Galeria

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Wystawy - Wystawy 2014

5 grudnia - Święty Polak z Watykanu Jan Paweł II - wystawa znaczków pocztowych

>> 5 grudnia - Święty Polak z Watykanu Jan Paweł II - wystawa znaczków pocztowych

godz. 18:00, Galeria Prawdziwej sztuki im. Andrzeja Legusa

Na wystawie zostaną zaprezentowane znaki pocztowe, część prywatnych zbiorów Księdza Prałata Zygmunta Sędziaka.
Egzemplarze wydane zarówno przez Pocztę Polską, Watykańską oraz z innych zakątków świata (Afryki, Rosji, Azji). Wystawa ukazuje wszystkie najważniejsze momenty związane ze Świętym Polakiem: radosny moment, w którym został wybrany Papieżem, liczne podróże apostolskie, rocznice pontyfikatu i urodzin, wzruszającą chwilę odejścia do Domu Ojca, a także oczekiwaną przez wszystkich wiernych beatyfikację i kanonizację.
Na wystawie będzie można zobaczyć kilka bardzo eleganckich i unikatowych wydań Poczty Polskiej sporządzonych w ograniczonej ilości dla wybranych osobistości, które udało się zdobyć Księdzu Prałatowi.
Otwarcie wystawy w pierwszy dzień Poezji Gram, piątek 5.12.2014 r., godzina 18:00.
Serdecznie zapraszamy.
galeria

17 października - wernisaż wystawi fotografii Michała Zielińskiego

>> 17 października - wernisaż wystawi fotografii Michała Zielińskiego

godz. 17:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa

Michał Zieliński, ur. w 1988 r. w Gołdapi, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Laureat III Warszawskiego Biennale Sztuki Mediów (I nagroda konkursu oraz nagroda pisma Artluk).
"W mojej pracy szukam innego sposobu utrwalenia wizerunku człowieka, innego niż przeniesienie go na kawałek papieru fotograficznego. Podejmuję próbę dosłownego scalenia go z otoczeniem, pozostawienia śladu w tak ważnym dla tych ludzi miejscu. Klasyczny portret jest dla mnie pretekstem do poznania danej osoby, spędzenia z nią dluższej chwili na rozmowie, a bywa że na milczeniu.
galeria

3.10.2014 - Diana Bielenia - 16° - Wystawa Fotografii

>> 3.10.2014 - Diana Bielenia - 16° - Wystawa Fotografii

godz. 17:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa

Diana Bielenia - absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uczelnię ukończyła w 2002 r. z wyróżnieniem oraz najwyższymi ocenami prac dyplomowych i magisterskich w pracowni prof. nadz. Stanisława Trzeszczkowskiego (prekursora Polskiego Malarstwa na Jedwabiu).
Edukację artystyczną rozpoczęła się już w Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu (kierunek grafika użytkowa) i Liceum Sztuk Plastycznych (kierunek Projektowanie Wnętrz). Tam też rozwinęła się jej twórczość malarska, rzeźbiarska i fotograficzna.
Uczestniczka i laureatka Biennali Artystycznych w dziedzinie: tkactwo artystyczne, grafika, malarstwo i fotografia.
W jej życiu i twórczości artystycznej wiele miejsca zajmuje architektura wnętrz, projektowanie form użytkowych oraz dizajn - czym zajmuje się zawodowo.
Współzałożycielka i wokalistka w projekcie muzycznym HORMONICA.
galeria

18 lipca - wernisaż wystawy grafiki Wojciecha Dzieszkiewicza

>> 18 lipca - wernisaż wystawy grafiki Wojciecha Dzieszkiewicza

godz. 17:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa

W trakcie Przystanku Olecko odbędzie się wyjątkowy wernisaż wystawy. Obejrzymy grafiki Wojciecha Dzieszkiewicza - olecczanina, grafika warsztatowego, laureata konkursów i uczestnika wystaw krajowych i międzynarodowych w dziedzinie grafiki, pomysłodawcy i koordynatora akcji wspólnego malowania „malujemy Olecko”, uczestnika pleneru malarskiego Vinarelli w Torgiano. Uzyskał dyplom magisterski z wyróżnieniem w dziedzinie grafiki warsztatowej, pracowni wklęsłodruku na Wydziale Sztuki UWM w Olsztynie. Został stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Rektora UWM za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki.

galeria

6 czerwca - wernisaż wystawy malarstwa Iwony Bielawskiej

>> 6 czerwca - wernisaż wystawy malarstwa Iwony Bielawskiej

godz. 18:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa

Iwona Bielawska młoda, wszechstronnie uzdolniona malarka i projektantka mody, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Pochodzi z Augustowa, tam dorastała, jej tata rzeźbił, mama zaś malowała i szyła, dzięki temu już od najmłodszych lat mogła budować artystyczne zainteresowania i rozwijać umiejętności plastyczne. Wakacje często spędzała w Olecku u babci swej przyjaciółki. Artysta projektuje bieliznę, ubrania, galanterię, obuwie, torby. Jest współzałożycielką marki „iw-design”, której przez kilka lat była głównym projektantem. Obecnie otworzyła własną firmę, jej odbiorcy to ludzie, otwarci, zdecydowani z charakterem. Wielką przyjemność sprawia jej malarstwo, bez którego, podobnie jak bez projektowania, nie mogłaby żyć. Malarstwo jest dla mnie rodzajem ucieczki od codzienności – przyznaje artystka – maluję to, co w danym momencie czuję – nie myśląc, nie skupiając się. Po prostu maluję. W przyszłości pragnie połączyć te dwie pasje w jedno. Pani Iwona jest niezwykle interesująca postacią, która wciąż ma nowe pomysły, a jej kreatywność nigdy nie zasypia.

W Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa będziemy mieli przyjemność zapoznać się z malarstwem Iwony Bielawskiej. Obrazy są ekspresyjne, nasiąknięte kolorem, przedstawiają najczęściej postacie ludzkie, osoby z bliskiego otoczenia, rodzinę. Mamy nadzieję, że w bliskiej przyszłości zaprezentujemy Państwu drugą strony artystki, jej autorskie projekty odzieży i galanterii.
galeria

1 2 >>