczak (gitara), Krzysztof Niedźwiecki (gitara), Paweł Surman (trąbka, akordeon, przeszkadzajki).
galeria

28 maja - Koncert na Dzień Matki

>> 28 maja - Koncert na Dzień Matki

godz. 14:00, sala kina „Mazur”

Wystąpią:
– zespół „Oleckie Echo”
– laureaci „Gratki dla nastolatka”

Postaramy się o to, żeby Matki mogły spędzić ten dzień wyjątkowo.
Wstęp wolny

1 2 >>