Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2015 - Kalendarium 2015 - listopad

2 listopada - PROJEKT REWITALIZACJI PRZESTRZENI SACRUM

>> 2 listopada - PROJEKT REWITALIZACJI PRZESTRZENI SACRUM

godz.17.00 - cmentarz ewangelicko-augsburski

W ramach działań twórczych FACART Gie studio mam zaszczyt wraz z współorganizatorem ROK „MG” Olecko zaproponować po raz trzeci próbę rewitalizacji miejsca, rodzaj odnowy sposobu myślenia poprzez zaangażowanie i obecność, w przestrzeni cmentarza ewangelicko augsburskiego.

Kulminacją wieczoru (godz. 17.00). będzie odtworzenie mszy h-moll J.S.Bacha. Msza h-moll napisana przez ewangelika, luteranina, jakim był J. S. Bach dla katolickiego elektora Saksonii i króla Polski Augusta III, stała się dziełem wykraczającym poza ramy kompozycji obrzędowej, jest uważana za przejaw tego, co w człowieku odwołuje się wprost do stwórcy, do religijności nie analizującej przynależności do kościoła czy wspólnoty.

Codzienne obcowanie z tym miejscem, uświadomiło mi rodzaj wyrzutu, który podświadomie wyzwolił we mnie formę przeprosin, zadośćuczynienia miejscu poprzez działanie twórcze, przy zrozumieniu, poparciu i zaangażowaniu społeczeństwa i władz miasta.

zapraszam Waldemar Grecki

Sponsorzy: Urząd Miejski w Olecku, ZNICZE J. Sosnowski, Krzysztof Barszczewski, Wojciech Barszczewski, Studio Reklamy BIS

XI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

>> XI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Tegoroczny XI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej odbędzie się w formie dwudniowego konkursu, którego finał z uroczystym odczytem wyłonionych zwycięzców odbędzie się w dniu 12 listopada 2015r.
Część konkursowa z podziałem na grupy wiekowe odbędzie się w dniach 3 oraz 4 listopada 2015 r.

Organizatorzy konkursu:
- Burmistrz Olecka;
- Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate";
- Przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja z obszaru Gminy Olecko.

Termin konkursu:
I część konkursowa: 3 listopada 2015 r. godz. 16.00 - uczestnicy: dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie klas I-III szkół podstawowych.
II część konkursowa: 4 listopada 2015 r. godz. 16.00 - uczestnicy: uczniowie klas
IV-VI szkół podstawowych oraz uczniowie klas gimnazjalnych.
Podsumowanie finałowe konkursu: 12 listopada 2015 r. godz. 16.00.

Miejsce każdego etapu konkursu:
Sala widowiskowa Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku „Mazury Garbate".

Cel konkursu:
Upowszechnianie patriotycznej tematyki jako wartości związanej z tradycją i ochroną polskiej kultury narodowej.

Po części konkursowej Komisja oceni występy oraz wytypuje zwycięzców (l - III miejsce) w danej grupie wiekowej. Wyniki dla poszczególnych grup wiekowych nie będą podawane w dniu konkursu.
W dniu finału konkursu, tj. 12 listopada 2015 r. o godz. 16.00 nastąpi uroczysty odczyt grupy zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych.
Uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a finaliści otrzymają za zajęcie poszczególnych miejsc w swoich grupach wiekowych pamiątkowe statuetki. Spośród finalistów Komisja Konkursowa wytypuje kilkoro wykonawców, którzy zaprezentują się ponownie na scenie podczas finału konkursu.
galeria

7 listopada 2015 r. - kabaret

>> 7 listopada 2015 r. - kabaret "Paranienormalni"

godz. 16:00 - Olecko, hala MOSIR, ul. Park 1

Kabaret Paranienormalni przedstawia program PIERWIASTEK Z TRZECH, a w nim wszystko co najlepsze, czyli talent Igora, urok Roberta i energia Michała. Bo takich dwóch, jak ich trzech nie ma ani jednego!
PIERWIASTEK Z TRZECH to program pełen postaci i tematów niespotykanych dotąd na scenie kabaretowej. Żaden z tematów poruszających opinię publiczną nie umknie uwadze Paranienormalnych. Relacje międzyludzkie, sport i zdrowy tryb życia, polska służba zdrowia, ucieczka z więzienia - to wszystko zostanie przez nich przedstawione w niezwykłym paranienormainym świetle. Na najwierniejszych fanów czekają za to nowe perypetie znanych postaci, dzięki którym Paranienormalni stali się tak popularni i lubiani. Mariola, Balcerzak i Kryspin napiszą kolejne rozdziały swoich absurdalnych historii.
Paranienormalni nakreślili pierwszy tom swojej kariery, obchodząc 10-Iecie. Teraz czas na zupełnie nową, paranienormalną odsłonę i część drugą sagi o Igorze, Robercie i Michale.
Jeśli szukasz wzoru na niepowtarzalny wieczór, śmiech do leź i zaraźliwą energię płynącą ze sceny, wynik jest tylko jeden - PIERWIASTEK Z TRZECH.

OLECKO - 7.11.2015, godz. 16:00
Hala MOSiR, ul. Park 1
Bilety dostępne są w:
ROK „MG” Olecko, Pl. Wolności 22, tel. 87 520 20 59 wew 32
Internet: www.biletynaksbarety.pl www.kabaretowebilety.pl
Bilety zbiorowe tel: 513 388 042 lub e-mail biuro®vivaartmu
Uwaga!
Sprzedaż biletów w kasie ROK "MG" Olecko od dnia 12.10.2015 r.
cena biletów: 70 zł, 60 zł, 50 zł
galeria

8 listopada - koncert

>> 8 listopada - koncert "Podróż zimowa"

godz. 17:00, kino "Mazur

"Winterreise", to cykl pieśni F. Schuberta z 1827 roku do słów W. Müllera. W 1994 roku Stanisław Barańczak napisał całkowicie niezależny cykl wierszy pt. "Podróż zimowa", który metrycznie idealnie wpisuje się w muzykę, a swoim przekazem pogłębia ją i uwspółcześnia. Tworzy naszą, polską "Podróż zimową", dramatyczną, smutną, depresyjną, ale wartą przeżycia. Cykl składa się z 24 pieśni, trwa ok 75-80 min, wykonuje się go bez przerwy. Wystąpią: Tomasz Raff - bas, solista Opery Wrocławskiej, gdzie wykonuje szeroki repertuar operowy od Mozarta po Wagnera, absolwent akademii muzycznych w Warszawie i Berlinie. Mocno związany z "offowym", niezależnym i eksperymentalnym nurtem w muzyce klasycznej. Katarzyna Neugebauer - pianistka urodzona w Poznaniu, od ponad 10 lat związana z wrocławskim środowiskiem muzycznym. W polu jej zainteresowań znajduje się muzyka współczesna, co zaowocowało szeregiem prawykonań utworów na takich festiwalach jak Eurosilesia, Gwiazdy Promują w Jeleniej Górze, czy Musik unter Zeit w Munster. Jako akompaniator współpracuje z wrocławską Akademią Muzyczną, Operą Wrocławską, oraz Chórem NFM, gdzie ma możliwość pracować m.in. z Paulem McCreeshem, B. Shwartzem, Ch. Poppenem.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia przed koncertem
galeria

Obchody 97. rocznicy Odzyskania Niepodległości

>> Obchody 97. rocznicy Odzyskania Niepodległości

10 listopada br.
godz. 17:00 - uroczysta akademia przygotowana przez młodzież z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku pt.: „Moje miejsce na Ziemi jest tu, gdzie z popiołów odrodził się dom”, sala kina „Mazur”

11 listopada
godz.10.00 - Msza święta w intencji Ojczyzny, Kościół pw. NMP KP w Olecku; w uroczystościach udział weźmie kompania honorowa Wojska Polskiego.
Po mszy delegacje złożą kwiaty w miejscach pamięci - pod krzyżem misyjnym, pomnikiem Jana Pawła II oraz Pomnikiem Wdzięczności, gdzie wygłoszony będzie m.in. apel pamięci oraz oddana salwa honorowa.

12 listopada godz. 16:00 - Finał XI Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej, sala kina „Mazur”
galeria

1 2 3 >>