Galeria

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Wystawy - wystawy 2012

7 grudnia - wernisaż wystawy Piotra Dondajewskiego

>> 7 grudnia - wernisaż wystawy Piotra Dondajewskiego

godz. 18.00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa

Piotr Dondajewski Urodzony w 1953 r. w Zamościu. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom z projektowania graficznego w 1977 roku. Grafik, malarz, pedagog. Od 2002 r. Prezes Okręgu Olsztyńskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Twórca oprawy plastycznej oraz logo Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie. W 2005 r. otrzymał odznakę Zasłużony Działacz Kultury przyznaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureat II Nagrody w „IV Olsztyńskim Biennale Plastyki - O Medal Prezydenta", w 2005 r., w 2007 r. został wyróżniony Nagrodą Prezydenta Miasta Olsztyna. Posiada Złotą Odznakę ZPAP. Mieszka i pracuje w Mrągowie.
galeria

23 listopada - wernisaż wystawy malarstwa Barbary Kucharskiej

>> 23 listopada - wernisaż wystawy malarstwa Barbary Kucharskiej

godz. 17:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa

Barbara Kucharska w roku 2012 uzyskała stopień: doktora sztuk pięknych na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W 2008 r. ukończyła studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, na Wydziale Instrumentalnym o specjalności flet. Jest też absolwentką studiów licencjackich tej uczelni. Wcześniej ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną im. F. Chopina w Olsztynie: I stopnia – w klasie fortepianu i II stopnia – w klasie fletu. W 2004 r. uzyskała dyplom magistra sztuki, specjalność malarstwo, na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pracuje w Konserwatorium Muzycznym, jako nauczyciel gry na flecie oraz wykłada „Wiedzę z zakresu sztuk plastycznych” na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Koncertuje z zespołem Missio Musica oraz współpracuje z zespołami muzyki chrześcijańskiej. Jest autorką licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych, które prezentowała m.in. w Olsztynie, Poznaniu, Warszawie, Sopocie. W Olecku zaprezentuje prace malarskie nawiązujące do pejzaży, obrazujące „przestrzeń duszy”.
galeria

25 maja - wernisaż wystawy prac Zbigniewa Urbalewicza

>> 25 maja - wernisaż wystawy prac Zbigniewa Urbalewicza

godzina 17:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa

Urodził się w 1968 roku w Dobrym Mieście. Ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zdobył dyplom z grafiki warsztatowej w pracowni wypukłodruku pod kierunkiem prof. Ryszarda Krzywki w 1996 roku. Pracuje jako asystent w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zajmuje się grafiką projektową, rysunkiem, kaligrafią, malarstwem, ilustratorstwem, aranżacją przestrzeni, instalacją i fotografią. Mieszka i pracuje w Olsztynie.

Na wernisażu będzie można podziwiać kaligrafie i malarstwo Zbigniewa Urbalewicza. Wystawę urozmaicą rzeźby zaprzyjaźnionych artystów.

Wstęp bezpłatny
galeria

20 kwietnia - Wernisaż wystawy obrazów Ewy Letki

>> 20 kwietnia - Wernisaż wystawy obrazów Ewy Letki

godz. 17:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa

Wszechstronna. Tak bez wątpienia można określić Ewę Letki. Artystka zajmuje się projektowaniem graficznym, tworzeniem scenografii, patchworków, ilustracji, robieniem na szydełku lal i wełniaczków. Urodziła się w Olsztynie, tam ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych a potem Edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. W swoim dorobku artystycznym posiada zarówno wystawy indywidualne jak i zbiorowe. W Olecku zaprezentuje wyszywane obrazy czyli tzw. patchworki. Ta forma sztuki posiada nieskończone możliwości ekspresji, dzięki łączeniu różnych tkanin i barw.

Wstęp bezpłatny
galeria

10 lutego - wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Kadelskiej

>> 10 lutego - wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Kadelskiej

godz. 17:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Kadelskiej. Artystka Urodziła się w 1971 roku w Olsztynie . W roku 1993 uzyskała dyplom z grafiki warsztatowej i historii sztuki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, a w 1996 r. dyplom z malarstwa z aneksem z rysunku na Wydziale Malarstwa i Grafiki ASP w Gdańsku.
Prowadzi pracownię plastyczno-projektową, wykłada projektowanie i historię sztuki ogrodowej dla architektury krajobrazu na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, pisze doktorat z zakresu urbanistyki na Politechnice Krakowskiej.
Jest czynnym uczestnikiem wielu konferencji związanych z projektowaniem krajobrazu oraz autorką licznych publikacji poświęconych temu zagadnieniu. Zajmuje się wielkoformatowym malarstwem sztalugowym, rysunkiem, grafiką warsztatową oraz projektowaniem wnętrz i architektury krajobrazu w tym wielkoobszarowych parków i ogrodów wraz z małą architekturą i rzeźbą.
W swoim dorobku ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, a także wystawy malarstwa i projekty wielkoobszarowe prezentowane zarówno na terenie Polski jak również Holandii, Belgii, Niemczech, Hiszpanii i USA.
galeria