Galeria

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Wystawy - Wystawy 2015

17 kwietnia - wystawa fotografii

>> 17 kwietnia - wystawa fotografii "Multiekspozycje" - Piotr Bułanow-

godz. 18:00 Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa.

Piotr Bułanow jest suwalczaninem, od ponad dwudziestu pięciu lat związanym ze środowiskiem fotografików, skupionych wokół legendarnego klubu Pacamera, założonego przez Stanisława Wosia w latach 80. XX w.
Specjalizuje się w fotografii krajobrazu Suwalszczyzny; fotografuje zarówno w konwencji estetycznej, nawiązującej do tradycji piktorializmu – klasycznego pejzażu, jak również w nowocześniejszych formach artystycznych, takich jak prezentowane na tej wystawie cykle multiekspozycji – fotografii powstającej bezpośrednio w aparacie fotograficznym w wyniku procesu dziesięciokrotnych naświetleń na ten sam kadr, rożnych motywów przyrodniczych.
Brał udział w większości wystaw zbiorowych PAcamera Club, należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest laureatem znaczących konkursów fotograficzych, takich jak: Biennale Krajobrazu Polskiego w Kielcach, Konfrontacje Fotograficzne w Gorzowie Wielkopolskim, Fotograficzne Mistrzostwa Polski w Warszawie.
Uczestniczył w zjeździe założycielskim Związku Polskich Fotografików Przyrodniczych i przez pewien czas (od 1997) pełnił obowiązki Prezesa Okręgu Północno-Wschodniego tego związku.
Ma na swoim koncie liczne wystawy i publikacje.

23 stycznia - wystawa malarstwa Marcina Radziszewskiego

>> 23 stycznia - wystawa malarstwa Marcina Radziszewskiego

godz. 18:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. A. Legusa

Później nastąpił etap samokształcenia – obserwacja wielu wystaw, portrecistów, uczestnictwo w większych i mniejszych konkursach malarskich. Dziś maluje krajobrazy oraz portrety stylem kółeczkowym i krzyżykowym. Jego wzorem i mistrzem jest Jacek Malczewski.
Obecnie posiada wykonanych ponad 200 prac. Ostatnio zajął 3. miejsce w konkursie „Życie ze schizofrenią od izolacji do wsparcia”. Jest podwójnym stypendystą Prezydenta Olsztyna, członkiem Związku Plastyków Warmii i Mazur, wymieniony w „Leksykonie Kultury Warmii i Mazur”.
O sobie pisze:
„Tym żyję i do końca życia chcę malować! Sztuka buduje sens życia, wycisza, daje jasność umysłu, wrażliwość sensu bycia tu i teraz. Rozwija duszę, wychodzi, wraca i cały czas wiruje. Budzi i odkrywa.”

<< 1 2