Biblioteka

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum Biblioteki - Szkolenia dla bibliotekarzy

>> "Fajną książkę wczoraj czytałem"Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku oraz Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie Filia w Olecku zorganizowały w dniu 28 kwietnia 2008 r. na warsztaty dla bibliotekarzy pt.: “Nowoczesne formy popularyzacji książki i czytelnictwa” Warsztaty odbyły się w ramach projektu “Fajną książkę wczoraj czytałem…” dofinansowywanego z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warsztaty skierowane były do bibliotekarzy bibliotek publicznych i szkolnych z terenu powiatu oleckiego. W trakcie zajęć omówiono następujące zagadnienia:

1. Biblioteka w stanie ewolucji – Andrzej Marcinkiewicz dyrektora WBP w Olsztynie.

2. Formy popularyzacji książki i czytelnictwa wśród młodzieży i dorosłych - Robert Kuriata Czytelnia Główna WBP Olsztyn.

3. Formy popularyzacji książki i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży – Maria Jończyk-Zegler kierownik Oddziału Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej WBP Olsztyn.

4. Formy popularyzacji zbiorów specjalnych – Dział Zbiorów Specjalnych WBP Olsztyn.

5. Widzę-słyszę-wiem - Iwona Bolińska-Walendzik specjalista d/s public relations.

Warsztaty wzbudziły duże zainteresowanie wśród licznie przybyłych na nie bibliotekarzy. Prowadzący, pracownicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie w bardzo ciekawy i wnikliwy sposób omówili zagadnienia związane z popularyzacją książki i czytelnictwa wśród różnych grup odbiorców. Mamy nadzieję, że dzięki tym warsztatom polepszy się czytelnictwo na terenie naszego powiatu, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Warsztaty zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnictwa ogłoszonego przez z Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


galeria