Biblioteka

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Projekty

Projekty dotychczas realizowane przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Olecku Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Olsztynie. Uzyskano 1 zestaw komputerowy z oprogramowaniem.


* październik 2003 - „BIS – Biblioteczna Informacyjna Sieć Szkoleniowa”, realizowany wraz z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Olsztynie z Programu Wsparcia Regionalnego.


* marzec 2004 - „Ikonka”. Projekt dotyczył utworzenia lokalnych punktów dostępu do internetu.
Środki pozyskano z Ministerstwa Nauki Informatyzacji - 3 zestawy komputerowe na wyposażenie czytelni.


* wrzesień 2004-luty 2005 - „Książka dla dzieci - świat bez granic”. Realizowany z funduszy Unii Europejskiej Euroregionu Niemen. Projekt miał na celu propagowanie czytelnictwa i znajomości literatury polskiej i litewskie wśród dzieci i młodzieży z Polski i Litwy.


* kwiecień 2007 -- „Kultura-Informacja-Sukces - sieć PIAP w województwie warmińsko-mazurskim”. Projekt dotyczył utworzenia punktów dostępu do internetu w bibliotekach Warmii i Mazur. Projekt realizowano wspólnie z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Olsztynie. Wspólfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Uzyskaliśmy 2 zestawy komputerowe do oddziału dziecięcego biblioteki.


* kwiecień-czerwiec 2008 – „Fajną książkę wczoraj czytałem...”. Projekt dofinansowany z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

więcej...