Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2018 - Kalendarz wydarzeń 2018 - kwiecień

20 kwietnia - spotkanie w OIH

>> 20 kwietnia - spotkanie w OIH

godz. 18:00, Olecka Izba Historyczna

Świnia z twarzą Stalina Bogusława Chraboty to reportaż, esej i nowela w jednym. Niemniej to wciąż ta sama opowieść i ci sami bohaterowie. A w tle toczące się żelazne koła historii miażdżące ludzkie życie i losy.
Stalinowskie czystki, ucieczka z płonącej Białorusi, przymusowe roboty w nazistowskich Prusach, w końcu śmierć wielkiego miasta, jakim był Królewiec, i narodziny nowego życia. Proza twarda i bezlitosna.
O autorze:
Absolwent i doktorant Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykładowca akademicki. Członek Polskiego Towarzystwa Bluesowego.
Od 1993 roku współtworzył telewizję Polsat. Długoletni komentator Tok FM i Radia PiN. Bloger. Autor książek, scenariuszy, publicysta prasowy i felietonista. Wykładowca akademicki. Członek Polskiego Towarzystwa Bluesowego.

26 kwietnia - KADR zaprasza

>> 26 kwietnia - KADR zaprasza

W czterech ścianach życia (2017)
czas trwania: 1 godz. 25 min.
od lat 16

Matka wraz z trojgiem dzieci ukrywa się w budynku pod stałą obserwacją snajpera.
reżyseria: Philippe Van Leeuw
scenariusz: Philippe Van Leeuw
gatunek: Dramat
produkcja: Belgia/Francja/Liban
premiera: 16 marca 2018
Zapraszamy

27 kwietnia - wernisaż wystawy rysunku

>> 27 kwietnia - wernisaż wystawy rysunku

godz. 18:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. A. Legusa

Grupa GRAFIT oraz instruktor plastyki Zofia Kardel zapraszają na wernisaż wystawy rysunku.
Grupa GRAFIT, została założona trzy lata temu przez instruktora plastyki Zofię Kardel w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku. Początkowym założeniem było przeprowadzenie jednorazowego kursu rysowania od podstaw. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zostały przekształcone w cykliczne spotkania.
Grupa od początku istnienia zmieniała swój skład. Obecnie tworzy ją 7 osób: Hanna Dziokan, Aleksandra Urbanowicz, Dawini Dürschlag, Weronika Klepacka, Andżelika Kowalewska, Julia Bogdan oraz Aleksandra Sienkiewicz. To uczennice różnych szkół z Olecka i Świętajna w wieku 11-16 lat.
Najstarsze dziewczyny - Weronika (jest z nami już drugi rok) i Andżelika - właśnie kończą gimnazjum i wybierają się do Liceum Plastycznego w Supraślu. Na zajęciach szkoliły się do egzaminu, jak również gromadziły prace do portfolio.
Wystawa to zbiór ponad 100 prac wykonanych ołówkiem. Oprócz tegorocznej siódemki będziemy mogli zobaczyć rysunki zeszłorocznych uczestników: Martyny i Agaty Kuciun oraz Pauliny Ulińskiej i Izabeli Kalinowskiej.
Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie 27 kwietnia o godzinie 18:00 do Galerii Prawdziwej Sztuki imienia Andrzeja Legusa w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku. Ekspozycja będzie dostępna dla odwiedzających od poniedziałku do piątku w godz. 8-17:00 do 5 czerwca br. Zapraszamy serdecznie.

29 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Tańca

>> 29 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Tańca

godz. 13:00, sala kina „Mazur”

W programie grupy taneczne:
„REVOLUTION” - Kowale Oleckie
„RESPEKT” - Świętajno
„IMAGINATION” - Kowale Oleckie
Sportowy Klub Tańca Towarzyskiego „Promenada”

Zapraszamy. Wstęp bezpłatny
Obejrzyj fotografie z wydarzenia autorstwa Zbigniewa Malinowskiego...

<< 1 2