Biblioteka

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności MPBP

71-lecie powstania biblioteki

>> 71-lecie powstania biblioteki

17 maja 2017r. odbyła się uroczystość z okazji 71 rocznicy powstania naszej biblioteki. Wzięły w niej udział bibliotekarki pracujące w bibliotekach publicznych i szkolnych naszego powiatu. Gościliśmy między innymi panie z bibliotek publicznych w: Kowalach Oleckich, Sokółkach, Stożnem, Wieliczkach oraz szkolnych z: SP nr 3, SP nr 1, Zespołu Szkół w Siejniku, Gimnazjum nr 2, Liceum Ogólnokształcącego w Olecku, ZST w Olecku, ZSLiZ w Olecku oraz OSW dla Dzieci Głuchych w Olecku. Tematem przewodnim spotkania była owocna, wieloletnia współpraca naszej biblioteki z Biblioteką Pedagogiczną. Obecni dyrektorzy placówek, pani Elżbieta Domasik (Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji w Olecku) oraz Radosław Skrodzki (Regionalny Ośrodek Kultury "Mazury Garbate") uroczyście wprowadzili wszystkich uczestników w tematykę spotkania. Wspomnienia z minionych lat, dylematy dotyczące poziomu czytelnictwa oraz burzliwe dyskusje o plusach i minusach zawodu bibliotekarza wypełniły salę na kilka godzin.
galeria

Palmy wielkanocne

>> Palmy wielkanocne

6 kwietnia - Palmy Wielkanocne godz. 16:00, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Oleckiej zapraszają wszystkich chętnych na warsztaty pt. "Palmy Wielkanocne" Warsztaty poprowadzi Pani Jadwiga Wasilewska. Na warsztatach będziemy mogli własnoręcznie przygotować Wielkanocną Palmę. Na uczestników czekamy w czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku, ul. Kopernika 6.

Pisankowe szaleństwo

>> Pisankowe szaleństwo

29 marca 2017 r. (środa) – Pisankowe szaleństwo godz. 16:00, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Oleckiej zapraszają wszystkich chętnych na "Pisankowe szaleństwo". Warsztaty poprowadzi Pani Regina Biziewska. Na warsztatach będzie prezentowana ciekawa metoda zdobienia pisanek - wydmuszki będziemy ozdabiać słomą. Na uczestników czekamy w czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku, ul. Kopernika 6.

28 lutego - spotkanie autorskie z Weroniką Koloszewską

>> 28 lutego - spotkanie autorskie z Weroniką Koloszewską

godz. 16:30, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku, ul. Kopernika 6

Zapraszamy na spotkanie z poezją Weroniki Koloszewskiej.
Podczas spotkania - promocja książki „Życie w wierszu trwa”.

Notka o autorce
Weronika Koloszewska - Podlasianka z pochodzenia, od wielu lat mieszka na Mazurach, a od 15 w Olecku. Dzieciństwo i młodość spędziła w powiecie gołdapskim, ale z Mazurami związana na całe życie. Z zawodu dziewiarka, zajmuje się rękodzielnictwem, twórca ludowy, projektantka.
Właściwie od dzieciństwa swoją wrażliwość na świat wyraża w poezji, wiersze o miłości, religijne, patriotyczne, dedykacje sercem pisane oraz wiersze egzystencjonalne to najczęściej poruszane tematy w jej twórczości. Oddzielną część stanowią bajeczki pisane dzieciom, zabawne i pouczające. W jej wierszykach można odnaleźć elementy melancholii, humoru, satyry...

Ferie w Bibliotece

>> Ferie w Bibliotece

W programie:
25.01.(środa) - „Śnieżne płatki”, prowadzi Jadwiga Wasilewska
27.01. (piątek) - „Biżuteria z koralików, prowadzi Regina Biziewska
1.02. (środa) - „Tworzenie ramek do zdjęć, prowadzi Jolanta Sawicka
3.02. (piątek) - BAL KARNAWAŁOWY, wodzirej Bożena Gałązka
Zapraszamy

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>