Biblioteka

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum Biblioteki - Lotnicze Mazury

27.10.2014 r. - Lotnicze Mazury, dawniej i w XXI w.

>> 27.10.2014 r. - Lotnicze Mazury, dawniej i w XXI w.

godz. 18:00, czytelnia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku, ul. Kopernika 6.
Stanisław TOŁWIŃSKI - Prezes Aeroklubu Krainy Jezior oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Olecku zapraszają na multimedialną prezentację „Lotnicze Mazury, dawniej i w XXI w.".
Będzie okazja porozmawiania o szkoleniu lotniczym, modelarstwie, dronach a może i zawiązaniu Oleckiego Klubu Przyjaciół Lotnictwa.

Pod egidą Zarządu Aeroklubu Krainy Jezior i tytułem jw. został zaplanowany cykl spotkań miłośników lotnictwa, na których zostanie przedstawiona autorska prezentacja multimedialna Stanisława Tołwińskiego. Prezentacja sięgająca do tradycji lotniczej Krainy Mazur (wtedy jeszcze Prus Wschodnich), zaczynającej się w 1910 roku. Celem wielu planowanych spotkań jest zaprezentowanie nieznanych dotychczas z przeszłości zdarzeń i wielu inicjatyw lotniczych w regionie. To powinno przysłużyć się szerszemu zrozumieniu potrzeby właściwego postrzegania obecnych inicjatyw samorządów, aeroklubów w regionie, osób indywidualnych w zakresie tworzenia lotnisk i lądowisk oraz znaczenia realizacji międzynarodowych imprez (rajdów) lotniczych dla aktywizacji społecznej i gospodarczej regionu.
O tym wszystkim, jak również o szkoleniu lotniczym pilotów ULM oraz mechaników ULM, modelarstwie i coraz popularniejszych bezzałogowych statkach powietrznych, zwanych potocznie dronami, będziemy chcieli porozmawiać po inicjującej prezentacji Prezesa AKJ – Stanisława Tołwińskiego. Nie wyklucza się możliwości omówienia zawiązania zespołu organizacyjnego dla utworzenia Klubów Lotniczych/Klubów Przyjaciół Lotnictwa, jeżeli będzie taka potrzeba i chętnych dla takiej formy organizacyjnej nie zabraknie.
więcej na www.lotniskoketrzyn.pl
galeria