Galeria

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Wystawy - Wystawy 2019

15 sierpień - Wernisaż Wystawy

./upload/Didrik_Jacobsen.jpg Wernisaż Wystawy - DIDRIK JACOBSEN

godz.18:00

Galeria A. Legusa,
I piętro ROK "MG"

To będzie wyjątkowa wystawa... wyobraźcie sobie zaciemnione okna galerii i współczesne malarstwo rozświetlone ultrafioletem... takie atrakcje szykuje nam norweski artysta Didrik Jacobsen!

Prace Didrika są zazwyczaj połączeniem między rysunkiem a malunkiem. Swoisty konflikt pomiędzy tymi dwiema technikami prowokuje jeszcze większy suspens artystyczny. W czasie pracy operuje głównie strumieniem podświadomości, pozwalając pomysłom i wizjom swobodnie przelewać się przez umysł, obserwując rezultaty. Obrazy mogą zawierać formy zupełnie abstrakcyjne, figuratywne, ale także słowa i zdania. Mieszają się na płótnie wyrażając nieokiełznaną energię, która spotęgowała się podczas procesu ich tworzenia.

Podświadomość, przypadkowość, ekspresja, którą Jacobsen tak dostrzegał i podziwiał w twórczości Picassa, Miro i Polocka skłania go do tworzenia własnej sztuki.

Niedawno odkrył nowy sposób na wyrażanie swojej sztuki poprzez użycie ultrafioletu. Fluorescencyjne kolory podkreślają siłę przekazu, uwypuklają dynamikę i potęgują wizualne doznania. Teraz będziemy mogli doświadczyć rezultatów jego procesu twórczego…
galeria

15 czerwca - WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII - Adam Woroniecki

godz. 17:00

Galeria Hol

Wystawa dostępna do końca sierpnia ./upload/Adam_Woroniecki.jpg

“….Większość ludzi próbuje zawrzeć w fotografii zbyt wiele elementów. Jeżeli robisz zdjęcie dziecka bawiącego się na łące, fotografuj dziecko, a nie drzewa, dom i wszystko, co jest w zasięgu wzroku. Fotografia jest w rzeczywistości pewną deklaracją i im bardziej jest przejrzysta, tym jest lepsza. Eliot Elisofon :…

W fotografii czarno-białej działamy nie kolorem, lecz plamą szarości, jasnością. Dlatego jeszcze większe niż zazwyczaj znaczenie zyskuje tonalność, kontrast, faktura, linia. Fotografia czarno-biała wymusza większą kreatywność, ponieważ oznacza większe oderwanie od rzeczywistości niż kolor. Tworzymy obrazy mniej przedstawiające, bardziej abstrakcyjne – ze względu na brak koloru właśnie. Widz automatycznie zakłada, że ogląda płaski przedmiot (fotografię), a nie wierne oddanie uwiecznionej na zdjęciu sytuacji/sceny.

Podstawą obróbki fotografii czarno-białych jest oczywiście standardowe doświetlanie lub wyciemnianie wybranych fragmentów kadru – albo w celu dostosowania obrazu na zdjęciu do tego, jak widzi scenę ludzkie oko (np. automatycznie wyrównując różnice jasności), albo w celach artystycznych, a najczęściej z obu powodów naraz. W zależności od programu, w którym pracujemy, możemy dokonać tych korekt na różne sposoby – w Photoshopie zadziałamy na warstwach i z maskami, w Lightroomie skorzystamy z masek lub innych narzędzi retuszerskich (szczerze polecam ten program, ponieważ jest on bardzo „fotograficzny” zarówno jeśli chodzi o zestaw narzędzi, jak i sposób pracy). Na początek zabawy z czernią i bielą polecam wypróbowanie presetów oferowanych przez daną aplikację. Oczywiście nie chodzi o całkowite zdanie się na gust i pomysły twórców oprogramowania, lecz o wybadanie, jak drastycznie mogą się różnić zdjęcia w zależności od strategii wybranej w postedycji.

Dlatego doceniam własności fotografii analogowej jej pewnych cech charakteryzujących obraz scenę jak ziarno kontrast światło rozpiętość tonalna to wpływa na zdjęcie niż tradycyjne usunięcie nasycenia koloru I osiągnięcie fotografii czarno białej :)

23-24 marca - Międzynarodowy Dzień Teatru

godz. 15:30

Otwarcie wystawy (Galeria A.Legusa) 40 lat teatru AGT w Olecku

Sala Teatru AGT

Tutaj możesz obejrzeć fotografie - 40 lat teatru AGT w Olecku

22 lutego - wernisaż wystawy Justyny Słuchockiej "Mój Świat"

./upload/plakat_justyna_słuchocka.jpg

godz. 18:00, Galeria A. Legusa, I piętro ROK "MG"

Od autorki: Fotografia była obecna w moim życiu od bardzo dawna, ale świadomie zaczęłam fotografować ok 8-9 lat temu, kiedy to zaczęłam chłonąć całą wiedzę z internetu na temat podstaw fotografii. A później z niecierpliwością szłam w "plener", by móc teorię zamieniać w praktykę. Fotografuję ludzi, krajobrazy i przyrodę, głównie tę „głęboko w trawie”, czyli wszelkie zbliżenia małych stworzeń. Najczęściej są to kwiaty, motyle i małe ślimaki. Mogę godzinami leżeć na łące obserwując ich zachowania . Do tych zdjęć zbliżeniowych używam lustrzanki cyfrowej i starego manualnego obiektywu, który daje niesamowity bokeh ( czyli rozmycia drugiego planu często w formie "kółek"). I w tej fotografii czuję się najlepiej – mogę tu dać upust swojej wyobraźni i kreatywności poprzez świadome dobieranie parametrów w aparacie jak i późniejszą edycję w programie graficznym. Poza tym kontakt z aparatem i przyrodą sprawia, że się wyciszam, dystansuję do wielu życiowych sytuacji i mam poczucie,że pokazuję innym świat, który na co dzień jest mało zauważalny. Gdyż do tego trzeba często się pochylić czy ukucnąć i zatrzymać na chwilę... Dużą rolę odgrywa również fotografia krajobrazowa w większości są to ujęcia Olecka i okolic. Jezioro Olecko Wielkie mam obfotografowane każdą porą roku, w różnych warunkach. I choć powtarzają się cyklicznie , to zdjęcia są niepowtarzalne i za każdym razem wychodzą inaczej – i to jest magia fotografii.

./upload/galeria_luty_1_2019.jpg
./upload/galeria_luty_2_2019.jpg
./upload/galeria_luty_3_2019.jpg
./upload/galeria_luty_4_2019.jpg
./upload/galeria_luty_5_2019.jpg
./upload/galeria_luty_6_2019.jpg

25 stycznia - wystawa fotografii Patryka Kościółko AKT

>> 25 stycznia - wystawa fotografii Patryka Kościółko AKT

Projekt oparty na kanwie fascynacji linią kobiecego ciała ma na celu ukazanie jego piękna oraz różnorodności.

Tym samym pozostawia w sferze wyobraźni odbiorcy główny motyw projektu, którym jest kobiece ciało, pokazując zaledwie jego zarys, kontury.

Prace nad projektem trwały ponad 2 lata.

Całość jest utrzymana w tonacji monochromatycznej - czerń i biel - wykorzystując w dużym stopniu swiatłocień.

./upload/AKT_1_small.jpg

./upload/AKT_2_small.jpg
./upload/AKT_3_small.jpg
./upload/AKT_4_small.jpg
./upload/AKT_6_small.jpg
./upload/AKT_12_small.jpg