Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2017 - Kalendarz wydarzeń 2017 - marzec

9 marca - spotkanie w OIH

>> 9 marca - spotkanie w OIH

godz. 17:00, Olecka Izba Historyczna

Zapraszamy na prezentację filmu dokumentalnego Karin Kaper „Ale życie toczy się dalej” (Aber das Leben geht weiter).
Reżyserka Karin Kaper opowiada o swojej matce. Film, zrealizowany w 2012 roku, mówi o utracie małej ojczyzny z perspektywy trzech pokoleń kobiet, trzech Polek i trzech Niemek, których losy splotły się w dramatyczny sposób po zakończeniu drugiej wojny światowej. Miejscem wydarzeń jest Dolny Śląsk, a przesłaniem opowieści przekonanie o wspólnocie przeżyć i możliwym pojednaniu. Pierwszy raz film był wyświetlany w Oleckiej Izbie Historycznej cztery lata temu. Pozostając w tematyce przesiedleń, którą rozpoczęło spotkanie z Magdalena Grzebałkowską i rozmowa o książce „1945. Wojna i pokój”, zapraszamy do spojrzenia na nowo na tę historię. Film jest w polskiej wersji językowej.
Wstęp bezpłatny.

 9 marca -

>> 9 marca - "Ciao Ciao Bambina" - monodram muzyczny

godz. 17:00, sala kina „Mazur”, Olecko, Plac Wolności 22.

Teatr Piosenki – Nicola Palladini
Monodram muzyczny inspirowany życiem Marino Mariniego
Wstęp: 25 zł

Zobacz CIAO CIAO BAMBINA - OFFICIAL PROMO TRAILER

„CIAO CIAO BAMBINA”
Koncepcja i reżyseria: Nicola Palladini
Scenariusz: Małgorzata Wojtulewicz

"Ciao Ciao Bambina" to najsłynniejsze włoskie piosenki w autorskiej interpretacji musicalowego aktora z Rzymu, z towarzyszeniem zespołu muzycznego, jak również podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy.
Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40-tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się w towarzystwie Marino Mariniego do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną. Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, którą tam spopularyzował.
W ciągu 80 minut usłyszymy szlagiery: ''Tu vuo fa l'americano'', ''L'Italiano'', "Azzurro", "Marina", ''O'sole mio'',''Love in Portofino'', ''Volare'', "Mamma", "That's amore", "Mambo Italiano","Quando, quando quando","Buonasera Signorina", "Arrivederci Roma", "Ciao, Ciao Bambina" czy ''Nie płacz kiedy odjadę".
Od dnia premiery 22 listopada 2013 w Teatrze Małym w Tychach, spektakl wystawiany był ponad 100 razy w całej Polsce.
NICOLA PALLADINI
(Włoski Aktor Musicalowy)
CABARET - KISS ME,KATE - JESUS CHRIST SUPERSTAR
Po ukończeniu w 2005 roku Akademii Musicalowej Musical Theatre Academy w Rzymie, studiował metody aktorskie Strasberg/Stanislavskji w Konstant Lee Studio u wykładowcy Ilza Prestinari z Actor Studio.
Rozpoczął swoją teatralną karierę w musicalu "The Rocky Horror Show"w roli Riff Raff, a następnie brał udział w licznych musicalach we Włoszech: "Welcome to the Machine" The Pink Floyd Rock Show w roli producenta Franka, "Alicja w Krainie Czarów" jako Szalony Kapelusznik, "Across the Universe","Marcelino, chleb i wino","Grease" oraz w roli Apostoła w światowej premierze w Sali Audiencyjnej Pawła VI w Watykanie muzycznego spektaklu "Maria z Nazaretu".
W 2011 roku zadebiutował na polskiej scenie teatralnej główną rolą Mistrza Ceremonii w musicalu "CABARET", w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego, w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Rok później w Teatrze Muzycznym w Poznaniu wystąpił w musicalu "Kiss Me, Kate", również kreując głównego bohatera- Fred'a Grahama/Petruchio.
W 2013 roku w Nicola Palladini można było zobaczyć w roli Saszy, w inscenizacji ''Skrzypka na dachu'' w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu, a także jako Heroda w "Betlejem Polskiego" Lucjana Rydla na deskach Teatru Małego w Tychach.
Od 4 października 2014 roku można go oglądać w Teatrze Muzycznym w Łodzi w podwójnej roli Judasza i Heroda w inscenizacji słynnego musicalu "Jesus Christ Superstar".
Pracował także nad musicalową wersją Snu Nocy Letniej Szekspira, gdzie wcielił się w rolę Oberona i Tezeusza.
21 listopada 2015 odbyła się premiera spektaklu "d:Amore" w jego reżyserii i z nim w roli głównej.

galeria

11 kwietnia - eliminacje do Gratki dla nastolatki

>> 11 kwietnia - eliminacje do Gratki dla nastolatki

W dniu 15 marca odbyły się wstępne przesłuchania do XXI edycji konkursu Piosenki „Gratka dla nastolatka”. Do dalszego etapu zakwalifikowano 42 podmioty wykonawcze w trzech kategoriach.
Eliminacje do finału odbędą się w sali kina „Mazur” w dniu 11 kwietnia 2017 r. o godz. 17:00.
Zapraszamy

14 marca - Filharmonia Narodowa zaprasza

>> 14 marca - Filharmonia Narodowa zaprasza

godz. 17:30, sala widowiskowa ROK „Mazury Garbate"

Filharmonia Narodowa zaprasza na koncert z cyklu "Spotkania z muzyką" pod tytułem "Karol Krupiński - Zamek w Czorsztynie".
Przedstawienie operowe w kostiumach (sopran, mezzosopran, tenor, bas-baryton, fortepian)
Wstęp wolny

15 marca - Gratka dla nastolatka - przesłuchania wstępne

>> 15 marca - Gratka dla nastolatka - przesłuchania wstępne

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE PIOSENKI „Gratka dla nastolatka” – XXI edycja

Zapraszamy do konkursu, który skierowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i średnich powiatu oleckiego, a odbywać się będzie w trzech kategoriach wiekowych: (I kategoria: klasy I-IV , II kategoria: klasy V-VI oraz I-II gimnazjum, III kategoria: klasa III gimnazjum i szkoły średnie).
Zakres konkursu – repertuar dostosowany do wieku wykonawcy, wyłącznie w języku polskim.
Wstępne przesłuchania do konkursu odbędą się w dniu 15.03.2017 r. o godz. 15:00 w sali widowiskowej ROK „MG”.
Zgłoszenia: do dnia 10 marca 2017 r. – Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate”, Plac Wolności 22, pokój nr 14, tel. (87) 520 20 59, mail: rok@przystanek.pl

Tutaj do pobrania regulamin i karta zgłoszenia
Wyniki przesłuchań

1 2 3 >>