Biblioteka

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Spotkania autorskie - Spotkania 2018

11 kwietnia - spotkanie autorskie z Anetą Zamojską

>> 11 kwietnia - spotkanie autorskie z Anetą Zamojską

11 kwietnia w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z Anetą Zamojską - trenerką rozwoju osobistego, coachem, wykładowcą akademickim oraz autorką powieści "Uśmiech J." oraz "Sekundy do szczęścia", która otrzymała tytuł "Książki Roku 2016". Autorka przedstawiła bliżej napisane przez siebie książki, rozmawiała z przybyłymi czytelnikami o wartościach, sensie życia oraz celach, jakie nas inspirują do działania.
galeria

Olecko w stu ilustracjach

>> Olecko w stu ilustracjach

Dzisiejszego dnia w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z panią Elizą Ptaszyńską - historykiem sztuki, pracownicą muzeum w Suwałkach. Autorka promowała swoją książkę pt. "Olecko w stu ilustracjach" - album przedstawiający nasze miasto do roku 1945. Wszystkie fotografie, które znalazły miejsce w książce, to pojedyncze "nici", składające się na cały ciąg narracji, na piękną historię. Gratulujemy, pani Elizo!
galeria

Ty i ja - lustro wszechświata

>> Ty i ja - lustro wszechświata

13 lutego w czytelni Miejsko-Powiatowej biblioteki Publicznej w Olecku odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Matysiuk - Niemczewską. Przedstawiła ona swą książkę - album, stworzoną we współpracy z Małgorzatą Białą, której rysunkowe anioły obecne są na każdej jej stronie. Wspólne dzieło obu pań, zatytułowane „Ty i ja – lustro wszechświata” to efekt ich spotkań, rozmów i przyjaźni. Spotkanie uświetniła ciekawa etiuda na podstawie treści książki, wykonana przez dziewczęta z oleckiej grupy streetworking: Aleksandrę Wasilewską, Natalię Wasilewską i Gabrielę Góralczyk.
galeria

8 marca - promocja książk

>> 8 marca - promocja książk

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku i PCWE / Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Olecku zapraszają wszystkich miłośników Olecka na promocję książki Elizy Ptaszyńskiej pt. „Olecko. Historia w stu ilustracjach”. Pierwsze spotkanie odbędzie się 8.03.2018 r. (czwartek) o godz. 12:00 w czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej, ul. Kopernika 6.
Na drugie spotkanie zapraszamy do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Olecku, ul. Armii Krajowej 30 w dniu 9.03.2018 r. (piątek) o godz. 16:30.
Podczas spotkania będzie można nabyć egzemplarze książki i uzyskać autograf autorki.

Organizatorzy:
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku
PCWE / Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Olecku
Muzeum Historyczne w Ełku

13 lutego - spotkanie autorskie

>> 13 lutego - spotkanie autorskie

godz. 16:00, czytelnia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku
Dwie wyjątkowe Pilanki - Ewa Matysiuk-Niemczewska ps. Snem i Małgorzata Biała zamieniły przyjaźń i sztukę w niezwykły album “Ty i ja - lustro wszechświata”.
Skrzydła. Zawsze nosiły je w sobie. Ewa Matysiuk-Niemczewska ps. Snem stawiając pierwsze kroki w teatrze, który zamienił się w jej wielką przygodę z człowiekiem. Teraz pracuje jako psycholog, trenerka, streetworker, tworzy bajki o uczuciach, dzieli się ze światem muzyką i słowami.
Małgorzatę Białą zawsze pociągała w sztuce metafizyka. Ten wymiar, który można było przeczuć, ale nie można było go dotknąć. Ona, absolwentka Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, tworzyła na swoich pierwszych czarno-białych rysunkach szamanów i magów. Tych, którzy według niej mieli dostęp do tamtej rzeczywistości.

Obejrzyj fotografie z wydarzenia autorstwa Zbigniewa Malinowskiego...