Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2015 - Kalendarium 2015 - kwiecień

13 kwietnia - eliminacje Gratki dla nastolatka

>> 13 kwietnia - eliminacje Gratki dla nastolatka

Po przesłuchaniach wstępnych zakwalifikowano do eliminacji "Gratki dla nastolatka":
- kategoria klas I-IV - 22 podmioty wykonawcze
- kategoria klas V-VI oraz I-II Gimnazjum - 11 podmiotów
- kategoria klas III Gimnazjum oraz szkoły średnie - 9 podmiotów.
Łącznie na scenie wystąpi 42 uczestników.
Zapraszamy na eliminacje do sali kina "Mazur" w dniu 13 kwietnia o godz. 17:00. **
W dniu 17.04.2015 r. odbyły się półfinałowe eliminacje „Gratki dla nastolatka”. Do finału konkursu komisja zakwalifikowała 22 podmioty wykonawcze. Lista finalistów znajduje się w pliku *.pdf.

Protokół z półfinału

Warsztaty laureatów odbędą się w sali baletowej w terminach:
17 kwietnia (piątek)
13:00-14:30 - kategoria klas I-IV
14:30-16:00 - kategoria klas V-VI oraz I-II Gimnazjum oraz klas III Gimnazjum oraz szkoły średnie

18 kwietnia (sobota)
10:00-11:30 - kategoria klas I-IV
11:30-13:00 - kategoria klas V-VI oraz I-II Gimnazjum oraz klas III Gimnazjum oraz szkoły średnie

Prosimy o zabrać ze sobą:
- podkłady muzyczne,
- teksty utworów,
- wygodne ubranie i buty na zmianę
- napoje do picia.

Uwaga
Karolina Skarżyńska – prosimy o podkład muzyczny (półplaybeck)
Wiktoria Świtaj – prosimy o kontakt

17 kwietnia - wystawa fotografii

>> 17 kwietnia - wystawa fotografii "Multiekspozycje" - Piotr Bułanow-

godz. 18:00 Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa.

Piotr Bułanow jest suwalczaninem, od ponad dwudziestu pięciu lat związanym ze środowiskiem fotografików, skupionych wokół legendarnego klubu Pacamera, założonego przez Stanisława Wosia w latach 80. XX w.
Specjalizuje się w fotografii krajobrazu Suwalszczyzny; fotografuje zarówno w konwencji estetycznej, nawiązującej do tradycji piktorializmu – klasycznego pejzażu, jak również w nowocześniejszych formach artystycznych, takich jak prezentowane na tej wystawie cykle multiekspozycji – fotografii powstającej bezpośrednio w aparacie fotograficznym w wyniku procesu dziesięciokrotnych naświetleń na ten sam kadr, rożnych motywów przyrodniczych.
Brał udział w większości wystaw zbiorowych PAcamera Club, należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest laureatem znaczących konkursów fotograficzych, takich jak: Biennale Krajobrazu Polskiego w Kielcach, Konfrontacje Fotograficzne w Gorzowie Wielkopolskim, Fotograficzne Mistrzostwa Polski w Warszawie.
Uczestniczył w zjeździe założycielskim Związku Polskich Fotografików Przyrodniczych i przez pewien czas (od 1997) pełnił obowiązki Prezesa Okręgu Północno-Wschodniego tego związku.
Ma na swoim koncie liczne wystawy i publikacje.

25.04.2015 r. - Koncert - Alicja Majewska/Włodzimierz Korcz

>> 25.04.2015 r. - Koncert - Alicja Majewska/Włodzimierz Korcz

godz. 19:00, sala kina "Mazur"

Wstęp: 50 zł. Bilety w sprzedaży od 13.04.2015 r. w kasie ROK "MG" Olecko, Plac Wolności 22

Alicja Majewska kocertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”. Śpiewa teksty znakomitych autorów - głównie Wojciecha Młynarskiego. Na stałe współpracuje z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem, autorem muzyki większości jej piosenek.
Więcej na www.alicjamajewska@post.pl

25 kwietnia - spotkanie z ciekawymi ludźmi

>> 25 kwietnia - spotkanie z ciekawymi ludźmi

godz. 15:00, sala kina "Mazur"

Piotr Kuryło - podróżnik, maratończyk. W ciągu 8 lat przebiegł ponad 50 maratonów i wiele dłuższych dystansów. W 2010 roku rozpoczął "Bieg dla Pokoju" i w 365 dni jako pierwszy w historii obiegł świat dookoła,odwiedzając po drodze miejsca, którymi wstrząsały zamachy terrorystyczne.

Kuba Rydkodym - chciałby zobaczyć cały świat. Fanatyk autostopu. Miłośnik gór. Amator fotografii. Backpacker. Jest świetnym przykładem, że nie trzeba być bogatym, aby podróżować.

Hania Sywula - blogerka i wielka nadzieja polskiej blogosfery w najbardziej prestiżowym z rankingów. W krótkim czasie zdobyła wiernych czytelników oraz szacunek innych blogerów. Pisze świetne teksty i pnie się coraz wyżej.

Michał Piec - pieszo, rowerem, autostopem i tanimi liniami lotniczymi odwiedził ponad 60 krajów świata. Jego wyprawy często mają charakter pielgrzymkowy, a zawsze ultraniskobudżetowy.

Zapraszamy

30 kwietnia - Spotkanie w Izbie Historycznej

>> 30 kwietnia - Spotkanie w Izbie Historycznej

godz. 17:00, Olecka Izba Historyczna

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” i Olecka Izba Historyczna zapraszają 30 kwietnia (czwartek) o godzinie 17,00 na spotkanie z Adamem i Mirosławem Sawczyńskimi pt. Sentymentalna podróż koleją. Ełcki węzeł kolejowy był ważnym punktem na mapie Prus Wschodnich. Obejmował swoim zasięgiem pobliskie miasta: Olecko, Gołdap, Giżycko, Kruklanki itd. Stacja w Ełku była miejscem przesiadek podróżnych zmierzających w głąb Prus oraz miejscem przeładunku towarów. Jak większość pruskich miasteczek wsie wokół Ełku zostały połączone siecią kolei wąskotorowej, która ułatwiała komunikację wszystkim mieszkańcom okręgu.
O znaczenie Ełku jako węzła kolejowego, o tajemnicach i codzienności funkcjonowania kolei przed stu i pięćdziesięciu laty oraz o turystycznych walorach starej ciuchci opowiedzą pasjonaci regionalnego kolejnictwa, twórcy Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Ełku, zbieracze kolejowych akcesoriów i pamiątek bracia Adam i Mirosław Sawczyńscy.