Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2020 - XXVII Przystanek Olecko

20-25 lipca - Razem mimo dystansu na Przystanku Olecko!

./upload/Przystanek_Olecko_2020.jpg

Będzie? Nie będzie? Wszyscy zadawaliśmy sobie te pytania, śledząc najnowsze doniesienia dotyczące pandemii. Będzie! Trochę inny niż w ostatnich latach, ale – tak, jak zawsze – pod znakiem łosia i dobrej zabawy. Sztandarowy olecki festiwal rozpocznie się w poniedziałek 20 lipca i potrwa do niedzieli 26 lipca. Regionalny Ośrodek Kultury „Mazury Garbate” we współpracy z lokalnymi NGO-sami i mieszkańcami przygotował program, w którym aż kipi od propozycji. Nastawcie się na aktywność, kreatywność, wspólne działanie i dobrą energię przede wszystkim w plenerze.

Przystanek jubileuszowy
Obchodzimy 460-lecie miasta, więc większość wydarzeń na charakter odświętny i urodzinowy: wernisaż kartek pocztowych Waldemara Rukścia, warsztaty bębniarskie Michała Matysiuka i malarskie Zofii Kardel, a także Wielka Olecka Krzyżówka przygotowana przez grupę Pióropusz, Wielki Jubileuszowy Tor Przeszkód oraz Jubileuszowe Zabawy Familijne czyli Bańki Mydlane i Tańce Zakręcane ordynowane przez Jakuba Dziubińskiego i Justynę Biśtygę, gra miejska z udziałem Albrechta Hohenzollerna „Zagadkowa historii Olecka” przygotowana przez bibliotekę, literacki spacer po Olecku, który poprowadzi Eliza Ptaszyńska, akcja pisania pocztówek do mieszkańców ulic Oleckich w różnych miastach polski, a także happening Nieformalny Spis Mieszkańców Olecka.

Przystanek mistrzowski
Nie zabraknie propozycji dla tych, którzy lubią rywalizację. Ogłosiliśmy już dwa konkursy: plastyczny na pocztówkę z Olecka „Moje miasto, a w nim” oraz fotograficzny „Olecko na jawie, Olecko ze snów”. Nagrodzone zdjęcia zaprezentujemy na wystawie w Galerii Sztuki Prawdziwej im. Andrzeja Legusa. Podczas festiwalu odbędą się też II Rodzinne Przystankowe Mistrzostwa w Szachach organizowane przez Krzysztofa Konewko oraz eliminacje do Mistrzostw Polski w Rummikub, które przygotowuje Dariusz Kruchelski.

Przystanek aktywności
Tego lata królować będzie zumba, więc czas poprawić kondycję, żeby wziąć udział w maratonie z, prowadzonym przez Aleksandrę Łaszczyńską oraz w zajęciach Zumba Fitness z Justyna Biśtygą.

Tętno przyspieszy nam na pewno finałowy pokaz tancerzy ognia. A żeby trochę odpocząć w pofestiwalową niedzielę Joanna Szyłak zaprosi wszystkich do uspokojenia oddechu podczas Jogi na trawie.

Przystanek radosnej twórczości
Aż dwa wydarzenia przygotowała fundacja Akademia Radosnej Twórczości. Najpierw spotkamy się przy Drzewie Dobrych Myśli, a potem weźmiemy udział w minikoncercie podsumowujących Międzypokoleniowy Plener Wokalny.

Przystanek filmowy
Tu mamy aż dwie niespodzianki! Po raz pierwszy w historii można będzie wybrać się w Olecku do kina samochodowego na Targowicy, gdzie pokażemy film „ „Na układy nie ma rady”. Przygotowujemy też premierę czteroodcinkowego serialu „Życie codzienne w Olecku” z oleckimi aktorami i łosiem w roli głównej.

Wielki finał i goście
Jak co roku do Olecka przyjadą goście. Swoją książkę „Skiba Ciągle Na Wolności” promować będzie za pomocą stand-upu Krzysztof Skiba. Spektakl „Pozor už nemôžem” pokaże Teatru Delikates. Interaktywny Koncert dla dzieci „Kolorowe Nutki” zaprezentuje Agencji The Art.

Będą też koncerty: zespołu NLP Nielegalne Słowa Prawdy oraz Piotra Karpienia z zespołem.

Co jeszcze się wydarzy? Tego sami nie wiemy. Przecież Przystanek Olecko to wspólne przedsięwzięcie nas wszystkich, więc program może się jeszcze wzbogacić. Spotkajmy się – mimo dystansu – i bądźmy razem. Niech łoś będzie z nami!

PROGRAM PRZYSTANKU OLECKO 2020.PDF (140 KB)

Konkursy Przystanku Olecko

>> Konkursy Przystanku Olecko

Przed nami 27. Przystanek Olecko, któremu towarzyszyć będą dwa konkursy.

Konkurs plastyczny
na pocztówkę z Olecka „Moje miasto, a w nim…”
Czekamy na prace promujące Olecko w formacie A4, technika płaska (bez użycia produktów sypkich), podpisane na rewersie (imię i nazwisko, telefon kontaktowy, adres i wiek uczestnika). Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę.
Prace należy składać w Centrum Informacji Turystycznej
✅ kurator: Zofia Kardel
✅ kontakt: plastyk@przystanek.pl
✅ na prace czekamy do 15 lipca.
✅ ogłoszenie wyników: 20 lipca.
✅ nagroda główna: głośnik GoGEN (więcej informacji o nagrodzie w komentarzu) oraz prezentacja na wystawie podczas Przystanku Olecko.
Konkurs fotograficzny
w dwóch kategoriach: „Olecko na jawie” i „Olecko ze snów”
Czekamy na realistyczne zdjęcia dokumentalne oraz na artystyczne impresje, w których wyraźnie widać jakiś charakterystyczny element naszego miasta. Prosimy o przesłanie podpisanych (imię, nazwisko, telefon kontaktowy, adres i wiek uczestnika) zdjęć mailem na adres obrebowska@gmail.com.
Rozdzielczość 300 dpi, format dowolny. Każdy Uczestnik może zgłosić po jednej pracy w obu kategoriach.
✅ kurator: Ewa Obrębowska
✅ kontakt: media@przystanek.pl
✅ na prace czekamy do 10 lipca
✅ finał: 20 lipca podczas wystawy pokonkursowej
✅ nagroda: prezentacja najlepszych prac na wystawie podczas Przystanku Olecko oraz w kalendarzu wydanym przez ROK na 2021 rok.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO „Moje miasto a w nim...”.docx (16KB)

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „Olecko na jawie, Olecko ze snów”.docx (16KB)

24 lipca - Szachy w plenerze

>> 24 lipca - Szachy w plenerze

Tylko na Przystanku Olecko można grać w szachy pod chmurką i to na poziomie mistrzowskim!

Sędzia główny Krzysztof Konewko zaprasza do wzięcia udziału w II Rodzinne Przystankowe Mistrzostwa Olecka w Szachach Szybkich. Spotykamy się na skwerku przy fontannie 24 lipca o g. 10.

Regulamin konkursu.pdf (290 kb)

24 lipca - Skiba. Ciągle na wolności - Stand Up Comedy

./upload/Plakat_Skiba_Przystanek_Olecko_2020_New.jpg SKIBA CIĄGLE NA WOLNOŚCI
czyli lider Big Cyca, legenda rocka Krzysiek SKIBA (autor piosenek takich jak Makumba, Berlin Zachodni, Dres czy Świat według Kiepskich) w blisko dwugodzinnym spektaklu komediowym w stylu STAND UP COMEDY.

Spektakl oparty na barwnych opowiastkach z biografii Skiby pod tym samym tytułem. Kulisy programów telewizyjnych, wpadki w show biznesie, barwne ciekawostki z tras koncertowych...jest ostro jak w fabryce żyletek, a może nawet bardziej. To jest jak wizyta w SPA i tajski masaż mózgu w jednym.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych.

Zapraszamy

Przystankowe Warsztaty

>> Przystankowe Warsztaty

Uwaga! Uwaga!

Grupa uczestników warsztatów ceramicznych Zofii Kardel jest już skompletowana.

Można jeszcze dołączyć do warsztatów bębniarskich, które poprowadzi Michał Matysiuk!

Zapisy na rok@przystanek.pl

Jubileuszowe międzypokoleniowe warsztaty bębniarskie
PROWADZENIE: Michał Matysiuk
🌎 MIEJSCE: boczna scena Amfiteatru Podzamcze
⏰ CZAS: 22-25 lipca, g. 10-15
galeria

1 2 >>