Biblioteka

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum Biblioteki - Archiwum 2014

9 grudnia - Artyści są wśród nas - warsztaty

>> 9 grudnia - Artyści są wśród nas - warsztaty

9 grudnia w czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej odbyły się warsztaty tworzenia ozdób choinkowych. Zajęcia poprowadziły nauczycielki z Zespołu Szkół w Olecku, panie Wioletta Czaplejewicz i Karolina Domel. Licznie przybyli zainteresowani mieli okazję zrobienia bombek choinkowych różnymi technikami. Zwłaszcza dzieci zabrały się do pracy z wielkim entuzjazmem. Wszyscy miło spędzili czas, udzielił się im przedświąteczny klimat, każdy mógł zabrać ze sobą do domu swoje małe choinkowe dzieło.
Prowadzące otrzymały pamiątkowe obrazki, namalowane przez zaprzyjaźnionego z biblioteką, Marka Pacyńskiego.
Miejmy nadzieję, iż tego typu spotkanie odbędzie się już w niedalekiej przyszłości.

ZOBACZ FOTOGRAFIE

20 listopada - Poeci są wśród nas

>> 20 listopada - Poeci są wśród nas

godz. 16:00, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku, ul. Kopernika 6

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku w cyklu "Poeci są wśród nas" zaprasza na spotkanie z Weroniką Koloszewską.
Odnajdujemy w poezji coś z prawdy własnego serca” – rzekła Anna Kamieńska. Ciekawi jesteśmy, jak wiele uczuć i wspomnień obudzą w nas wiersze kolejnego gościa cyklu POECI SĄ WŚRÓD NAS? A będzie nim Weronika Koloszewska, osoba niezwykła, otwarta, ciekawa. Odnajdziemy tu elementy melancholii, humoru, satyry…
Zapraszamy!

27.10.2014 r. - Lotnicze Mazury, dawniej i w XXI w.

>> 27.10.2014 r. - Lotnicze Mazury, dawniej i w XXI w.

godz. 18:00, czytelnia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku, ul. Kopernika 6.

Stanisław TOŁWIŃSKI - Prezes Aeroklubu Krainy Jezior oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Olecku zapraszają na multimedialną prezentację „Lotnicze Mazury, dawniej i w XXI w.".
Będzie okazja porozmawiania o szkoleniu lotniczym, modelarstwie, dronach a może i zawiązaniu Oleckiego Klubu Przyjaciół Lotnictwa.

Pod egidą Zarządu Aeroklubu Krainy Jezior i tytułem jw. został zaplanowany cykl spotkań miłośników lotnictwa, na których zostanie przedstawiona autorska prezentacja multimedialna Stanisława Tołwińskiego. Prezentacja sięgająca do tradycji lotniczej Krainy Mazur (wtedy jeszcze Prus Wschodnich), zaczynającej się w 1910 roku. Celem wielu planowanych spotkań jest zaprezentowanie nieznanych dotychczas z przeszłości zdarzeń i wielu inicjatyw lotniczych w regionie. To powinno przysłużyć się szerszemu zrozumieniu potrzeby właściwego postrzegania obecnych inicjatyw samorządów, aeroklubów w regionie, osób indywidualnych w zakresie tworzenia lotnisk i lądowisk oraz znaczenia realizacji międzynarodowych imprez (rajdów) lotniczych dla aktywizacji społecznej i gospodarczej regionu.
O tym wszystkim, jak również o szkoleniu lotniczym pilotów ULM oraz mechaników ULM, modelarstwie i coraz popularniejszych bezzałogowych statkach powietrznych, zwanych potocznie dronami, będziemy chcieli porozmawiać po inicjującej prezentacji Prezesa AKJ – Stanisława Tołwińskiego. Nie wyklucza się możliwości omówienia zawiązania zespołu organizacyjnego dla utworzenia Klubów Lotniczych/Klubów Przyjaciół Lotnictwa, jeżeli będzie taka potrzeba i chętnych dla takiej formy organizacyjnej nie zabraknie.
więcej na www.lotniskoketrzyn.pl
Zobacz zdjęcia...

30 października - Poeci są wśród nas - spotkanie z Teresą Lipińską

>> 30 października - Poeci są wśród nas - spotkanie z Teresą Lipińską

godz. 16:30, czytelnia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej, ul. Kopernika 6

W cyklu spotkań „Poeci są wśród nas” zapraszamy na spotkanie z Teresą Lipińską.
Teresa Lipińska (pseudonim Tessa lub Tessa_Stokrotka), olecczanka, z domu Domel. Twórczością zajęła się już w latach 1970-71. Były to listy pisane wierszem. W późniejszych latach, co jakiś czas, powstawały jej wiersze okolicznościowe. Aktywną twórczością wykazała się od 1997 r. na falach suwalskiego Radia 5. Jej wiersze, których wydała osiem tomików, ukazywały się również w lokalnych gazetach.

***
„...Niech wszędzie panuje miłość, a życie stanie się podobne do raju. Czy nasze życiowe poletko ma być pustynią bez wody? Nie może być też tylko głuchym krzykiem na pustyni bez echa odpowiedzi. Szukam tych odpowiedzi i zachęcam, by każdy ich szukał.”
Teresa Lipińska
Zobacz zdjęcia...

16 października - 1 spotkanie z cyklu Poeci są wśród nas

>> 16 października - 1 spotkanie z cyklu Poeci są wśród nas

Cicha "Zaduma", piękny "Świat magii", ulotne "Złudzenie", wspaniałe i jakże życiowe "Matczyne rady", biegnący nieubłaganie "Czas", gorzkie i słodkie "Łzy", plotkarskie "Koleżanki kwoki", niezawodne "Przyjaciółki", szarmancki "Maczo" czy żywiołowe "Babcie".... to tylko nieliczne przymiotniki opisujące wiersze, które wyszły spod pióra naszego gościa – pani Elżbiety Mazurek. To właśnie ona, 16 października, rozpoczęła nowy cykl spotkań w Miejsko-Powiatowej Bibliotece w Olecku, pt. „Poeci są wśród nas”.
Pani Elżbieta to osoba żywiołowa, kontaktowa i niezwykle wrażliwa. Jej twórczość - opis osobistych, życiowych doświadczeń, uczuć, przeżyć, a wszystko to w otoczce emocji, wrażeń, zadumy ale i uśmiechów. Wszak po momentach bardziej nostalgicznych nie zabrakło elementów radosnych i sporej dawki humoru. Na spotkaniu wiersze, poza samą autorką, odczytały osoby z jej najbliższego otoczenia, panie: Janina Anuszkiewicz, Ewa Bożeńska i Renata Dunaj, a także bibliotekarki: Alina Bień oraz Jolanta Krasowska. Było nam miło gościć również Pana Burmistrza, Wacława Olszewskiego z żoną oraz profesora Czesława Jaroszyńskiego.
Po pięknym, wręcz emocjonalnym odczytaniu wierszy, kierownik biblioteki, pani Katarzyna Jeżewska, wręczyła naszemu gościowi pamiątkowy rysunek, stworzony przez oleckiego artystę-plastyka, pana Marka Pacyńskiego. Nie zabrakło kwiatów, uścisków, gratulacji. Na zakończenie każdy mógł wpisać się do pamiątkowej „Diamentowej Księgi”, jak nazwała ją pani Elżbieta oraz wziąć udział w specjalnie przygotowanym na tę okoliczność poczęstunku.
Cykl „Poeci są wśród nas” zapowiada się niezwykle ciekawie, o czym świadczy spotkanie z Elżbietą Mazurek. zobacz fotografie ze spotkania

1 2 >>