Galeria

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Wystawy - Wystawy 2010

Wystawa

>> Wystawa "Północno-wschodni"

3 grudnia, godz. 18.00 – wernisaż wystawy fotografii Sławomira Romaniuka

"Krajobraz tak szybko się nie zmienia, jak odchodzą ludzie..."
Wystawa "Północno-wschodni" przedstawia 14 fotografii - wykonanych w technice czarno-białej - ludzi kultury, sztuki i filmu związanych z północno-wschodnią Polską.
To ludzie, którzy zajmują się fotografią artystyczną, filmem, malarstwem i projektowaniem. Są to artyści wybitni i znani lub dopiero zaczynający swoją przygodę ze sztuką. Łączy ich przede wszystkim pewien obszar geograficzny, czyli Polska północno-wschodnia. Tu niektórzy spędzili dzieciństwo lub większość swego życia, tu osiedlili się, by cieszyć się spokojem, tu powstają ich dzieła, z tej części kraju czerpią natchnienie.
Jak powiedział Lawrence Durrell, jesteśmy dziećmi krajobrazu, w którym żyjemy, to on dyktuje nam sposób bycia, a nawet myśli - o tyle, o ile na jego bodźce reagujemy.

Sławomir Romaniuk - absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi. Od kilkunastu pracuje jako operator obrazu w TVP. Autor zdjęć do wielu filmów dokumentalnych,reportażowych i innych form telewizyjnych.
Szereg wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.

galeria

Słowo na K

>> Słowo na K

9 października, godz. 18.00
Wernisaż wystawy malarstwa czterech kobiet

Joanna Noga (ur. 1982 r.) – najpierw robi, potem myśli.
Ukończyła Pedagogikę Niepełnosprawnych Intelektualnie oraz Edukację Artystyczną na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Dyplom z Edukacji Artystycznej uzyskała w 2009 roku w pracowni dr hab. Joanny Stasiak. Jest nauczycielką w szkole specjalnej. W malarstwie interesuje ją człowiek. Pracując nad obrazami poszukuje tego, co związane z uczuciami i emocjami. Tu skupia się głównie na odzwierciedleniu sfery związanej z negatywnymi przeżyciami. Dąży do osiągnięcia silnej ekspresji uczuć.

Izabela Mierzejewska – oszołom od urodzenia.
Ukończyła Edukację Artystyczną na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W jej pracach widoczne są rejestracje stanów euforii, ekspozycje agresji, bólu czy też gra pozorów. Widoczne motywy mogą być odnoszone do współczesnej ikonosfery, z której artystka czerpie, i którą wykorzystuje, przetwarzając ją na swój własny sposób.

Kamila Nyckowska (ur. 1982 r.) – ???
Jest absolwentką wydziału Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Na co dzień prowadzi pracownię ceramiczną „PARA BUCH”, uczy w szkole waldorfskiej i Centrum Artystycznym „Sztukarnia”. Wypowiada się w tradycyjnych technikach malarstwa, rzeźby i fotografii. Bohaterem jej prac jest kobieta, która postrzega świat w sposób zniekształcony, tkwi w potrzasku własnej psychiki. Inspiracją do ich powstania były zarówno bohaterki dzieł Joice Carol Oates, jak twórczość i życie Sylvii Plath, Anny Sexton czy Sarah Kane.

Anna Wojtecka – Kobieta
galeria

Nie do końca

>> Nie do końca "martwe"... prace

24 września, godz. 18.00

Renata Dmuch
Wojciech Dzieszkiewicz
Rafał Głażewski
Renata Dmuch
Sztuka towarzyszyła jej od najmłodszych lat, dlatego z biegiem czasu chciała związać z nią swoją przyszłość. Podjęła się studiów artystycznych, by zaprezentować swój nietypowy punkt widzenia rzeczywistości, który jest widoczny w jej pracach. Obrazy są odzwierciedleniem myśli i emocji, nawet gdy przedstawiają prozaiczne przedmioty codziennego użytku. Obiekty w połączeniu z rozmaitą paletą barw nabierają nowych znaczeń. "Według mnie sztuka jest celem samym w sobie, jak również próbą realizowania potrzeby tworzenia, która niesie ze sobą osobisty przekaz".

Wojciech Dzieszkiewicz
Urodzony 24.06.1985 r. w Giżycku, od zawsze mieszkaniec Olecka. Studia lic. na Wydziale Turystyki i Geografii Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, obecnie student III roku na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie. Rysunkiem i malarstwem interesuje się od szkoły podstawowej, ale poważnie do tematu podszedł dopiero w liceum. Wtedy zetknął się z Panią mgr Olgą Karandziej i rozpoczął naukę rysunku pod kierunkiem Elżbiety Orzechowskiej w Białymstoku. Od tamtej pory nieprzerwanie rozwija swój warsztat.

Rafał Głażewski
Jest studentem trzeciego roku edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych. Wciąż znajduje w sztuce nowe drogi, na które wkracza – jednymi z pierwszych były: rysunek, malarstwo i techniki klasyczne, w których drzemie ogromny potencjał, który stara się odkrywać. "Martwe natury to doskonały sposób do ćwiczeń swoich umiejętności, dla mnie to też okazja do wysilenia swojej kreatywności i podjęcia prób stworzenia czegoś nowego".
galeria

Wystawy

>> Wystawy "Urok podwodnych Mazur" i "Filmowy rejs"

22 lipca, godz. 18.00

Wystawa "Filmowy rejs"
Dorota Gulbierz urodziła się w Olecku. Od 1992 r. jest związana z Gdańskiem, a od 5 lat mieszka i pracuje w Sopocie. Z wykształcenia jest nauczycielem plastyki, a dyplom uzyskała w 1990 r. Tworzy formy ceramiczne od 1992 r. W jej pracowni powstaje także biżuteria będąca połączeniem ceramiki i srebra, oraz obrazy ceramiczne i różne formy rzeźbiarskie.
Wystawy:
1994 - Galeria „Sień Biała”, Gdańsk
1999 - Galeria „Canaletto”, Warszawa
2001 - Galeria „Studio M”, Warszawa,
2001 - Galeria „Radwan”, Sopot,
2003 - Galeria BWA, Olsztyn,
2003 - „Galeria Sztuki Złotniczej”, Wrocław
2005 - Galeria „Radwan”, Sopot
2006 - Galeria „Radwan”, Sopot
2007 - Galeria „Ambermoda”, Sopot - wystawa pokonkursowa „Bursztyn i Astronomia”
2008 - Galeria International Images Sewickley, USA (PE)
2010 - Galeria „Engel”, Gdynia - wystawa „3D” inspirowana sztuką filmową

**
Wystawa "Urok podwodnych Mazur"
Jacek Madejski amatorsko zajmuje się fotografią od ponad 25 lat, a od 7 lat także pod wodą. Przybliża mroczne i tajemnicze odmęty nie tylko polskich wód. Ostatnio pracuje również nad dokumentacją fotograficzną wraków polskiego wybrzeża Bałtyku.
Wystawy:
2002 - „Rafy Morza Czerwonego” - Galeria „Migaweczka”, Radom
2003 - „ Barwy Rafy” - Miejskie Centrum Kultury i Informacji Międzynarodowej, Radom
2003 - „ Spojrzenie z dna” - Miejskie Centrum Kultury, Pionki
2004 - „Fotografia podwodna” - Galeria „Migaweczka” Radom
2005 - „Życie rafy” - Galeria Klubu Studenckiego „Aula”, Radom
2005 - „Podwodny świat” - Miejskie Centrum Kultury i Sztuki Galeria „4 Strony Świata”, Pułtusk
2005 - „Świat rafy koralowej i nie tylko” - Otwockie Centrum Kultury - Muzeum Ziemi Otwockiej
2007 - „Ekologia Bałtyku” - Senat Rzeczypospolitej Polskiej
2009 - „Podwodna pasja” - Centrum Edukacji i Informacji Kulturalnej, Olsztyn
2009 - „Wraki Bałtyku”, Tarnowskie Góry
2009 - „Wraki Morza Bałtyckiego”, Radzionków

galeria

Mirosław Kuźma

>> Mirosław Kuźma

Mirosław Kuźma (1965) Ilustrator, plakacista, karykaturzysta, rzeźbiarz, scenograf. Absolwent liceum plastycznego w podjeleniogórskich Cieplicach oraz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W dorobku ma 25 wystaw indywidualnych i zbiorowych w tym poza granicami kraju (Turcja, Niemcy, Holandia, Włochy, Węgry). Jest współtwórcą pisma „GARBUS". Publikuje w wielu periodykach, w tym m. in. w „Gazecie Wrocławskiej". Wśród nagród jakie otrzymał, najwyżej ceni wyróżnienie - Dyplom Honorowy od Komisarza Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców oraz Złoty Medal na międzynarodowym festiwalu rysunku satyrycznego - SATYRYKON '96. Jest również laureatem legnickiego Satyrykonu w latach: 1994, 2000, 2002, 2005. Poza tym uhonorowany: - pierwszą nagrodą „KOŚĆ'97" - Sochaczew 1997 - drugą nagrodą „BRYDŻ" - Słupsk 2001 - trzema wyróżnieniami za pracę „LANDSZAFT" w konkursie „Żywoty i żywioły leśne" zorganizowanym przez Muzeum Karykatury w Warszawie w 2005 ...
Mirek to ten rodzaj artysty, którego talent i godna podziwu biegłość plastyczna tworzą dzieło doskonałe. Jego satyryczne kartony to hiperrealistyczne ilustracje nacechowane wrażliwością, harmonią, nostalgią i dbałością o historyczną poprawność. Dzieje się tak dlatego, że poza plastyką równie wielką pasją Mirka jest historia, ze szczególnym uwzględnieniem epoki Średniowiecza. Wiedzę, jaką zdobywa w tej dziedzinie, wykorzystuje nie tylko na papierze, ale nadaje jej wymiar batalistyczno-teatralny organizując od 17 lat wraz z gronem przyjaciół w ruinach grodu Bolczów (Szlak Zamków Piastowskich) zbrojne spotkania dawnych Słowian i Wikingów. Jak sam mówi, próbują odtworzyć namiastkę życia, jakie miało miejsce przynajmniej milenium temu. (http://www.satyrblues.pl/sb_2006/kuzma.html)
Poprzez przyjaźń z Andrzejem Legusem, bliski Mazurom Garbatym.
galeria

1 2 >>