Galeria

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Wystawy - Wystawy 2007

marzec 2007 CHRIS NIEDENTHAL

>> marzec 2007 CHRIS NIEDENTHAL

Rocznik 1950. Urodził się w Londynie w polskiej rodzinie, tam też chodził do szkoły a potem studiował fotografie w London College of Printing. W roku 1973 wpadł na krótko do Polski, i tak został do dziś. W latach siedemdziesiątych był fotoreporterem tygodnika „NEWSWEEK”. W tym czasie także był członkiem grupy „HONK” która zajmowała się fotografowaniem wydarzeń religijnych w Polsce. Od roku 1984 jako fotoreporter tygodnika „TIME” fotografuje wydarzenia w całej wschodniej Europie. Wiele lat współpracuje także z niemieckim tygodnikiem „DER SPIEGEL”. W roku 1986 za portret Janosa Kadara zdobywa nagrodę na World Press Photo. Od roku 1995 członek Związku polskich Artystów Fotografików.

Wystawy: „Tabu. Portrety Nieportretowanych” (Warszawa / ZPAF i inne miasta w Polsce i zagranicą) i z Tadeuszem Rolke wystawa „Sąsiadka” (Warszawa/Zachęta i inne miasta w Polsce i zagranicą).

Albumy: „Polska Rzeczpospolita Ludowa. Rekwizyty.” Wydawnictwo BOSZ 2004r. i „13/12. Polska Stanu Wojennego”. Wydawnictwo EDIPRESSE 2006r.


kwiecień 2007 ALGIMANTAS VOREVIČIUS (Litwa)

>> kwiecień 2007 ALGIMANTAS VOREVIČIUS (Litwa)

Wernisaż wystawy ALGIMANTASA VOREVIČIUSA (Litwa).

Algimantas Worewicius urodził się w 1959r. w Akmene. W 1977 roku ukończył szkołę średnią. W 1982r. ukończył studia w Instytucie Pedagogicznym w Szjałliaj (wydział sztuk pięknych). W latach 1982-85 pracował jako nauczyciel w wiejskiej szkole w Ginkunaj, gdzie stworzył fresk „Ojczyzna” w jadalni ówczesnego państwowego gospodarstwa rolnego. Od roku 1987 mieszka i pracuje w Szakiaj. Stworzył tryptyk „Droga poznania” i „Rano” w szkole średniej „Warpas” w Szakiaj, fresk „Wieś” w szkole „Aukuras” w Szakiaj. Obecnie pracuje w średniej szkole „Warpas” w Szakiaj.

Wystawy:

 • 1994 – indywidualna w Szakiaj
 • 1996 – grupowa w Szakiaj
 • 1998 – indywidualna w Łuksziaj (Rejon Szakiajskij)
 • 1999 – indywidualna w Norwegii. Stworzył tam fresk „Egle – królowa teraźniejszości” – miasto Bergen, szkoła Krokajd
 • 2003 – w galerii „Medaliej” w Wilnie
 • 2005 – indywidualna „Lekko i słodko” w Szakiaj
 • 2006 – indywidualna „Cienie wiatrów” w muzeum Zanawikin w Szakiaj
 • 2007 – indywidualna wystawa w Gołdapi (Polska)
 • Brał udział w czterech plenerach „Mówiąca ziemia”.

Wystawa „Cienie wiatrów” Żyjemy wśród wiatrów i cieni Czujemy wiatr, jednak nie możemy go zobaczyć. Cienie widzimy, jednak nie możemy ich poczuć. Czy wiatr może rzucać cień? Czy można narysować wiatr? A jego cień?


maj 2007 Angela de la Vega (Hiszpania)

>> maj 2007 Angela de la Vega (Hiszpania)

Ángela de la Vega „Momenty wielu opowieści

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” zaprasza do Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa, gdzie w dniu 25.05.2007 r. o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy Ángeli de la Vega pt. „Momenty wielu opowieści”.

Ángela de la Vega urodzila się w 1982 r. w Cuenca (Hiszpania). Ukończyła studia plastyczne na wydziale sztuki i obecnie jest w trakcie przygotowania pracy końcowej.

Osiągnięcia:

 • 2004 - została wyróżniona w konkursie „castilla – La Mancha arts” w kategorii ilustracje;
 • 2005 - zaprojektowała plakat dla zespołu teatrów „Requetehablo”;
 • 2006 – opracowanie graficzne 75. rocznicy istnienia Drugiej Republiki Hiszpańskiej; projekty znaczków, koszulek, plakatów, ogłoszeń prasowych;
 • 2007 – zaprojektowała plakat dla grupy teatrów „Requetehablo” do przedstawienia pt. „Jestem smok... a ty?”

galeria

czerwiec 2007 Alicja Sojka

>> czerwiec 2007 Alicja Sojka

Alicja Sojka należy do najmłodszego pokolenia gdańskich twórców. Za swój język artystycznej wypowiedzi obrała malarstwo, co w świecie sztuki przełomu wieków, sztuki tryumfujących mediów elektronicznych, performance'ów itd. zdaje się być decyzją dosyć odważną. Odważną i ryzykowną, bo mimo, iż uprawia tzw. malarstwo figuratywne nie kokietuje odbiorcy prostym przedstawieniem. Odnosi się co prawda do istniejących przedmiotów, z którymi obcujemy na co dzień, ale rzeczywistość ukazana w obrazach Sojki jest rozbuchana, "zabałaganiona", nasycona bezkompromisowo użytym mocnym kolorem. Malarstwo Alicji to zarazem nasz świat i nie nasz. Równie łatwo się z nim zidentyfikować, co go odrzucić. W każdym razie na pewno warto go poznać. (P.G.)


galeria

wrzesień 2007 Zbigniew Felix Pławski

>> wrzesień 2007 Zbigniew Felix Pławski

"Melancholia miejsca"

Wernisaż wystawy fotografii Zbigniewa Felixa Pławskiego. Brał udział autor, a z mini recitalem wystąpił M. Gałązka i K. Soroka.


1 2 >>