Biblioteka

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności MPBP

17 stycznia 2017 r. - Wieczór kolęd

>> 17 stycznia 2017 r. - Wieczór kolęd

godz. 16:30, Biblioteka

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku oraz Zespół Folklorystyczny SEDRANIANKI zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na "Wieczór kolęd", który poprowadzi Zespół Folklorystyczny SEDRANIANKI.

W programie:
- wspólne śpiewanie kolęd
- zwyczaje Bożonarodzeniowe
- słodki poczęstunek

Czekamy w czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku, ul. Kopernika 6.

POECI SĄ WŚRÓD NAS

>> POECI SĄ WŚRÓD NAS

Zadowoleni z powodzenia cyklu „Artyści są wśród nas” postanowiliśmy go kontynuować.
Tym razem chcemy zaprosić wszystkich olecczan (i nie tylko) do pokazania ich twórczości poetyckiej. Spotykamy się pod hasłem „Poeci są wśród nas”. Zapraszamy gorąco wszystkich, którzy piszą przed snem, z powodu miłości, podczas spaceru nad jeziorem czy zabawy z wnukami…
Jeśli posiadacie Państwo wiersze swojego autorstwa, którymi chcielibyście podzielić się z mieszkańcami naszego miasta – nie chowajcie ich do szuflady. Skierujcie swe kroki do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku! Bądźcie częścią poetyckich spotkań, ofiarujcie „część siebie” dla cyklu „Poeci są wśród nas”.

Zapraszamy na Rummikub

>> Zapraszamy na Rummikub

W czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku w każdy czwartek spotykają się miłośnicy gry logicznej, Rummikub. Spotkania odbywają się w przyjaznej, wesołej atmosferze. Zrzeszamy ludzi w każdym wieku - dzieci, młodzież, dorosłych. Ostatnio mistrzem okazał się nasz „nowy nabytek”, 6-letni Antoś. Bardzo nas cieszy to, iż przychodzą do nas nawet tak młodzi czytelnicy.
Od marca rozpoczęliśmy wielki turniej. Odbyły się już dwa spotkania, ale nadal czekamy na nowych graczy, którzy chcą sprawdzić swoje siły z „weteranami”.
Zapraszamy serdecznie do czytelni w każdy czwartek na godz. 16.00.
więcej o spotkaniach i fotografie - tutaj...

Uwaga - KSIĄŻKA DO DOMU

Wypożyczalnia dla dorosłych Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku (ul. Kopernika 6), wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, zamieszkałych na terenie miasta olecko, proponuje odnowę usługi, polegającej na
DOSTARCZANIU KSIĄŻEK DO DOMU.
Dostarczaniem zbiorów będą zajmować się bibliotekarze.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny pod nr (87) 731 40 04 w godzinach 10.00-18.00 (poniedziałek – piątek)i 8.00 – 16.00 (sobota)

Biblioteka i Stowarzyszenie Osób Myślących Olecko zapraszają

>> Biblioteka i Stowarzyszenie Osób Myślących Olecko zapraszają

Zajęcia w czytelni biblioteki na grach logicznych i zabawie, oraz potyczkach w Rummikuba - jak w każdy czwartek. Teraz trwają ferie zimowe więc wstąpcie do nas, powitamy Was serdecznie i może damy z raz wygrać?
Poprzez zabawę integrujemy się i spędzamy wspólnie wolny czas. Tu wiek nie ma znaczenia – łączy nas więcej niż dzieli – lubimy się i lubimy ze sobą przebywać, i … walczyć, walczyć!!!
Zapraszamy, są długie zimowe wieczory – zajrzyj do nas i zobacz. Jednocześnie ogłaszamy fakt, że zaczynamy z nowym rokiem – następny ranking. Zasady są proste, więc tylko dodam, że będzie to ranking długoterminowy, który będzie trwał ok. pół roku. Wtedy wyłonią się najlepsi z najlepszych. Oczywiście jak za każdym razem – przewidziane są nagrody. Nad poprawnością rozgrywek czuwa jak zwykle Darek Kruchelski.

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>