Biblioteka

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności MPBP

11 kwietnia - spotkanie autorskie z Anetą Zamojską

>> 11 kwietnia - spotkanie autorskie z Anetą Zamojską

godz. 17:00, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku

„Uśmiech J.” Anety Zamojskiej
Zapraszam Was do świata Marty! Bądźcie jej towarzyszami w cudownych i tragicznych chwilach. Bo los bywa przewrotny.
Autorka

Aneta Zamojska
Trenerka rozwoju osobistego, coach, wykładowca akademicki. Po ukończeniu filologii polskiej przez trzynaście lat pracowała jako dziennikarka prasowa i telewizyjna. Obecnie jako trenerka rozwoju osobistego i coach efektywnie wspiera ludzi i organizacje w procesie zmian. I czerpie z tego radość. Spotkania autorskie stały się jej kolejną pasją – rozmowy o wartościach, sensie życia i celach motywują i nieustannie dostarczają inspiracji. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i matką dwójki cudownych dzieci. Kocha odkrywcze wycieczki rowerowe, swoje Mazury, Biebrzę i pozytywnych ludzi, udziela się charytatywnie.
Pierwsza powieść Anety Zamojskiej „Sekundy do szczęścia” otrzymała tytuł „Książki Roku 2016”.
anetazamojska.pl
Facebook/Aneta Zamojska Trener Coach

Recenzje:
Dla tej książki warto odłożyć smartfon i razem z jej bohaterką poczuć trochę prawdziwych emocji i poznać trochę prawdziwego życia. Polecam.
Jacek Kawalec, aktor

Aneta Zamojska udowadnia, że powieść dla kobiet nie musi ociekać lukrem, aby nie można się było od niej oderwać. W historii bohaterki przeglądamy się w jak lustrze, odnajdujemy odpryski własnych przemyśleń i doznań, własnych traum i życiowych zakrętów. „Uśmiech J.” to książka niepokojąca, zanurzona w odmętach życia, przenikająca autentyzmem, pełna zaskakujących zwrotów wydarzeń, niedopowiedzeń i tajemnic, angażująca czytelnika do ostatniej strony.
Jolanta Chrostowska-Sufa
otokorekta.pl, Pociąg do ksiąg, zaksiazkowani.blogspot.com

22 marca 2018 r. - warsztaty świąteczne w bibliotece

>> 22 marca 2018 r. - warsztaty świąteczne w bibliotece

godz. 16:00, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku zaprasza wszystkich chętnych na WARSZTATY ŚWIĄTECZNE - Wielkanocne jajka decoupage. Warsztaty poprowadzi Pani Małgorzata Pskowska.
Na warsztatach każdy uczestnik będzie mógł przygotować świąteczną pisankę tą ciekawą metodą!
Na uczestników czekamy w czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku, ul. Kopernika 6.

8 marca - promocja książki

>> 8 marca - promocja książki

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku i PCWE / Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Olecku zapraszają wszystkich miłośników Olecka na promocję książki Elizy Ptaszyńskiej pt. „Olecko. Historia w stu ilustracjach”. Pierwsze spotkanie odbędzie się 8.03.2018 r. (czwartek) o godz. 12:00 w czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej, ul. Kopernika 6.
Na drugie spotkanie zapraszamy do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Olecku, ul. Armii Krajowej 30 w dniu 9.03.2018 r. (piątek) o godz. 16:30.
Podczas spotkania będzie można nabyć egzemplarze książki i uzyskać autograf autorki.

Organizatorzy:
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku
PCWE / Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Olecku
Muzeum Historyczne w Ełku
Zobacz fotografie

14 marca 2018 r. - spotkanie z poetą

>> 14 marca 2018 r. - spotkanie z poetą

godz. 16.00 - Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku zaprasza na spotkanie z cyklu „Poeci są wśród nas” z Danutą Łukaszuk
Olecczanka z urodzenia. Całe życie związała z naszym miastem. Jej pasją, oprócz poezji, jest fotografia.
„Dlaczego pisze się wiersze? - dlatego, że temu kto je pisze wydaje się, że ma coś bardzo ważnego do przekazania, coś osobistego do powiedzenia, tak ważnego, że trzeba to ocalić i zapisać”.
(Rzeczpospolita, Zastąpić zmęczone słowa nowymi, Jan Twardowski 24.04.1999)
Czekamy w czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku, ul. Kopernika 6.

13 lutego - spotkanie autorskie

>> 13 lutego - spotkanie autorskie

godz. 16:00, czytelnia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku
Dwie wyjątkowe Pilanki - Ewa Matysiuk-Niemczewska ps. Snem i Małgorzata Biała zamieniły przyjaźń i sztukę w niezwykły album “Ty i ja - lustro wszechświata”.
Skrzydła. Zawsze nosiły je w sobie. Ewa Matysiuk-Niemczewska ps. Snem stawiając pierwsze kroki w teatrze, który zamienił się w jej wielką przygodę z człowiekiem. Teraz pracuje jako psycholog, trenerka, streetworker, tworzy bajki o uczuciach, dzieli się ze światem muzyką i słowami.
Małgorzatę Białą zawsze pociągała w sztuce metafizyka. Ten wymiar, który można było przeczuć, ale nie można było go dotknąć. Ona, absolwentka Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, tworzyła na swoich pierwszych czarno-białych rysunkach szamanów i magów. Tych, którzy według niej mieli dostęp do tamtej rzeczywistości.

Obejrzyj fotografie z wydarzenia autorstwa Zbigniewa Malinowskiego...

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>