Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2018 - 25. Przystanek Olecko

Lady Pank

>> Lady Pank

20 lipca, godz. 22:30

LADY PANK

Najbardziej legendarny polski zespół rockowy. Założony w 1981 roku przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów. Wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy, która już od 37 lat króluje na polskiej scenie muzycznej.
Przeboje: "Mniej niż zero", "Kryzysowa narzeczona", "Tańcz głupia, tańcz", "Mała Lady Punk", "Zamki na piasku", "Zawsze tam, Gdzie ty", "Sztuka latania", "Fabryka małp", "Wciąż bardziej obcy", "Vademecum skauta", "Zostawcie titanica", "Marchewkowe pole", "Tacy sami", "Na co komu dziś", "7-me niebo nienawiści", "Młode orły", "Strach się bać" czy "Stacja Warszawa" na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już kilka pokoleń słuchaczy.
Podczas 37-letniej działalności zespół wydał ponad 21 płyt, które pobiły wszelkie rekordy sprzedaży czyniąc lady pank najbardziej utytułowanym zespołem rockowym w Polsce. W grudniu 2017 roku ukazał się premierowy album pt. "Zimowe graffiti 2", który promowały single oraz teledysk do utworu „rodzice” z udziałem znakomitego aktora Mateusza Damięckiego.
Lady Pank jest pierwszym polskim zespołem, który posiada własne oficjalne internetowe radio "RMF Lady Pank" dostępne w serwisie internetowym rmfon.pl.
Koncerty Lady Pank to prawie dwugodzinna lawina przebojów, eksplozja energii, niepowtarzalne brzmienie gitary Jana Borysewicza i charyzmatyczny wokal Panasewicza.
fot. Mateusz Stankiewicz

Więcej o zespole tutaj...

Illusion

>> Illusion

21 lipca, godz. 19:45

Zespół:
Tomasz "Lipa" Lipnicki (wokal, gitara)
Paweł Herbasch (perkusja)
Jerzy "Jerry" Rutkowski (gitara)
Jarek Śmigiel (bas)

Illusion został założony zimą 1992 r. w Gdańsku przez Tomasza „Lipę” Lipnickiego (wokal, gitara), Jurka „Jerrego” Rutkowskiego (gitara) i Pawła Herbascha (perkusja).
Pierwszy album zespołu – zatytułowany po prostu „Illusion” – znalazł się w sklepach w listopadzie 1993 r. 14 listopada 1999 roku w gdańskim klubie "Kwadratowa" odbył się pożegnalny koncert zespołu. Trwał on około 2,5 godziny i obejmował wszystkie bardziej znane utwory Illusion.
Wznowienie działalności grupy nastąpiło w 2011.
W 2017 roku na przełomie listopada i grudnia zespół ruszył w trasę i zagrał szereg koncertów z okazji 25-lecia istnienia. Zespół także ogłosił, iż pracuję nad płytą - premiera jest zaplanowana na marzec 2018 roku. Najnowszy krążek będzie nosił nazwę "Anhedonia". 20 grudnia ukazał się pierwszy singiel promujący płytę pt. "Kto jest winien?"

Więcej o zespole tutaj...

Sebastian Riedel & CREE

>> Sebastian Riedel & CREE

21 lipca. godz. 21:00

Cree - polski zespół grający blues rocka, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70.
Zespół powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16-letnich chłopców – Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana, którego fascynowała historia i życie Indian, sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie.

Wiecej o artyście i zespole tutaj...

Sebastian Riedel & Cree - Na Dnie Twojego Serca

Bethel

>> Bethel

21 lipca. godz. 22:30

Ponad 10 lat temu swoje pierwsze kroki na polskiej scenie muzycznej zaczął stawiać młody, grający muzykę reggae zespół Bethel. Przez cały ten czas wesoła załoga robiła ogromne postępy i wciąż wprawiała się w swoim fachu. Dwa albumy studyjne, ponad 500 zagranych koncertów w kraju i za granicą oraz występy na największych polskich festiwalach to tylko niektóre z licznych osiągnięć tej kapeli.
Zespół Bethelzałożony został w 2006 roku z inicjatywy obecnego lidera i wokalisty - Grzegorza Wlaźlaka. Choć w ciągu lat ich muzyka ulegała wielu przeobrażeniom i zmianom, to od zawsze oscylowała ona wokół gatunku reggae.
Bethel ma na swoim koncie dwie płyty: Muzyka Serc (2010) oraz Dobrze, że jesteś (2014), która nagrana została w prestiżowym studio Custom34. Na obu krążkach usłyszeć można zarówno delikatne, bujające roots reggae, energiczne ska, a także mocne uderzenie w stylu raggamuffin.
Zespół najlepiej czuje się na koncertach, podczas których bezwzględnie zaraża publiczność pozytywną wibracją. Nieobce jest im również granie w klubach. Załoga Bethel ma już za sobą ponad 500 koncertów w kraju i za granicą.
Do najważniejszych osiągnięć zespołu należy udział w Przystanku Woodstock, na którym kapela pojawiła się dwa razy: najpierw w 2011 roku na Scenie Folkowej, a następnie, dzięki zdobyciu nagrody publiczności - Złotego Bączka, w 2012 roku na Dużej Scenie. Bethel ma za sobą także występy na najważniejszych i największych festiwalach reggae'owych w Polsce takich, jak: Reggae Na Piaskach (2010 i 2011), Ostróda Reggae Festiwal (2011 i 2014), Bielawa Reggae Festiwal (2012 i 2015) i wiele innych. Do ich kolejnych osiągnięć niewątpliwie zaliczyć należy koncert pod Pałacem Kultury w Warszawie w czasie głównego finału WOŚP w 2012 roku jak również występ na Stadionie Narodowym podczas X finału programu PaT(2015). Kapela aż dwa razy pojawiła się w programie Kuby Wojewódzkiego w 2011 i 2014 roku. Ponadto ich występy i wypowiedzi obejrzeć można było w programie 1 i 2 Telewizji Polskiej jak i w niezliczonej ilości stacjach internetowych. Zespół cały czas pracuje nad nowym, trzecim albumem, którego premiera będzie miała miejsce w tym roku!
strona internetowa
profil na facebook’u
oficjalny kanał Youtube
oficjalne konto Instagram

20-21 lipca - Warsztaty plenerowe z bębnami afrykańskimi

>> 20-21 lipca - Warsztaty plenerowe z bębnami afrykańskimi

godz. 17:00, teren teatru AGT

Zajęcia skierowane są dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób starszych. Podczas zajęć zagłębimy się w świecie rytmu oraz poznamy podstawowe techniki gry na instrumentach perkusyjnych z Czarnego Lądu. Warsztaty gry na bębnach są idealnym wprowadzeniem w świat muzyki Afryki Zachodniej, która uświadamia, że każdy z nas potrafi odnaleźć w sobie poczucie rytmu bez względu na wiek oraz posiadane umiejętności muzyczne.
Uczestnicy warsztatów:
• poznają podstawy rytmiki oraz technikę gry na bębnach afrykańskich
• rozwijają kreatywność, wyobraźnię i zwiększają otwartość na świat
• biorą aktywny udział w zabawach integracyjnych oraz rytmicznych
• pozbywają się codziennych nabytych barier oraz przezwyciężają uprzedzenia i izolacje społeczne

galeria

<< 1 2 3 4 >>