Galeria

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Wystawy - Wystawy 2009

Krzysztof Pasztuła

>> Krzysztof Pasztuła

Otwarcie wystawy - 4 grudnia, godz. 18.00
Krzysztof Pasztuła
Urodzony w 1953 r. w Dobrzanach koło Stargardu Szczecińskiego. Absolwent katowickiego Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z plakatu pod kierunkiem prof. Tadeusza Grabowskiego i aneks z grafiki w pracowni prof. Stanisława Gawrona wyróżniony medalem w 1978 r. W latach 1978-89 współpraca z wydawnictwem „Śląsk” i Krajową Agencją Wydawniczą w Katowicach- projektowanie plakatów, kalendarzy, okładek i ilustracji do książek. Od 1980 do 1985 praca w charakterze asystenta w pracowni litografii na macierzystej uczelni. Od 2001 r. praca na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, od 2002 r. na stanowisku adiunkta. Autor 32 wystaw indywidualnych, uczestnik ponad 130 wystaw zbiorowych.
galeria

Październik - Joanna Stasiak

>> Październik - Joanna Stasiak

Otwarcie wystawy - 9 października, godz. 18.00

Joanna Stasiak
Ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom uzyskała w 1989 r. w pracowni prof. J. Kaczmarskiego. W 1991 r. podyplomowe studia w The Ruskin School of Drawing and Fine Art w Oksfordzie, jej opiekunem był prof. Stephen Farthing. W 1998 r. wyjechała do Paryża na stypendium Funduszu Pomocy Niezależnej Literaturze i Nauce Polskiej. Dwumiesięczny pobyt za granicą poświęciła interpretacjom ostatniego obrazu Poussina „Apollo zakochany w Dafne”. Jest współautorką z J. A. Zielińskim podręczników do szkoły podstawowej i gimnazjum z cyklu „Świat sztuki”, WSiP. Od 1996 r. prowadzi autorską Galerię In Spe (www.in-spe.art.pl). W latach 2006-2008 była dyrektorem Instytutu Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie.

Wystawy indywidualne:
2009 – Salon Muzyczny, Barczewo, Galeria Rynek, Olsztyn, Galeria Sztuka Babice Nowe, 2008 – International Committee of the Red Cross Genewa, Salon Sztuki 49, Warszawa; 2007 - International Corporate Services, Genewa; Galeria Autorska Jana Kaji i Jacka Solińskiego, Bydgoszcz; 2006 – Instytut Polski, Sofia; Galeria Krytyków Pokaz, Warszawa; 2005 – Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa; Muzeum Regionalne, Radomsko; Galeria Pryzmat, Kraków; 2004 - Galeria Krypta u Pijarów, Kraków; 2003 – Galeria BWA, Olsztyn; 2000 – Galeria Uniwersytecka, Olsztyn; „Wieża Ciśnień”, Konin; Galeria BWA, Gorzów Wielkopolski; 1999 – Galeria DAP, Warszawa; Galeria EL, Elbląg; 1998 – Galeria Krypta u Pijarów, Kraków; KMPK, Warszawa-Żoliborz; Galeria In Spe, Warszawa; 1992 – Mały Salon Galerii Zachęta, Warszawa; 1991 – The Ruskin School of Drawing and Fine Arts, Oksford, Wielka Brytania.
Wystawy zbiorowe: 2007 – Natura rzeczy, 2006 – BWA, Sandomierz; Forum Malarstwa Polskiego, Rzeszów, Krosno, Gorlice, Mielec, Kraków, Katowice, Olkusz; 2005 – Festiwal Sztuk Pięknych, Galeria DAP, Warszawa; Konfrontacje od realizmu do abstrakcji, Galeria DAP, Warszawa; „Artyści dzieciom praskich ulic”, Klub Aurora, Warszawa; „Bachantki”, malarstwo, rysunek, BWA, Olsztyn, Muzeum Teatralna, Teatr Wielki, Warszawa; 2004 – Twórczość artystów wykładowców, BWA Olsztyn; Natura, natury 3, BWA Kazimierz Dolny; 2002 – „Excathedra”, Galeria Lufcik, Warszawa; 2000 – Kongres Kultury Mazur, Warmii, Powiśla, Olsztyn; Sztuka i edukacja, BWA, Olsztyn, Kołobrzeg; IX Biennale Sztuki Sakralnej Sacrum, BWA, Gorzów Wielkopolski; 1998 – wystawa asystentów Katedry Malarstwa, Galeria Instytutu Wychowania Plastycznego; „Próby teatralne szkice”, foyer Teatru im. S. Jaracza, Olsztyn; 1995 – „Małe rysunki. Różne komentarze”, Pałac Opatów, Gdańsk-Oliwa, BWA, Słupsk, Ustka, Olsztyn; „Rysunek pierwszy zapis”, Królikarnia, Warszawa; 1990 – Dyplom; 1988, 1989 - wystawa najlepszych prac dyplomowych wyższych uczelni plastycznych, Toruń. Wyróżnienia: 2001 – wyróżnienie rektora UWM za działalność naukową; 1998 – Stypendium paryskiej „Kultury” na Rzecz Pomocy Niezależnej Literaturze i Nauce Polskiej; 1991 – Stypendium Ministra Kultury i Sztuki; 1990 – Stypendium British Council; 1989 – Stypendium Ministra Kultury i Sztuki; Wyróżnienie za dyplom malarski i pracę teoretyczną.
galeria

Lipiec - fotografie z wyścigu Finnmarkslopet

>> Lipiec - fotografie z wyścigu Finnmarkslopet

Otwarcie wystawy - 28 lipca, godz. 17.00

Dariusz Morsztyn
Maszer, właściciel Ekologicznej Republiki Ściborskiej. Hodowca psów Alaskan Malamute oraz Siberian Husky
10 marca 2009 r. około godziny 10 przed południem, Dariusz Morsztyn ze łzami w oczach wjechał na saniach ciągniętych przez zaprzęg ośmiu psów do miejscowości Alta i przekroczył linię mety wyścigu Finnmarkslopet – zaliczanego do jednego z trzech najtrudniejszych, spośród rozgrywanych na świecie, wyścigów psich zaprzęgów. Po raz pierwszy na mecie pojawiła się także polska flaga, gdyż Biegnący Wilk jest jak dotąd jedynym naszym rodakiem, który ukończył Finnmarkslopet.
Finnmarkslopet to jeden z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej wymagających wyścigów psich zaprzęgów, organizowany w Norwegii, na obszarze położonym za kołem podbiegunowym. To prawdziwie północny, długodystansowy wyścig psich zaprzęgów.
Fot. http://www.biegnacy-wilk.pl
galeria

czerwiec 2009 - Józef Krupiński i Romuald Napiórkowski

>> czerwiec 2009 - Józef Krupiński i Romuald Napiórkowski

Otwarcie wystawy - 26 czerwca, godz. 18.00
Józef Krupiński - rzeźba
Romuald Napiórkowski - rysunek
Józef Krupiński
Urodził się w 1930 r. w Starym Folwarku nad Wigrami. W latach 1946-50 uczył się w Olecku w Gimnazjum Ogólnokształcącym Koedukacyjnym. Z zawodu nauczyciel.
Struganiem i dłubaniem zajmuje się dorywczo. Tworzywem jest drewno i kora z topoli. Posługuje się narzędziami własnej produkcji.
Wystawy:
- Klub Emerytów ZNP w Ełku
- Dom Nauczyciela w Suwałkach
- Dom Nauczyciela w Augustowie
- Wystawa poplenerowa w Ośrodku dla młodzieży polonijnej w Przytoku
- Wystawa „pod Ratuszem” w Zielonej Górze


Romuald Stanisław Napiórkowski
Urodził się w 1930 r. Jest emerytowanym nauczycielem, mieszka w Wojcieszowie w Górach Kaczawskich. Grafik amator, rysuje zabytkową architekturę, krajobrazy, ekslibrisy. Rysunki wykonuje ołówkiem, tuszem, pastelami. W latach 1946-1952 mieszkał w Olecku, gdzie był uczniem Szkoły Ogólnokształcącej Stopnia Licealnego przy ul. Słowiańskiej.
Swoje prace prezentował na wystawach w Wojcieszowie, Jeleniej Górze, Złotoryi, Podgórkach, Pile, Gościmiu i Szczawnie Zdroju.
galeria

marzec 2009 - Marek Pacyński

>> marzec 2009 - Marek Pacyński

Otwarcie wystawy 20 marca, godz. 18:00
Marek Pacyński urodził się w 1968 roku. To według wielu szczególny rocznik, opiewany w pieśniach, opisywany w wierszach i zapisany we wspomnieniach. Sam Marek tego nie pamięta i musi opierać tę wiedzę o to, co mówią i piszą inni.
Rysował od zawsze. Słowo „zawsze” w tym wypadku ma już 40 lat, jednak Jego rysunki publikowane są od 15, stając się nierozerwalną częścią prasy oleckiej i ogólnopolskiej. Jego rysunki znalazły się w tak poważnych książkach, jak poradniki o funduszach europejskich. Ku utrapieniu znajomych i rodziny... nadal rysuje.
Olecki rysownik Marek Pacyński zaprezentuje swoje rysunki wykonane w latach 2003-2005. Artysta rysuje jednak znacznie dłużej, a wystawa ma być zwieńczeniem jego piętnastoletniej twórczości. Marek Pacyński zajmuje się też projektowaniem głównie kartonowych modeli samolotów, statków i samochodów.

galeria

1 2 >>