Galeria

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Wystawy - wystawy 2013

6 grudnia - wystawa fotografii Witolda Jurkiewicza

>> 6 grudnia - wystawa fotografii Witolda Jurkiewicza

godz. 18:00. Galeria Prawdziwej Sztuki im. A. Legusa
Zapraszamy do obejrzenia „Obrazu świata w fotografiach Witolda Jurkiewicza” . Wystawa nosi tytuł „Po drodze”.
Witold Jurkiewicz – ur. w 1955 r. w Olecku. Zajmuje się fotografią kreacyjną, społeczną i pejzażową. Od 1985 r. należy do Związku Polskich Artystów Fotografików, w którym pełnił funkcję prezesa Zarządu Okręgu Toruńsko-Bydgoskiego od 1996 do 2008 roku.
W 1997 r. uzyskał doktorat w dziedzinie sztuki plastyczne w dyscyplinie artystycznej grafika na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Od 1987 r. prowadzi zajęcia dydaktyczne z fotografii w Zakładzie Plastyki Intermedialnej na kierunku Edukacja Artystyczna na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.
Ostatnie wystawy: Ikonografie przeszłości (galerie niezależne, Białoruś 2006-2007), Znaki tożsamości kresów wschodnich (Muzeum Historii Fotografii, Bydgoszcz 2007), Czarno-biała, kolorowa Ukraina (Galeria ARTERIER, Toruń UMK 2008), Fotografie ( Dom Muz, Toruń 2008), Kresy z lat 2005-2008 (Galeria Fotografii B&B, Bielsko Biała 2008) Andaluzja (Galeria Poczta, Bydgoszcz 2008), Danieli świat zatrzymany (Galeria nad Wisłą, Toruń 2011), Ludzie / Miejsca / Znaki (Muzeum Okręgowe, Suwałki 2013).
Laureat dyplomu i medalu im. Jana Bułhaka za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie fotografii na 50-lecie ZPAF. Współautor Antologii fotografii polskiej pod redakcją Jerzego Lewczyńskiego (1999). Nagroda Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego (2010). Jego prace są w zbiorach Muzeum Fotografii we Wro­cła­wiu, Krakowie, Muzeum Okręgowym w Toruniu i Bydgoszczy.
galeria

18 października - wystawa rzeźby

>> 18 października - wystawa rzeźby

18 października 2013 r., godz. 17:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa

W Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa obejrzymy rzeźby trzech artystów. Katarzyny Mikłasz – absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale rzeźby, Bolesława Marshalla – rzeźbiarza, którego prace przekraczają cienką granicę między rzemiosłem a sztuką i jego syna – absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Macieja Marshalla.

Zobacz zdjęcia...

Poplenerowa wystawa malarstwa

>> Poplenerowa wystawa malarstwa

13 września, godz. 17:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa

W Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa zagości nowa wystawa. Tym razem zaprezentujemy pokłosie plenerów malarskich, które odbyły się w Polsce i na Litwie. Wzięli w nich udział tacy artyści jak: Juozas Pranskevicius, Jolanta Teiserskyte-Stoskiene, Jolanta Sneżko, Alexandras Vozbinas, Svejunas Armonas, Julia Tarnowska, Maria Zimnowoda, Piotr Dondajewski czy Ewa Letki. Plenery zostały zorganizowane przy współpracy Polskiego Związku Artystów Plastyków z Litewskim Związkiem Plastyków. O osobistych doświadczeniach z plenerów malarskich opowie nam Piotr Dondajewski - mrągowski artysta, grafik, prezes Polskich Artystów Plastyków na Warmii i Mazurach. Zapraszamy!

19 lipca - otwarcie wystawy grafiki Andrzeja, Stanisława i Mieto Legusa

>> 19 lipca - otwarcie wystawy grafiki Andrzeja, Stanisława i Mieto Legusa

17.00 – Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa

Zapraszamy na wernisaż wystawy grafiki „3 x Legus”. Zaprezentujemy prace Andrzeja Legusa, jego syna Stanisława oraz brata Andrzeja - Mieto Legusa. Wyjątkowa wystawa o cha­rakterze familijno-wspomnieniowym.

Tu obejrzyj fotografie

14 czerwca - wernisaż wystawy malarstwa Jarosława Szarabajko

>> 14 czerwca - wernisaż wystawy malarstwa Jarosława Szarabajko

godz. 19.00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. A Legusa

Z wykształcenia jest architektem, pracuje (w zawodzie) i mieszka w Mrą­gowie. Twórczość artystyczną zaczął w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, a przygodę z malarstwem w latach dziewięćdziesiątych. Pierwszymi jego inspiracjami malarskimi były dzieła słynnego surrealisty Salvadora Dali oraz kubisty Pabla Picassa. Co ciekawe, pierwsza autorska wystawa prac odbyła się za granicą. Tworzenie sprawia mu radość, przyjemność i jednocześnie jest odskocz­nią od codzienności. Jego prace są zagadkowe, klimatyczne, zmysłowe, przenoszą w inny, surrealistyczny świat. Poza malarstwem zajmuje się także rysunkiem oraz grafiką 2D i 3D.
galeria

1 2 >>