Galeria

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Galeria Klatka - Klatka 2014

28 listopada - wystawa

>> 28 listopada - wystawa "Barwy jesieni"

godz. 18:00, Galeria Fotografii KLATKA

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku "Mazury Garbate" oraz Klub Fotograficzny KLATKA zapraszają na wystawę fotografii pt. "Barwy jesieni".
Swoje fotografie zaprezentują: Adam Falęcki, Anna Lewandowska, Joanna Cycbulska, Bogdan Piliszek, Andrzej Bomber, Karolina Wińska, Paweł Jankowski, Zuzanna Ejsmont, Wioletta Szymborska, Tomasz Romotowski.
Zapraszamy

Wodne foto-pejzaże

Wodne foto-pejzaże to wystawa fotografii będącej wynikiem serii warsztatów plenerowych, które odbyły się nad Jeziorem Oleckim Wielkim, rzeką Legą oraz jeziorem Hańcza. W pięciu takich plenerowych sesjach fotograficznych, które odbyły się w maju br. wzięło udział kilkunastu uczestników warsztatów fotograficznych ABC fotografii z Olecka. Wystawę "Wodne foto-pejzaże" można będzie oglądać od 2 czerwca do 2 lipca 2014 r. w Galerii Fotografii "Na schodach" w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku "Mazury Garbate" obok jednocześnie eksponowanej wystawy tych samych autorów pt. "Margrabowa/Treuburg/Olecko - trzy odsłony miasta". Serdecznie zapraszamy!

Fotograficzne odsłony Olecka - Marggrabowa/Treuburg/Olecko

>> Fotograficzne odsłony Olecka - Marggrabowa/Treuburg/Olecko

W galerii "Na schodach" od 25 kwietnia można oglądać nową, powiększoną wystawę fotografii. Autorami prac są adepci warsztatów fotograficznych prowadzonych w ośrodku kultury w Olecku przez Radosława Krupińskiego, którzy po fotografii portretowej oraz fotografii martwej natury, zajęli się fotografią architektury, ale w szczególnym kontekście - historycznym.

Ich zadaniem było wyszukiwanie w naszym mieście miejsc i budynków, które widnieją na starych pocztówkach, fotografiach starych książek czy albumów rodzinnych i fotografowanie ich w obecnym kształcie i formie, tak aby zaprezentować dawne fotografie Olecka w nowych odsłonach fotograficznych. Współczesne spojrzenie na miejsca, budowle i całe zespoły architektoniczne, niegdyś uznawane przez fotografów za szczególne, jest tematem przewodnim kolejnej wystawy fotografii, którą zaprezentujemy 25 kwietnia. Najpierw prace uczestników warsztatów zostały zaprezentowane w formie pokazu slajdów podczas wykładu historycznego Pani Elizy Ptaszyńskiej w Oleckiej Izbie Historycznej.
galeria

Martwa natura - fotograficznie

>> Martwa natura - fotograficznie

7 marca godz. 18:00, Galeria na Schodach, Plac Wolności 22

Martwa natura w ciągu ostatniego miesiąca była motywem przewodnim warsztatów ABC fotografii prowadzonych w ośrodku kultury przez Radosława Krupińskiego. Uczestnicy zgłębiali historię tego tematu, wiedzę się na temat mistrzów poszczególnych technik, sposobów oświetlenia studyjnego, które pozwolą na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Uczyli się fotografować przedmioty małe i bardzo małe. Budowali własne mini studia fotografii stolikowej i radzili sobie z oświetleniem w małych przestrzeniach fotografii makro. W najbliższy piątek zobaczymy efekty pracy Agnieszki Sznurkowskiej, Wioletty Szymborskiej, Anny Lewandowskiej, Andrzeja Bomber, Dariusza Josiewicza, Kamila Masłowskiego, Pawła Jankowskiego, Olgi Lachowicz, Joanny Cybulskiej, Bogdana Piliszka, Karoliny Wińskiej, Adama Falęckiego.

20 grudnia - wernisaż wystawy fotografii

>> 20 grudnia - wernisaż wystawy fotografii

Mała Szkoła Fotografii zaprasza na wystawę uczestników kursu ABC fotografii do Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku „Mazury Garbate, Plac Wolności 22. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 20 grudnia 2013 roku o godzinie 18:00 w „Galerii na schodach”
galeria