Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2018 - Kalendarz wydarzeń 2018 - czerwiec

1 czerwca - Dzień Dziecka

>> 1 czerwca - Dzień Dziecka

godz. 14:00, Plac Wolności

W programie:
„GOŁDAPSKIE ZDRÓJKI”
„RESPEKT”
„IMAGINATION”
Finaliści Gratki dla nastolatka
PIÓROPUSZ - gry i zabawy
JAGOLAND
i inne atrakcje
Zapraszamy wszystkie Dzieci
galeria

2 czerwca - Kabaret Skeczów Męczących

>> 2 czerwca - Kabaret Skeczów Męczących

godz. 18:00, w Amfiteatrze Ełckim, ul. Wojska Polskiego 47

Przez 15 lat na scenie Kabaret Skeczów Męczących zdążył udowodnić, że jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kabaretu. To właśnie KSM wprowadził na scenę, a potem w codzienne anegdoty całą masę charakterystycznych postaci, powiedzeń i żartów. I właśnie niepowtarzalni bohaterowie ich skeczów będą motywem przewodnim spektaklu z okazji 15-lecia zespołu. Zupełnie nowe perypetie tych, dzięki którym pokochaliście Kabaret Skeczów Męczących. Najbardziej lubiane postaci w niespotykanych dotąd odsłonach. Premierowy program, pełen nowych skeczy, które już zaraz staną się absolutnymi hitami.
Pamiętasz jak to było mieć 15 lat? – taki właśnie jest program Kabaretu Skeczów Męczących – pełen entuzjazmu, lekkości i niepohamowanej radości. W połączeniu ze scenicznym doświadczeniem i niepowtarzalnym stylem KSM powstał legendarny spektakl, którego nie możesz przegapić.

Bilety do kupienia tutaj

8 czerwca - Wernisaż wystawy - Michał Dzikowski

>> 8 czerwca - Wernisaż wystawy - Michał Dzikowski

godz. 18:00, Galeria prawdziwej Sztuki im. A. Legusa, Plac Wolności 22

... Autor wyraża tam swój podziw
Dla dnia letniego i przyrody,
Oświadcza, że po polu chodzi
Ubóstwia łąki i ogrody...
Julian Tuwim „Kwiaty polskie”

W rodzinie mówiono o mnie, że właściwie od kołyski wykazywałem zdolności artystyczne. Pierwsze moje rzeźby powstawały już w przedszkolu. Rysunki o różnorodnej tematyce tworzyłem już w szkole podstawowej. Na malarstwo przyszedł czas później, choć z wykształcenia jestem tzw. budowlańcem z uprawnieniami. Dopiero na emeryturze chwyciłem za pędzel i w ten sposób zrealizowałem swoje marzenia z dawnych... , dawnych... lat.
Moje hobby te malarstwo, rzeźbiarstwo, wędkarstwo, gra w szachy i tenis stołowy. Moja pasja to malowanie. Maluję głównie farbami olejnymi, akrylowymi i pastelami. Rysuję również piórkiem i tuszem.
Moje obrazy są pełne ciepła, ożywią i upiększą każde wnętrze. Wykonuję też rzeźby i płaskorzeźby drewniane, również płaskorzeźby wypalarką do drewna. Stworzony przeze mnie herb Gminy Swiętajno, umieszczony przed budynkiem Urzędu Gminy, z godnością wita wszystkich ludzi odwiedzających ten Urząd. Rzeźba drewnianego klucza zaś stała się symbolem otwarcia wybudowanej w 2013 roku, długo wyczekiwanej w tutejszym środowisku, sali gimnastycznej przy Szkole w Świętajnie.
Uważam, że moja twórczość godnie reprezentuje środowisko, w którym żyję, w tym miejscowość Świętajno - gdzie mieszkam od około 8 lat, dokąd przybyłem z odległej i równie pięknej Łodzi.
W przeszłości wystawiałem swoje rzeźby i obrazy:
• w siedzibie Stowarzyszenia Kultury „Galeria” w Sokolnikach-Lesie w gminie Ozorków koło Łodzi (był to wernisaż wraz z innymi utalentowanymi członkami Stowarzyszenia, którego jestem członkiem);
• w 2011 roku w Olecku podczas Międzygminnego Święta Plonów,
• w 2013 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie.
W Olecku zaprezentuję pejzaże i rzeźby przedstawiające świat mojej duszy.
Jedną z zalet bycia malarzem i rzeźbiarzem jest to, iż jego dom nie wygląda tak zupełnie normalnie. Dom ma swój klimat, jest inny. Mój dom jest pełen radości, kolorowy, lekko zwariowany i niepoukładany, ale nie można tu się nudzić. Obrazy nadają temu wnętrzu niesamowity nastrój. Nie wyobrażam sobie tutaj pustych ścian...
Tworzę, by poruszyć serca ludzi i pokazać co mi w duszy gra.

Zapraszam do odwiedzenia moich prac podczas wernisażu w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku „Mazuty Garbate” od 8 czerwca do 16 lipca 2018 roku
Michał Dzikowski

Konkurs pomysłodajni

>> Konkurs pomysłodajni

To już piąta edycja „Pomysłodajni” - konkursu na inicjatywę kulturalną mieszkańców od 15 roku życia z Olecka i okolic.
Konkurs będzie realizowany według następującego terminarza:
- zgłaszanie inicjatyw do konkursu: 29 maja – 29 czerwca 2018 r.
- realizacja zwycięskich pomysłów: 30 czerwca - 30 listopada 2018 r.
Założeniami projektu jest: odkrywanie, rozwijanie potencjału i kapitału kulturowego jego członków oraz kulturotwórczych zasobów społeczności lokalnej. Projekt ma na celu nawiązanie przez ośrodek kultury stałych relacji z mieszkańcami gminy.
W ramach programu poszukujemy niestandardowych i autorskich pomysłów na inicjatywy kulturalne oraz osób, które mają ciekawe pomysły i chcą je zrealizować.
Tu pobierzesz regulamin i formularz zgłoszeniowy

11 czerwca - Doroczny popis szkoły

>> 11 czerwca - Doroczny popis szkoły

godz. 17:00, sala widowiskowa ROK "MG"
Społeczność Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. I.J. Paderewskiego w Olecku zaprasza na DOROCZNY POPIS SZKOŁY.
Wystąpią uczniowie oraz absolwenci szkoły.

1 2 >>