Galeria

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Wystawy - Wystawy 2010

Vilius Archipkinas i Ignas Strimaitis (Litwa)

>> Vilius Archipkinas i Ignas Strimaitis (Litwa)

30 marca 2010 r., godz. 17.00

Vilius Archipkinas
Urodzony w 1991 r., obecnie jest uczniem IV klasy gimnazjum w Kybartai Kristijonas. Donelaitis. Pierwszą wystawę swoich prac zaprezentował w szkole podstawowej jako uczeń klasy VI. W roku 2008 zdobył I miejsce w powiatowej olimpiadzie technologicznej (materiały budowlane), a w roku 2009 pierwsze miejsce w olimpiadzie technicznej w zakresie budowy i technologii obróbki drewna. W roku 2010 zdobył dyplom III stopnia w olimpiadzie krajowej. Vilius specjalizuje się w technice toczenia wewnętrznego i zewnętrznego, tworzeniu figur płaskich i rzeźby. Jego prace były podziwiane nie tylko przez społeczność Kybartai, ale także Kudirka Naumiescio i Vilkaviskio Gizu.
Nauczycielem Viliusa w zakresie technologii jest Alfonsas Juškevičius.
W wolnym czasie po szkole Vilius pomaga ojcu, który produkuje na zamówienie meble.

Ignas Štrimaitis
Urodzony w 1992 r., uczeń klasy III gimnazjum w Kybartai Kristijonas Donelaitis. Po raz pierwszy zaprezentował swoje prace kiedy był uczniem klasy VI szkoły podstawowej w Kybartai. W roku 2009 brał udział w powiatowej Olimpiadzie Technologii w zakresie materiałów budowlanych, gdzie zdobył trzecie miejsce. W powiatowej olimpiadzie technologii uczestniczył również w roku 2010. Ignas posiada unikalny talent – potrafi wyjątkowo efektownie wybrać i dopasować kawałki drewna o różnych kształtach i teksturach, tworząc elementy dekoracyjne i użytkowe. Większość prac wykonuje w domu. Jego twórczość podziwiana była w Kybartai, Kudirka Naumiescio i Vilkaviskio Gizu.
Nauczycielem Ignasa jest Alfonsas Juškevičius.

galeria

<< 1 2