Biblioteka

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum Biblioteki - Wydarzenia - Ferie w bibliotece

Ferie w bibliotece 2014

>> Ferie w bibliotece 2014

Zajęcia odbywać się będą w godzinach 11.00 – 13.00
Wtorek 28.01.
Czwartek 30.01.
Wtorek 04.02.
Przez te 3 dni proponujemy: czytanie książki, gry i zabawy grupowe (puzzle, kolory, układanie historyjek, kalambury, rymowanki, quiz 1 z 10, prace plastyczne)
Czwartek 06.02. – zabawa karnawałowa (przebrania mile widziane), gry i zabawy grupowe, słodki poczęstunek.

28 stycznia 2014

>> 28 stycznia 2014

Zaczęły się ferie - czyli dwa tygodnie laby. Jednak my nie zapomnieliśmy o swoich najmłodszych czytelnikach. Dzisiaj rozpoczęliśmy cykl zajęć wakacji zimowych. Tradycyjnie, rozpoczęliśmy od przeczytania książeczki - tym razem dzieciaki wysłuchały opowiadania o Złotowłosej i niedźwiadkach. Następnie przyszła kolej na kilka zagadek, z którymi dzieci świetnie sobie poradziły. W nagrodę obejrzały bajeczkę o robaczkach, których postacie po projekcji tworzyły z kolorowej plasteliny. Rezultaty można podziwiać na zdjęciach. Nad wszystkim czuwały bibliotekarki: Krystyna Karczewska, Ewa Omilian i Jolanta Karczewska.
Na kolejne zajęcia zapraszamy już w czwartek na godzinę 11.00.
galeria

30 stycznia 2014

>> 30 stycznia 2014

Czwartek - kolejny dzień ferii zimowych i kolejne spotkanie w bibliotece. Dziś zaszczyciła nas potężna grupa najmłodszych czytelników, z czego jesteśmy niezwykle dumne! :-)
Bohaterką czytanej książki była Czarownica Winnie, która wraz ze swym kotem Willburnem wybrała się rakietą w kosmos. Po przeczytanej lekturze zadałyśmy dzieciakom kilka zagadek, a potem zajęły się one ułożeniem puzzli z obrazkiem związanym z książką. Następnie przyszedł czas na mały sprawdzian wiadomości z różnych dziedzin - quiz, zakończony niedużymi podarunkami. Nikt nie pozostał z pustą ręką, a na osłodę - słodycze. Zajęcia zakończyła praca plastyczna - każdy z uczestników zajęć stworzył własny obraz kosmosu. Zabawa była przednia.
Nad wszystkim czuwały bibliotekarki - Krystyna Karczewska, Ewa Omilian i Jolanta Krasowska. Część zdjęć została wykonana przez Pana Adama Woronieckiego. Dziękujemy. Zapraszamy na kolejne spotkanie feryjne już w najbliższy wtorek na godzinę 11.00.
galeria

6 lutego 2014 r.

>> 6 lutego 2014 r.

Ostatni czwartek ferii, już niedługo dzieci wrócą do szkolnych ławek. Dziś po raz ostatni spotkaliśmy się z nimi w bibliotece na zajęciach feryjnych. Tym razem zaproponowałyśmy mini-bal karnawałowy. Nasi najmłodsi czytelnicy poprzebierali się za postacie z bajek i nie tylko. Wróżki, piraci, księżniczki, a nawet pieski i kotki - pomysły niesamowite. Tradycyjnie, dzieciaki wysłuchały dwóch opowiadań z książki "Bajki w 8 minut" - jedną historię o trzech prządkach, a drugą o myszy z miasta i myszy ze wsi. Następnie przyszła kolej na kalambury - śmiechy i radość uczyniły grę jeszcze ciekawszą. Punktem kulminacyjnym była zabawa w rytm utworów muzycznych, wybieranych przez nasze kochane dzieciaki. Zabawę umilił słodki poczęstunek. Niespodzianką było pojawienie się gościa specjalnego z RADIA 5 - przemiła pani przeprowadziła z naszymi milusińskimi krótkie wywiady. Bal udał się w stu procentach! Nad przebiegiem zajęć czuwały bibliotekarki: Krystyna Karczewska, Jolanta Krasowska i Ewa Omilian.
galeria