Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Mazurskie Spotkania z Folklorem

Mazurskie Spotkania z Folklorem to festiwal, którego pomysłodawcami i koordynatorami są Bożena Gałązka i Zbigniew Darda z Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku „Mazury Garbate”. Spotkania festiwalowe, których początki sięgają 1998 roku organizatorzy określili ideą otwartości na wielokulturowość społeczności zamieszkującej tereny Mazur i Suwalszczyzny. Ich realizacja wielokrotnie była finansowana ze środków Unii Europejskiej. Celem Mazurskich Spotkań z Folklorem jest ukazanie bogactwa kultury ludowej w jej wielonarodowym aspekcie a także integracja poprzez działania artystyczne i bezpośrednie kontakty interpersonalne. To zbliżenie i poznanie narodów europejskich poprzez prezentujące je zespoły służy zrozumieniu i wzajemnej tolerancji wszystkich grup biorących udział w projekcie.
Przez kolejne lata poznaliśmy, oprócz rodzimych regionów, folklor: Czech, Chorwacji, Łotwy, Rosji Litwy, Białorusi i Niemiec. Impreza o zasięgu międzynarodowym w roku 2007 była realizowana po raz dziesiąty.