Biblioteka

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności MPBP

5 października - Milion przygód z książką

>> 5 października - Milion przygód z książką

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku zaprasza na zajęcia pt.
„Milion przygód z książką”
Spotykamy się w każdy czwartek o godz. 16:00

Wspólnie zakładamy Klub Poszukiwaczy Przygód
czekają nas:
- zabawy literackie
- wspólne czytanie
- inscenizacje bajek
- podróże po świecie książki
Spotkanie organizacyjne 5 października 2017 r., godz. 16:00
Miejsko-Powiatowa Biblioteka, ul. Kopernika 6

18 października - spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

>> 18 października - spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

17.00, Miejsko-Powiatowa Biblioteka publiczna w Olecku, ul. Kopernika 6

Pisarka i poetka, autorka książek dla dorosłych i młodszych czytelników. Debiutowała jako licealistka, w latach osiemdziesiątych zdobywała liczne nagrody w konkursach poetyckich. Jej pierwsza powieść - Głodna kotka - trafiła do księgarń w 2000 roku. Wydany rok później Teren prywatny wygrał konkurs „Dziennik polskiej Bridget Jones" Wydawnictwa Zysk i S-ka i znalazł się na liście bestsellerów „Rzeczpospolitej". Kolejne książki: Prowincja (2002), Gobelin (2002), W górę rzeki (2003), Niebieski autobus (Wyd. I: 2004) i Hermańce (W.A.B., 2008) cieszyły się nie mniejszą popularnością. Wkrótce nakładem W.A.B. ukaże się nowa powieść, "Ukrainka". Jej powieść dla nastolatek Buba wygrała konkurs „Uwierz w siłę wyobraźni” i została nominowana do Nagrody Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2003”, Pozłacana rybka dostała I nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, a Kolorowy szalik nominowany do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. W 2015 roku otrzymała statuetkę "Guliwer w krainie liliputów" - nagrodę przyznawaną przez czasopismo "Guliwer" za całokształt twórczości. Więcej o spotkaniu tutaj...

2 września - Narodowe Czytanie

>> 2 września - Narodowe Czytanie

2 września odbyła się kolejna edycja akcji „Narodowe Czytanie”. W tym roku spotkaliśmy się po raz piąty, by czytać fragmenty „Wesela” S. Wyspiańskiego. W czytanie aktywnie włączyła się młodzież szkolna wraz z opiekunami, pracownicy: ZST w Olecku, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olecku, Powiatowego Centrum Wspierania Edukacji w Olecku oraz Regionalnego Ośrodka Kultury „Mazury Garbate” w Olecku. Całe spotkanie poprowadziła, wcielając się w rolę wodzireja, pani Bożena Gałązka. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i uczestnictwo w akcji. Mamy nadzieję, iż w jeszcze większym gronie spotkamy się za rok!
galeria

Wakacyjny konkurs plastyczny

>> Wakacyjny konkurs plastyczny

Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w wakacyjnym konkursie plastycznym!

Lato z biblioteką

>> Lato z biblioteką

Czy deszcz, czy słońce – w wakacje nie musisz się nudzić!
Lato z biblioteką

Wtorek - piątek od godz. 10.00 do 18.00
Sobota od godz. 8.00 do 14.00

w naszej bibliotece czekają na Was:
• Nowe, ciekawe książki.
• Interesujące gry planszowe i logiczne
• Świat bajkowych kolorowanek,
• Puzzle,
• Komputery, tablety i Internet
• Konkurs plastyczny pt.: „Moje wakacje”

W każdą środę o godz. 11.00 pod hasłem:
DZIECI CZYTAJĄ DZIECIOM
wybieramy
Mistrza Głośnego Czytania
***
Do podróżowania z książką oferujemy sympatyczny kącik w zaciszu działu dziecięco-młodzieżowego, w którym wygodne pomidorowe pufy zachęcają do wyciszenia i spędzenia miłych chwil w bibliotece.
W naszej ofercie znaleźć można także czasopisma: Kubuś Puchatek, Świerszczyk, Cogito, Victor Junior.
Dysponujemy wszelkimi artykułami plastycznymi (mazaki, kredki, pastele, farbki , plastelina, wycinanki, bibuła) dzięki którym każde dziecko będzie mogło zamienić się na kilka chwil w artystę i stworzyć swoje małe dzieło i uczestniczyć w konkursie „Moje wakacje” (regulamin konkursu na stronie internetowej biblioteki www.przystanek.pl/biblioteka)
Możecie spędzić czas nie tylko samotnie z książką w ręku, ale także odwiedzić nas w grupie i sięgnąć po ciekawe gry. Posiadamy między innymi: Kalambury, Bystre Oczko, Warcaby, Rummikub i Scrabble, a dla dzieci lubiących zabawę i śmiech polecamy Wygibajtusa.
Jeżeli lubisz kolorować – polecamy wiele pięknych kolorowanek, które zawsze znajdziecie na stolikach o każdej porze w godzinach pracy biblioteki.
W każdą środę o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na mistrza głośnego czytania. Co tydzień wybieramy nowego mistrza. Atrakcyjne nagrody książkowe.

Serdecznie zapraszamy!!!

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO MOJE WAKACJE

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>