Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2018 - 25. Przystanek Olecko

Spektakl - finał

>> Spektakl - finał "Międzypokoleniowego pleneru artystycznego"

21 lipca, godz. 24.00, Plaża Miejska „Skocznia” w Olecku

"O chłopaku, co wziął pannę na barana"
Finał projektu realizowanego przez Fundację Akademia Radosnej Twórczości w ramach Inicjatywy Lokalnej, przy wsparciu Gminy Olecko.
Wykonawcy: mieszkańcy Olecka i goście.
Instruktorzy: Agnieszka Śnieżyńska (teatr), Bartłomiej Olszewski (teatr), Monika Kwiatkowska (śpiew), Anna Wojtecka (plastyka), Szymon Tarkowski (muzyka).

22 lipca - Piknik Rodzinny

>> 22 lipca - Piknik Rodzinnygodz. 14:00 - Kuba Walendykiewicz i „Beciaki”


Ojcem, dyrygentem, człowiekiem-orkiestrą jest Marek Zborowski-Weychman, a domem wielopokoleniowego już Studia - Szkoła Podstawowa nr 6 w Suwałkach. W 1992 roku obecny dyrektor, a wtedy nauczyciel muzyki w "Szóstce" zaczął na poważnie uczyć śpiewu po lekcjach. Jego podopieczni chodzili wówczas do klasy I B i stąd nazwa Beciaki. Śmiał się z niej kiedyś Kuba Wojewódzki, kiedy licealistki Kasia Laszkowska, Michasia Łabacz, Eliza Szyłow i Ula Żukowska próbowały zabłysnąć w telewizyjnym programie X Factor. Niemal od początku nie do śmiechu było za to konkurentom Beciaków w nielicznych wtedy wokalnych festiwalach i konkursach dziecięcych i młodzieżowych, z legendarnym Koninem na czele, a już całkiem na poważnie podopiecznych "Zborka" musieli traktować jurorzy wszelkich piosenkarskich przegladów, z Elzbietą Zapendowską czy Jackiem Cyganem na czele. Podopieczni Marka Zborowskiego-Weychmana probili kariery większe, mniejsze lub żadne, ale - co podkreślaja Kasper Zborowski-Weychman i Katarzyna Laszkowska, nauczyli się pokory, dyscypliny, wiary w siebie i nawiązali wieloletnie przyjaźnie.

Eksplozja Kolorów

>> Eksplozja Kolorów

godz. 14:00, 15:00, 16:00 – EKSPLOZJA KOLORÓW (Stowarzyszenie Festiwal Kolorów)

Czym są Kolory Holi?
Kolory Holi to wysokiej jakości sypki, nietoksyczny puder, oficjalnie wykorzystywany podczas wszystkich Festiwali Kolorów w Polsce. Kolory charakteryzują się intensywną, żywą barwą i świetnym zachowaniem w powietrzu, gdzie tworzą piękne, kolorowe chmury.

Czy Kolory Holi są bezpieczne?
Kolory są bezpieczne dla zdrowia, nie powodują podrażnień ani nie uczulają. Dzięki zawartości nietoksycznych składników mogą być stosowane przez osoby w każdym wieku. Kolory posiadają niezbędne certyfikaty i mogą być używane podczas imprez masowych. Właśnie z tego względu są one jedyną marką używaną podczas polskich Festiwali Kolorów.
Skład: talk, mąka kukurydziana, barwniki.

Czy Kolory zmywają się ze skóry i spierają z ubrań?
Kolory łatwo zmywają się ze skóry oraz znikają z większości materiałów podczas prania, nie potrzebne są żadne dodatkowe zabiegi, aby usunąć je ze swojego ulubionego ubrania. W przypadku bardziej wartościowych tkanin polecamy przed zabawą zrobić próbę na niewielkim fragmencie ubrania. Kolory nie barwią na stałe żadnych powierzchni. W przypadku organizacji imprezy na terenach zielonych, nie są potrzebne żadne dodatkowe zabiegi do usunięcia Kolorów z trawy.
Tu obejrzysz fotografie autorstwa Zbigniewa Malinowskiego z Eksplozji Kolorów w Olecku...

galeria

Bohika i Piotr Karpienia

>> Bohika i Piotr Karpienia

22 lipca, godz. 15:30

Zespół BOHIKA to energia koncertowa, która nie pozwala stać w miejscu. Zespół tworzą:
- Piotr Karpienia (wokalista i gitarzysta) laureat "Przebojem na Antenę" , „Mam Talent” oraz Finalista Irlandzkiego TV Show „You’re a Star”
- Piotr Mikulski (Drums) i Rafał Lemieszko (Bass) – Laureaci Debiutów Festiwalu w Opolu
- Bogdan Topolski - jeden z czołowych gitarzystów polskiej sceny rockowej i bluesowej

<< 1 2 3 4