Biblioteka

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności MPBP

8 września - Narodowe Czytanie

>> 8 września - Narodowe Czytanie

W sobotę 8 września 2018 roku odbędzie się siódma edycja Akcji Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.
W tym roku akcja będzie miała miejsce przed Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Olecku „Mazury Garbate”, Plac Wolności 22, w godzinach 11.00 – 13.00. Organizatorzy zapraszają do wspólnego czytania wszystkich chętnych: władze mia-sta, przedstawicieli instytucji, uczniów i nauczycieli. Zainteresowanym przekazane zostaną wybrane fragmenty książki. Mile widziane będą stroje i rekwizyty z epoki!
„Narodowe Czytanie” to akcja zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, mająca popularyzować fundamentalne w polskiej kulturze dzieła, wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także promować kulturę żywego słowa w jej najdoskonalszych przejawach.
Katarzyna Jeżewska, Agnieszka Makarewicz

12 maja - Rodzinny piknik z książką

>> 12 maja - Rodzinny piknik z książką

Piknik odbędzie się 12 maja przed Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną w Olecku w godzinach 10:00 – 13:00

Oferujemy:
- czytanie książek w Krainie Baśni (Magdalena Szlaszyńska)
- warsztaty ikebany i zakładek do książek (Monika Chmielewska, Wioletta Żukowska, Janina Anuszkiewicz)
- „Walcz o swoje pasje” - prezentacja działalności profilaktycznej streetworking dzieci i młodzieży Fundacji Human LEX Instytut
- niespodzianki od Migdałowej Wróżki (Ewa Matysiuk – Niemczewska)
- zabawy z „Pióropuszem”
- taniec z Justyną (Justyna Biśtyga)
- wata cukrowa i popcorn gratis! (Kocham Olecko)
- w czasie trwania pikniku możliwość zakupu w promocyjnej cenie domowych kartaczy i pierogów produkcji pani Moniki Chmielewskiej
Imprezę poprowadzi DJ Makal

Organizator: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku
Współpraca: Pióropusz, Kocham Olecko, Book Book, Niebieskie Migdały, Human LEX,
Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Oleckiej, Świetlica Wiejska w Kukowie,
Workout Body Justyna Biśtyga,
Magdalena Szlaszyńska,
Ewa Matysiuk-Niemczewska
Media: Głos Olecka, zolecka.pl

Konkurs pod nazwą „Co piszczy w trawie i inne wiersze Joanny Kulmowej”

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku oraz Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji – Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Olecku już po raz szósty organizują wspólnie Powiatowy Konkurs Recytatorski. W roku 2018 konkurs pod nazwą „Co piszczy w trawie i inne wiersze Joanny Kulmowej” odbędzie się w dniach 21,22 listopada oraz Finał 27 listopada 2018 r. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych klas 0-VIII z terenu powiatu oleckiego i zostanie przeprowadzony w 3 kategoriach wiekowych. Każda szkoła może zgłosić do udziału w konkursie po 3 osoby w jednej kategorii. Celem konkursu jest przybliżenie uczestnikom twórczości polskich poetów, dostarczanie doznań estetycznych oraz wspieranie aktywności twórczej uczniów poprzez obcowanie z „żywym” słowem. Każdego roku do recytacji są wybierane wiersze innego poety, by dzięki konkursowi przybliżyć uczestnikom utwory rodzimych twórców. W tym roku uczestnicy zapoznają się z poezją Joanny Kulmowej poetki, prozaiczki, librecistki, tłumaczki, aktorki i inscenizatorki teatralnej. Jej dorobek to ponad 50 tomów wierszy. Znaczącą część twórczości Joanny Kulmowej stanowią utwory adresowane do młodych odbiorców. W jej poezji dla najmłodszych ciepły liryzm łączy się z humorem. Autorka chętnie odwołuje się do świata dziecięcych przeżyć i wyobraźni. Zachowując własny, charakterystyczny styl nadaje wierszom postać refleksyjnej zadumy nad światem.

UWAGA!

>> UWAGA!

Ze względów technicznych (zmiana oprogramowania do obsługi czytelników) w dniach 19-21 kwietnia 2018 r. (czwartek-sobota) BIBLIOTEKA NIECZYNNA.

Konkurs na maskotkę

>> Konkurs na maskotkę

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku i Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ks. Jana Twardowskiego w Olecku zapraszają dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat do udziału w konkursie plastycznym
„Zaprojektuj maskotkę dla biblioteki”
Celem konkursu jest wykonanie projektu pluszowej maskotki. Jeden z wybranych przez Jury projektów będzie oficjalną maskotką Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku, a drugi biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ks. Jana Twardowskiego w Olecku.
Wewdług wybranych projektów zostaną uszyte maskotki do każdej z bibliotek.
Nieprzekraczalny czas dostarczenia prac upływa 9 maja 2018r.
Prace należy dostarczyć na adres: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku, ul. Kopernika 6, 19-400 Olecko.
O wynikach Konkursu laureaci zostaną poinformowani w dniu 12 maja podczas Majowego Pikniku z Książką oraz na stronie internetowej biblioteki.
Regulamin konkursu i karta zgłoszenia do pobrania na stronie internetowej Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku(http://www.przystanek.pl/biblioteka.html)
Karta zgłoszenia
regulamin konkursu

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>