Galeria

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

O galerii

6 grudnia 2002 roku na inaugurację XXIII SZTAMY Spotkań ze Sztuką odbył się wernisaż legnickiego Satyrykonu. Był to jednocześnie pierwszy wernisaż nowej galerii, której nadano imię Andrzeja Legusa, naszego przyjaciela z Olecka, już niestety "z drogi pod chmurami". Przy okazji odsłonięto tablicę z nazwą: Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa oraz instalację "stół Andrzeja".

Galeria prawdziwej sztuki imienia Andrzeja Le Gusa

Nie bez przyczyny pierwszym projektem była wystawa XXV-lecia Satyrykonu, gdyż jego wielokrotnym uczestnikiem i laureatem był patron naszej galerii. Komisarzem został Zbyszek Terepko, który był prekursorem nowoczesnego wystawiennictwa w Olecku, prowadząc przez 5 lat (od kwietnia 1981 roku) Galerię O-Środek w ramach Ośrodka Teatru Amatorskiego w tym samym miejscu.

Pomysłodawcą nazwy galerii i jej profilu był Marek Gałązka, program działania i założenia galerii powstały w toku wielogodzinnych rozmów i konsultacji w gronie przyjaciół Andrzeja.

Nasza galeria, wzorując się na postawie Andrzeja Legusa, jest otwarta na różne dziedziny sztuk plastycznych, począwszy od tradycyjnych technik malarskich i graficznych, aż po najnowsze. Nie stronimy również od niekonwencjonalnych sposobów uprawiania sztuki w jej interdyscyplinarnych odmianach. Chętnie nawiążemy współpracę z galeriami i twórcami, którym ta formuła odpowiada.

Zapraszamy
Marta Jeżewska - dyrektor ROK w Olecku
UWAGA
Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa w Olecku serdecznie zaprasza do prezentacji dorobku twórczego, organizacji wernisaży artystów indywidualnych i wystaw zbiorowych. Dysponujemy galerią o powierzchni 60 m kw. Artyści zainteresowani udziałem w wystawie proszeni są o próbkę twórczości (min. 3 zdjęcia), krótką notę o sobie (dorobek artystyczny, udział w wystawach, charakter twórczości itp.)
Oferty i zapytania prosimy kierować na adres rok@przystanek.pl lub pod nr tel./fax (87) 520 20 59; (87) 520 25 16.