Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2018 - Kalendarz wydarzeń 2018 - luty

6 lutego - Spotkania z muzyką

>> 6 lutego - Spotkania z muzyką

godz. 17:30, sala widowiskowa ROK "MG"

Państwowa Szkoła Muzyczna i Filharmonia Narodowa zapraszają na kolejny koncert z cyklu "Spotkania z muzyką" pod tytułem "Wielki teatr świata. Zaczarowany kociołek".
Wstęp wolny.

13 lutego - spotkanie autorskie

>> 13 lutego - spotkanie autorskie

godz. 16:00, czytelnia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku
Dwie wyjątkowe Pilanki - Ewa Matysiuk-Niemczewska ps. Snem i Małgorzata Biała zamieniły przyjaźń i sztukę w niezwykły album “Ty i ja - lustro wszechświata”.
Skrzydła. Zawsze nosiły je w sobie. Ewa Matysiuk-Niemczewska ps. Snem stawiając pierwsze kroki w teatrze, który zamienił się w jej wielką przygodę z człowiekiem. Teraz pracuje jako psycholog, trenerka, streetworker, tworzy bajki o uczuciach, dzieli się ze światem muzyką i słowami.
Małgorzatę Białą zawsze pociągała w sztuce metafizyka. Ten wymiar, który można było przeczuć, ale nie można było go dotknąć. Ona, absolwentka Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, tworzyła na swoich pierwszych czarno-białych rysunkach szamanów i magów. Tych, którzy według niej mieli dostęp do tamtej rzeczywistości.

14 lutego - WALENTYNKI

>> 14 lutego - WALENTYNKI

godz. 18:00, kino "Mazur"
Wstęp: 14 zł od pary

Kino "Mazur" zaprasza w walentynkowy wieczór na film "I tak cię kocham". c Czas trwania: 1 godz. 59 min.
reżyseria: Michael Showalter
scenariusz: Kumail Nanjiani/Emily V. Gordon
gatunek: Komedia rom.
produkcja: USA
premiera: 5 stycznia 2018
Ta historia wydarzyła się naprawdę: mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie spotkał przypadkiem nowoczesna dziewczynę, która miała dosyć związków. I choć dzieliło ich prawie wszystko, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze i udowodnić, że nigdy nie należy tracić nadziei.

15 lutego - koncert Pawła Domagały

>> 15 lutego - koncert Pawła Domagały

godz. 19:00, sala kina „Mazur”

Bilety:
- przedsprzedaż w kasie ROK MG od 27 stycznia – 50 zł
- zakup na stronie internetowej poprzez kliknięcie na plakat - 50 zł
- w dniu koncertu -70 zł

PAWEŁ DOMAGAŁA
Paweł Domagała to jeden z najbardziej rozpoznawanych aktorów młodego pokolenia. W jego dorobku znajduje się wiele ról teatralnych, serialowych, a także filmowych.
Nie każdy jednak wie, że drugą największą pasją Pawła oprócz aktorstwa jest muzyka. Pisze wykonuje swoje piosenki od wielu lat, spełniając się artystycznie również na tym polu.
„Opowiem Ci o mnie” to długo wyczekiwany debiutancki album Pawła Domagały. Album, według zapowiedzi, będzie bardzo intymny, osobisty, nie pozbawiony jednak świeżych popowych melodii. O brzmienie i aranżację zadbał Łukasz Borowiecki, jest on również współautorem muzyki.
Teksty piosenek Pawła są bardzo osobiste, ale jednocześnie proste w przekazie – oprócz miłości Domagała porusza również takie tematy, jak wiara, przebaczenie, spokój wewnętrzny.
Jeśli chodzi o brzmienie i charakter muzyki – wbrew temu, co można by zakładać – nie jest to piosenka aktorska. Więcej można tu odnaleźć dźwięków pokrewnych twórczości Johna Mayera, Dave Matthews Band czy Mamford and Sons.
Album “Opowiem Ci o mnie” ukazał się jesienią 2016 i spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności, uzyskując status Złotej Płyty.

Jestem tego wart - teledysk
Drugi singiel - “Gdybyś była”
Opowiem Ci o mnie – teledysk

22 lutego- KADR zaprasza - GNIEW

>> 22 lutego- KADR zaprasza - GNIEW

godz. 19:00, kino "Mazur"
GNIEW
czas trwania: 1 godz. 31 min.
gatunek:Dramat
kraj: Wielka Brytania
reżyser: Ludwig Shammasian
Wstęp 10 zł
Katolicka Irlandia. Malky (Orlando Bloom) to pozornie twardy facet, który pracuje jako robotnik przy rozbiórce starego kościoła, a czas wolny spędza w pubach. Pewnego dnia do jego miasteczka powraca długo niewidziany i poważany przez wszystkich ksiądz (James Smillie). Wraz z nim powracają skrywane traumy z dzieciństwa Malky'ego. Mężczyzna zaczyna odtrącać najbliższych, zachowuje się destrukcyjnie, rani siebie, matkę i swoją dziewczynę Emmę (Janet Montgomery) a jego gniew narasta. Samotnie spróbuje zmierzyć się z przeszłością.

1 2 >>