Galeria

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Wystawy - Wystawy 2019

23-24 marca - Międzynarodowy Dzień Teatru

godz. 15:30

Otwarcie wystawy (Galeria A.Legusa) 40 lat teatru AGT w Olecku

Sala Teatru AGT

Tutaj możesz obejrzeć fotografie - 40 lat teatru AGT w Olecku

22 lutego - wernisaż wystawy Justyny Słuchockiej "Mój Świat"

./upload/plakat_justyna_słuchocka.jpg

godz. 18:00, Galeria A. Legusa, I piętro ROK "MG"

Od autorki: Fotografia była obecna w moim życiu od bardzo dawna, ale świadomie zaczęłam fotografować ok 8-9 lat temu, kiedy to zaczęłam chłonąć całą wiedzę z internetu na temat podstaw fotografii. A później z niecierpliwością szłam w "plener", by móc teorię zamieniać w praktykę. Fotografuję ludzi, krajobrazy i przyrodę, głównie tę „głęboko w trawie”, czyli wszelkie zbliżenia małych stworzeń. Najczęściej są to kwiaty, motyle i małe ślimaki. Mogę godzinami leżeć na łące obserwując ich zachowania . Do tych zdjęć zbliżeniowych używam lustrzanki cyfrowej i starego manualnego obiektywu, który daje niesamowity bokeh ( czyli rozmycia drugiego planu często w formie "kółek"). I w tej fotografii czuję się najlepiej – mogę tu dać upust swojej wyobraźni i kreatywności poprzez świadome dobieranie parametrów w aparacie jak i późniejszą edycję w programie graficznym. Poza tym kontakt z aparatem i przyrodą sprawia, że się wyciszam, dystansuję do wielu życiowych sytuacji i mam poczucie,że pokazuję innym świat, który na co dzień jest mało zauważalny. Gdyż do tego trzeba często się pochylić czy ukucnąć i zatrzymać na chwilę... Dużą rolę odgrywa również fotografia krajobrazowa w większości są to ujęcia Olecka i okolic. Jezioro Olecko Wielkie mam obfotografowane każdą porą roku, w różnych warunkach. I choć powtarzają się cyklicznie , to zdjęcia są niepowtarzalne i za każdym razem wychodzą inaczej – i to jest magia fotografii.

./upload/galeria_luty_1_2019.jpg
./upload/galeria_luty_2_2019.jpg
./upload/galeria_luty_3_2019.jpg
./upload/galeria_luty_4_2019.jpg
./upload/galeria_luty_5_2019.jpg
./upload/galeria_luty_6_2019.jpg

25 stycznia - wystawa fotografii Patryka Kościółko AKT

>> 25 stycznia - wystawa fotografii Patryka Kościółko AKT

Projekt oparty na kanwie fascynacji linią kobiecego ciała ma na celu ukazanie jego piękna oraz różnorodności.

Tym samym pozostawia w sferze wyobraźni odbiorcy główny motyw projektu, którym jest kobiece ciało, pokazując zaledwie jego zarys, kontury.

Prace nad projektem trwały ponad 2 lata.

Całość jest utrzymana w tonacji monochromatycznej - czerń i biel - wykorzystując w dużym stopniu swiatłocień.

./upload/AKT_1_small.jpg

./upload/AKT_2_small.jpg
./upload/AKT_3_small.jpg
./upload/AKT_4_small.jpg
./upload/AKT_6_small.jpg
./upload/AKT_12_small.jpg

<< 1 2