Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2015 - Kalendarium 2015 - Marzec

7 marca 2015 r. - wieczór autorski Marka Kowalewskiego

>> 7 marca 2015 r. - wieczór autorski Marka Kowalewskiego

godz. 17:00, kino "Mazur"

- poezja śpiewana w wykonaniu zespołu "Miss God"
słowa: Marek Kowalewski
muzyka: Asia Zubrycka

- Projekt muzyczny i zespól "Poematic" na żywo
słowa: Marek Kowalewski
muzyka: Mariusz Ostański

- Prezentacja najnowszych utworów literackich
Wstęp wolny
galeria

8 marca - Dzień kobiet

>> 8 marca - Dzień kobiet

godz. 15:00, sala kina "Mazur"

Zapraszamy na koncert zespołu "Oleckie Echo", który zaprezentuje się ze swoim nowym repertuarem.
Wstęp wolny
galeria

9 marca - film dok.

>> 9 marca - film dok. "Solidarność według kobiet"

godz. 18:00, kino "Mazur"

Pełnometrażowy film dokumentalny "Solidarność według kobiet" opowiada historię kilkunastu odważnych Polek, których mądrość, determinacja i zaangażowanie w opozycję lat 80. wpłynęły na zmianę realiów politycznych w Polsce.
cena: 12 zł
Zapraszamy

12 marca - Short Waves Festival - Grand Prix Tour 2015 (krótki metraż)

>> 12 marca - Short Waves Festival - Grand Prix Tour 2015 (krótki metraż)

godz. 19:00, kino "Mazur", od lat 10

Bilet: 5,00 zł
czas trwania: 1 godz. 28 min.

SHORT WAVES FESTIVAL – GRAND PRIX TOUR 2015
Mówiąc krótko, polskie filmy krótkometrażowe znów są na fali! Tym razem rekordowo wielkiej, bo SHORT WAVES GRAND PRIX TOUR rusza w trasę przez 6 kontynentów. W tym wyjątkowym konkursie o nagrodę polskiej i światowej publiczności walczy 7 tytułów, a wśród nich dokumenty, animacje, teledyski i film fabularny. Jak zwykle gwarantujemy solidną dawkę emocji i spory kłopot z wyborem! Laureata nagrody głównej poznamy 29 marca w Poznaniu, podczas gali zamknięcia SHORT WAVES FESTIVAL 2015. Wszystko w waszych rękach!

Najwyższy / The Supreme, reż. Katarzyna Gondek, dokument, 20’, 2013
Katarzyna Gondek weszła z kamerą między majestat a szlifierkę. Nabożnie przyglądała się historii największego papieża na świecie: 14-metrowego Jana Pawła II z kompozytu. W efekcie z niedowierzaniem oglądamy dokument o wierze, która buduje.

Fisz Emade Tworzywo – Pył / Fisz Emade Tworzywo – Dust, reż. Marek Skrzecz, teledysk, 4’41”, 2014
O świętach polskich traktuje już wiele dzieł filmowych i literackich. Marek Skrzecz uzupełnia ten zbiór o teledysk na temat święta przypadającego 52 razy w roku: sobotę. „Pył” to historia brawurowego traktorzysty, który potrafi zatańczyć nawet transformację polskiej wsi.

Niebieski Pokój / A Blue Room, reż. Tomasz Siwiński, animacja, 14’26”, 2014
Tomasz Siwiński namalował ból. Na niebiesko, rzekomo kojącym kolorem. Wraz z głównym bohaterem lądujemy zamknięci w pokoju, z którego jest tylko widok, nie ma zaś wyjścia. Nie próbujcie więc wybić ekranu.

Fragmenty / Fragments, reż. Aga Woszczyńska, fabuła, 25’, 2014
Świat przedstawiony we „Fragmentach” rozpada się powoli. Para bohaterów zaklina rzeczywistość w designerskim lochu na kredyt, tam jednak nie mieszczą się już nawet emocje. Jeśli więc w trakcie filmu poczujemy chłód, to bynajmniej nie dlatego, że na sali wysiadła klimatyzacja.

To byłoby coś pięknego / That Would Be Beautiful, reż. Anna Morawiec, dokument, 17’, 2014
Pani Aleksandra twardo stąpa po ziemi. Dlatego postanowiła zamieszkać na Marsie. Decyzję podjęła chwilę po tym, kiedy dowiedziała się, jaką przyszłość szykuje dla niej ZUS. W tym inspirującym dokumencie Anna Morawiec przenikliwie bada relacje polskiego systemu emerytalnego i kosmosu.

Technicolor Yawn, reż. Arek Nowakowski, teledysk, 2’22”, 2014
Na pewno dużo już przeżyłeś, sporo widziałeś, byłeś w wielu miejscach i rozmawiałeś z różnymi ludźmi. Prawda? No to teraz przeżyjesz, zobaczysz i usłyszysz jeszcze więcej. W tym soczystym teledysku brakuje tylko nudy.

Łaźnia / Baths, reż. Tomek Ducki, animacja, 4’20”, 2013
Oto dwie stare kobiety po raz kolejny wchodzą do wody, żeby przepłynąć zwyczajową odległość. Tym razem jednak będzie inaczej, na odwrót. W niezwykłej animacji Tomka Duckiego drugie dno istnieje naprawdę.

ŁĄCZNY CZAS PROGRAMU: 87'49''

13 marca - wystawa fotografii pt.

>> 13 marca - wystawa fotografii pt. "Bajeczna zima"

godz. 18:00, Galeria Fotografii KLATKA, ROK „MG”, Plac Wolności 22

Klub Fotograficzny KLATKA oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” zapraszają na wystawę fotografii pt. „Bajeczna zima”.
Prace zaprezentują: Adam Falęcki, Wioletta Szymborska, Tomasz Romotowski, Paweł Jankowski, Anna Lewandowska, Zuzanna Ejsmont, Bogdan Piliszek, Andrzej Bomber, Karolina Wińska, Mariusz Orchowski, Arek Juszyński, Hubert Mażejko.
Zapraszamy

1 2 3 >>