Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2018 - XXXIX SZTAMA

19 października, godz. 21:00 - koncert zespołu BAJZEL, kawiarnia ARTS

>> 19 października, godz. 21:00 - koncert zespołu BAJZEL, kawiarnia ARTS

Wstęp: 15 zł
To chodząca machina muzyczna. Sam pisze teksty, komponuje muzykę oraz śpiewa. Jego koncerty wyróżnia nietypowa, oryginalna kompozycja powstała z przeplatania wielu gatunków. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar i wokali śpiewanych na żywo tworzy muzykę przypominającą kilkuosobowy zespół.
( http://bajzel.eu )
Tu możesz posłuchać piosenki "Happy Love"l

20 października (sobota), godz. 17:00 - Sex prochy i rock & roll - monodram (Hubert Jarczak), sala kina Mazur

>> 20 października (sobota), godz. 17:00 - Sex prochy i rock & roll - monodram (Hubert Jarczak), sala kina Mazur

Wstęp: 15 zł
Tekst utrzymany w konwencji monodramu podzielony został na pięć monologów, w których każdy z bohaterów obrazuje wizję swojego życia. Wydaje się, że wszyscy dobrze się bawią w swoich mikro światach, jednak każdy pod maską pewności siebie skrywa wewnętrzną pustkę i niemożność odnalezienia się we współczesnym świecie. Każda z postaci jest bardzo wyrazista i w swojej powierzchowności komediowa wręcz, ale w gruncie rzeczy są to ludzie pogubieni i potrzebujący pomocy.
obsada: Hubert Jarczak
oprawa graficzna: Marzena Wojtczuk
scenografia i kostiumy: Marzena Wojtczuk
reżyseria: Hubert Jarczak
przekład: Sławomir Michał Chwastowski
autor: Eric Bogosian
Spektakl dla widzów dorosłych

Tu możesz obejrzeć fotografie - monodram - "Sex prochy i rock & roll" (20.10.2018 r.)

20 października (sobota), 18:30 - Uwaga rozwód, Teatr Nowy w Olsztynie, sala teatru AGT

>> 20 października (sobota), 18:30 - Uwaga rozwód, Teatr Nowy w Olsztynie, sala teatru AGT

Wstęp: 15 zł
„Uwaga rozwód”, to zabawna i wzruszająca sztuka napisana przez amerykańskiego dramatopisarza o polskich korzeniach Williama G. Thundera, w wyśmienitym tłumaczeniu Marty Markockiej – Pepol. Nie zobaczymy tu wielkiej scenografii, czy stylowych kostiumów rodem z TVN’u. Jest to skromna inscenizacyjnie sztuka, która opiera się głównie na grze aktorskiej. Pomieszanie konwencji stand- up’u i komedii romantycznej pozwala na szybką identyfikację widzów z dwójką bohaterów, bawi, wzrusza i zaprasza do scenicznego świata w sposób niezwykle bezpośredni. Główna oś dramatu rozpięta jest między dwójką ludzi, którzy uwikłani w codzienną pogoń zapomnieli o sobie nawzajem. Zapomnieli o tym co w życiu jest najważniejsze, czyli o miłości.
Występują: Marzena Bergmann, Grzegorz Gromek

Tu możesz obejrzeć fotografie - teatr „Uwaga rozwód” (20.10.2018 r.)

20 października (sobota), godz. 20:00 - Fernando, spektakl uczniów z LO Olecko, sala Teatru AGT

>> 20 października (sobota), godz. 20:00 - Fernando, spektakl uczniów z LO Olecko, sala Teatru AGT

Wstęp: 15 zł W sztuce przedstawiony jest jeden zwariowany dzień z życia bogatego właściciela ziemskiego z Meksyku - Armanda Velazqueza. Poranna wizyta młodego człowieka w jego hacjendzie staje się początkiem komedii omyłek i nieporozumień. Pablo Juarez Martinez Sanchez jest jego pracownikiem i pojawia się z samego rana z prośbą o podwyżkę. Jednak te kilka tysięcy pesos to dopiero początek problemów Armando. W grę wchodzą miliony zarówno pesos, jak i dolarów oraz przyszłość jego córki. Scenariusz na podstawie scenariusza Louis de Funesa i Jeana Halina - Zbigniew Stefanowski Występują: Łukasz Grygieńć - Armando Velazquez, Adam Kopiczko – Pablito, Urszula Kamińska - Sophia Velazquez, Klaudia Jarosz – Juanita, Róża Stankiewicz - Conchita Velazquez, Sebastian Wodnicki - Carlito Manana, Weronika Nieszczerzewska - Anna Maria, Eliza Supronowicz – Valeria, Maciej Kosiński – kierowca, Jakub Borowski – Fernando. Reżyseria - Zbigniew Stefanowski Światło i dźwięk - Maciej Budzyński

Tu możesz obejrzeć fotografie - "FERNANDO" - spektakl uczniów LO z Olecka (20.10.2018 r.)

<< 1 2