Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2018 - Kalendarz wydarzeń 2018 - styczeń 2018

16 stycznia - Filharmonia Narodowa zaprasza

>> 16 stycznia - Filharmonia Narodowa zaprasza

godz. 17:30, sala widowiskowa ROK "MG"

Filharmonia Narodowa i Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Olecku zapraszają na koncert z cyklu "Spotkania z muzyką" pod tytułem "Król Midas w rękach bogów" - Piotr Wróbel.

Magda Beucher / Aleksandra Klimczak - sopran
Krzysztof Ciupiński-Świątek / Arnold Kłymkiw - tenor
Karol Skwara / Przemysław 5zkodziński - bas
Piotr Wróbel / Ewa Harasimiuk - puzon
Piotr 5zymanowicz - fortepian

Wstęp wolny

18 stycznia - spotkanie w OIH  z dr Stefanem Marcinkiewiczem

>> 18 stycznia - spotkanie w OIH z dr Stefanem Marcinkiewiczem

godz. 17.00,Olecka Izba Historyczna

Zapraszamy na spotkanie z dr Stefanem Marcinkiewiczem pt. „Jak z Uralu przyjechaliśmy do Polski, to i stąd przyjedziemy". Akcja Wisła w pamięci biograficznej mieszkańców wschodnich Mazur.
W latach 1944-1950 ukraińska ludność była przesiedlana z południowo-wschodnich terenów Polski na tzw. ziemie odzyskane. Oprócz Ukraińców opuścić swoje wsie musieli Łemkowie, Bojkowie i Dolinianie - ok. 140 tysięcy polskich obywateli. Na Mazurach z poczuciem krzywdy, w obcym krajobrazie i wśród obcych, często nieprzychylnych, sąsiadów, także przesiedleńców, zaczynali nowe, trudne życie. Jakie były ich losy i czym różniły się od sytuacji innych osadników dowiedzą się Państwo na spotkaniu z dr Stefanem Marcinkiewiczem.
Stefan Marcinkiewicz, doktor nauk humanistycznych w zakresie socjologii, autor publikacji „Mityczna stolica Mazur. Miedzy Ełkiem a Lycka”, Ełk 2015; pracownik naukowy Katedry Socjologii Wydziału Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jego zainteresowania badawcze obejmują socjologię procesów migracyjnych, pamięć społeczną oraz socjologię regionu i społeczności lokalnych - Mazury są terenem jego naukowej penetracji.
Zapraszamy
Olecka Izba Historyczna
Budynek Regionalnego Ośrodka Kultury Olecku „Mazury Garbate”, Plac Wolności 22, II piętro

19 stycznia - Galeria zaprasza - Kamil B. Janicki

>> 19 stycznia - Galeria zaprasza - Kamil B. Janicki

godz. 18:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa.

Regionalny Ośrodek Kultury „Mazury Garbate” serdecznie zaprasza na pierwszą wystawą w nowym roku. Będzie to wernisaż Kamila B. Janickiego. Ten uzdolniony olecczanin, niezwykły portrecista, pokazał nam całkiem niedawno pierwszą dawkę swojej twórczości. Były to niesamowite portrety, które zahipnotyzowały niejednego widza. Najlepiej mówi o tym ilość sprzedanych prac, które rozchodziły się jak „świeże bułeczki”. Teraz czeka nas kolejna dawka niezwykłych emocji. Tym razem inspiracją zaprezentowanych prac był Stanisław Ignacy Witkiewicz.
Od autora
„Urodziłem się w Olecku 22 marca 1979 roku, tu też zdobyłem wykształcenie. Studiowałem w Kaliszu w filii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, kierunek edukacja artystyczna (wychowanie plastyczne). Już jako dziecko marzyłem o tym, by zostać „artystą”. Nie da się ukryć, że artystycznie jestem pod dużym wpływem twórczości Wyspiańskiego i Witkacego. Jednak Witkacego uważam za swojego niedoścignionego mistrza.”
„Witkacy był jest i będzie dla mnie rasowym artystą pierwszej klasy!. Na tej wystawie postanowiłem przedstawić moje prace plastyczne, w tym wiele dotąd nieznanych z lat 2008-2018, inspirowanych twórczością artystyczną Stanisława Ignacego Witkiewicza - WITKACEGO (1885-1939), jednego z najwybitniejszych i najbardziej wszechstronnych, ale też kontrowersyjnych polskich twórców XX wieku.”
Kamil B. Janicki
Wystawa będzie dostępna do 20.02.2018 r.

21 stycznia - koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka

>> 21 stycznia - koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka

godz. 15:00, sala kina „Mazur”
Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Wystąpią: zespół „Oleckie Echo” i Przyjaciele

Ferie zimowe

>> Ferie zimowe

Ferie w ROK MG FERIE ZIMOWE w ROK MG OLECKO
22 stycznia – 2 lutego 2018
I Turnus 22 stycznia - 26 stycznia
II Turnus 29 stycznia – 2 lutego
W tym okresie będzie obowiązywał NOWY PLAN ZAJĘĆ STAŁYCH

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „ Mazury Garbate” przygotował, jak co roku, ciekawą ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży na okres ferii.

Z oferty feryjnej mogą skorzystać wszystkie chętne dzieci i młodzież – stali uczestnicy zajęć, a także te osoby, które nie uczęszczają na zajęcia ROK MG w ciągu roku.
WARUNKIEM SKORZYSTANIA Z OFERTY FERYJNEJ ROK MG JEST ZAPISANIE DZIECKA NA WYBRANE ZAJĘCIA!
Uczestnictwo w feriach jest bezpłatne.

TERMIN ZAPISÓW: do 19 stycznia 2018 do godz.15.00

Plan ferii, regulamin i karta zgłoszenia w linkach poniżej
Karta zgłoszenia
Regulamin
Program

<< 1 2 3 >>