Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2018 - Kalendarz wydarzeń 2018 - sierpień

5 sierpnia - 6. Swojskie Spotkania

>> 5 sierpnia - 6. Swojskie Spotkania

godz. 14:00, Plac Wolności

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” oraz Zespół „Oleckie Echo” serdecznie zapraszają na SWOJSKIE SPOTKANIA, które odbędą się 5 sierpnia 2018 r., godz. 14:00 na Placu Wolności w Olecku.

W programie:
Kapela „ONEGDAJ” z Filipowa
Kapela „PRZEROŚLAKI” z Przerośli
Zespół „SZUWARKI” z Wiżajn
Zespół „ ŚWIĘTOWIACY” ze Świętajna
Zespół „WIELICZANIE” z Wieliczek
Zespół „SEDRANIANKI” z Sedrank
Zespół „OLECKIE ECHO” z Olecka

Tu obejrzysz fotografie z tego wydarzenia autorstwa Zbigniewa Malinowskiego...

12 sierpnia - IV Oleckie Święto Mleka i Miodu

>> 12 sierpnia - IV Oleckie Święto Mleka i Miodu

W niedzielę, 12 sierpnia na centralnym placu w mieście rozpocznie się kiermasz produktów lokalnych i regionalnych oraz rękodzieła ludowego.
Na stoiskach będzie można kupić wyroby mleczarskie, tegoroczny miód, kosmetyki z dodatkiem pyłku, miodu oraz wiele innych naturalnych produktów, np. świece i wyroby z wosku pszczelego. Dzieciom proponujemy zabawy, a dorosłych zapraszamy na koncerty.
Przewidywany program IV Oleckiego Święta Mleka i Miodu
od godz. 8:00 – kiermasz produktów
16.00 – blok zabaw dla dzieci
17:00-19:00 – występy zespołów
- Miejska Orkiestra Dęta
- Zespół Densi
- Zespół Summer Night (koncert jubileuszowy)
* Gwiazda wieczoru - BOYS

Do pobrania formularz zgłoszeniowy wystawcy
Poniżej możesz obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.

Fotografie na zolecka.pl

18 sierpnia - Koncert W HOŁDZIE WOLNOŚCI

>> 18 sierpnia - Koncert W HOŁDZIE WOLNOŚCI

godz. 20:00, Plac Wolności

W HOŁDZIE WOLNOŚCI to koncert najpiękniejszych piosenek patriotycznych i wolno-ściowych w znakomitych, oryginalnych aranżacjach wybitnego polskiego pianisty – Andrzeja Jagodzińskiego. Podczas koncertu usłyszymy m.in. „Wojenko, wojenko…”, „Deszcz, jesienny deszcz”, „Mury”, „Nie pytaj o Polskę”.
Pierwszy koncert pod tym samym tytułem odbył się 25 czerwca 2015 w studiu koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie z okazji 15-lecia Instytutu Pamięci Narodowej. 6 XI 2015 ukazała się płyta pod tym samym tytułem. Wydawcą płyty jest Polskie Radio.

Do udziału w koncercie zaproszono wybitnych Artystów polskiej sceny. To właśnie dzięki nim oraz genialnym aranżacjom Andrzeja Jagodzińskiego doskonale znane pieśni i piosenki, będące symbolem walki o wolność, nabrały zupełnie nowego wymiaru.

Andrzej Jagodziński
- jeden z najwybitniejszych i najbardziej znanych w świecie polskich pianistów jazzowych, kompozytor, aranżer i pedagog. Laureat festiwalu „Złota Tarka” w 1979 roku. Współpracował z elitą polskiego jazzu: Old Timers, Swing Session, Quintessence, String Connection, Kwartet Janusza Muniaka, Kwartet Tomasza Szukalskiego, Polish All Stars Jarosława Śmietany, formacje Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego.
W 1993 roku założył trio firmowane jego nazwiskiem, które zasłynęło dzięki aranżacjom utworów Fryderyka Chopina. Andrzej Jagodziński Trio odniosło wielki sukces artystyczny i komercyjny, koncertując niemal na wszystkich kontynentach.
Artysta wydał dotychczas ponad 40 płyt.

Nula Stankiewicz
- to artystka znana przede wszystkim w kręgach piosenki literackiej. Zadebiutowała jako laureatka kilku konkursów poezji śpiewanej. Występowała w wielu składach, ale od kilkunastu niemal lat, na stałe współpracuje z Januszem Stroblem. Cechą charakterystyczną Nuli jest zachowanie poetyckości i subtelności, w połączeniu z jazzowymi aranżacjami wykonywanych utworów. Ta kompilacja to znak firmowy artystki.
„Nula potrafi z poezji i muzyki wydobyć najsubtelniejsze uczucia, tworząc swą interpretacją absolutne arcydzieła”
(T. Deszkiewicz)

Agnieszka Wilczyńska
- według czytelników ankiety Jazz Top od kilku lat jest uznawana za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce. Zdobywczyni FRYDERYKA w roku 2016.
Od kilkunastu lat ściśle współpracuje z Andrzej Jagodziński Trio.

Janusz Strobel
- jeden z najwybitniejszych wirtuozów gitary klasycznej, kompozytor, aranżer. Twórca wielu formacji jazzowych. Jest twórcą muzyki na potrzeby filmu i teatru. Wiele spośród jego kom-pozycji weszło na stałe do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Jest cenionym jurorem na festiwalach instrumentalnych i wokalnych. Wielokrotnie nagradzany najwyższymi odznaczeniami za wkład w polską kulturę.

Robert Majewski
- jeden z najlepszych polskich trębaczy jazzowych. W ciągu trwającej ponad 30 lat
działalności scenicznej występował z niemal wszystkimi gwiazdami polskiego i światowego jazzu. Laureat wielu nagród. Nagrywał również muzykę teatralną i filmową. Jest zdobywcą dwóch Fryderyków.

Adam Cegielski
- wybitny kontrabasista, ceniony muzyk sesyjny, pedagog. W swej dotychczasowej karierze współpracował m. in z Ewą Bem, Tomaszem Stańko, Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Zbigniewem Preisnerem, Janem AP Kaczmarkiem. W roku 1994 nagrodzony został przez Fundację Kultury Polskiej doroczną nagrodą im.
Krzysztofa Komedy. Od roku 1993 gra w Andrzej Jagodziński Trio.

Czesław „Mały” Bartkowski
- znakomity perkusista, legenda polskiej muzyki jazzowej, od 1992 także pedagog i wykładowca akademicki. Zadebiutował oficjalnie w roku 1960 w zespole Far Quartet Jerzego Pakulskiego. W roku 1963 nawiązał współpracę ze Zbigniewem Namysłowskim i został muzykiem jego kwartetu. Grał m.in. z Niemen Enigmatic (formacją Cz. Niemena) oraz z Grupą Michała Urbaniaka. W latach 1983-1988 zwycięzca w ankietach czytelników czasopisma "Jazz Forum" w kategorii perkusista roku.
Od 1993 roku gra w Andrzej Jagodziński Trio.