Galeria

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Galeria Hol - galeria hol 2012

14 grudnia - Wystawa Weroniki Maksimowicz

>> 14 grudnia - Wystawa Weroniki Maksimowicz

Galeria Hol (hol kina "Mazur"), godz. 17.00

Zapraszamy do Galerii Hol na indywidualną wystawę rysunku Weroniki Maksimowicz - uczennicy Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiewgo w Olecku.
Opieka artystyczna - Wiesław B. Bołtryk, Pracownia Grafiki i Rzeźby GALERIA.

Weronika, już w wieku trzech lat rysowała ludzką twarz z prawidłowym podziałem na oczy, usta, nos. Było to potwierdzeniem jej talentu plastycznego. W sposób naturalny, jak większość dzieci, rysowała, rysowała, rysowała. Jako uczennica LO im. Jana Kochanowskiego, zaczęła poważnie traktować rysunek, czyli portret i w ten sposób zaznaczać swoje przyjaźnie i sympatie koleżeńskie. Tak też mogłem zobaczyć i ocenić jej samodzielną pracę, rysunki portretowe bliskich jej ludzi. Zaczęliśmy spotykać się w jej domu, na lekcjach rysunku. Były to lekcje nie tylko zajęć praktycznych. Rozmawialiśmy o sztuce, o całym jej pięknie i złożoności. Wspólna praca musiała doprowadzić do wystawy, samodzielnej wystawy Weroniki. Zapraszam wszystkich miłośników sztuki plastycznej, ale najbardziej mi zależy na odbiorcy życzliwym wobec młodej artystki. I nie chodzi o wychwalanie, ale ciepło i serdeczność. Na starcie, nam artystom jest to potrzebne jak powietrze!
Wiesław B. Bołtryk

27 kwietnia - wernisaż wystawy prac Małgorzaty Chomicz i Wojciech Dzieszkiewicza

>> 27 kwietnia - wernisaż wystawy prac Małgorzaty Chomicz i Wojciech Dzieszkiewicza

godz. 18:00, Galeria Hol

Zapraszamy na kolejny wernisaż wystawy do Galerii w hol kina "Mazur". Tym razem swoje grafiki i rysunki zaprezentuje prof. Małgorzata Chomicz oraz pochodzący z Olecka Wojciech Dzieszkiewicz

Małgorzata Chomicz w roku 1995 zdobyła dyplom z wyróżnieniem w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu, doktorat w dyscyplinie grafika w 1997 r. na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w 2005 r. habilitację na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2007 roku otrzymała tytuł profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Autorka 31 wystaw indywidualnych (m.in.: w Olsztynie, Gdańsku, Warszawie Krakowie, Wilnie, Rzymie, Norymberdze, Kaposzvar, Asyżu, Perugii, Bańskiej Bystrzycy). Udział w ponad 80 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.

Wojciech Dzieszkiewicz dyplom licencjata zdobył na Wydziale Turystyki i Geografii w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy w 2008 roku. W 2011 roku otrzymał dyplom licencjata na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. Obecnie student I roku MU na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych UWM w Olsztynie oraz III roku MU na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UwB. Zajmuje się rysunkiem, grafiką warsztatową i fotografią. Koordynator, autor projektu i wykonawca obrazu akcji wspólnego malowania „Malujemy Olecko”.

Wstęp bezpłatny

galeria

16 lutego - wernisaż wystawy rysunku satyrycznego Marka Pacyńskiego

>> 16 lutego - wernisaż wystawy rysunku satyrycznego Marka Pacyńskiego

godz. 18:00, Galeria Hol - hol kina "Mazur"

Ekspozycja będzie przedstawiać prace oleckiego rysownika, karykaturzysty - Marka Pacyńskiego, który od lat wydarzenia z życia naszego miasta opatruje satyrycznym, rysunkowym komentarzem.

Wstęp bezpłatny
Sponsor wystawy: ABC Alkoholi
galeria