Grupy

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Pracownia fotograficzna

Portrety

>> Portrety

Portret to najstarszy temat fotografii i zarazem najczęściej eksploatowany. Obecnie fotograficzne portrety należą do większości wykonywanych zdjęć na świecie. Jest to temat nie tylko lubiany ale wręcz obowiązkowy w serwisach informacyjnych wszelkich portali internetowych czy drukowanych gazetach. Nasze albumy fotograficzne to przede wszystkim portrety, a zdjęcia portretowe naszych najbliższych chętnie nosimy przy sobie w portfelach lub stawiamy na biurkach lub półkach, jako najwspanialsza dekorację wnętrz. Nic więc dziwnego, że zaczęliśmy naszą naukę fotografii od warsztatów portretu. Przez blisko dwa miesiące ćwiczyliśmy nasze fotograficzne oko do właściwego postrzegania i rejestrowania obrazu, czego efektem jest wystawa składająca się z 20 fotografii zatytułowana "Portrety". Jak nam się to wyszło? - zapraszamy do obejrzenia wystawy w Galerii "Na schodach" Regionalnego Ośrodka Kultury "Mazury Garbate" przy placu Wolności 22 w Olecku.

galeria zdjęć

wrzesień 2013 - Warsztaty

>> wrzesień 2013 - Warsztaty "ABC Fotografii"

Warsztaty „ABC fotografii” adresowany jest do wszystkich, którzy chcą poznać tajniki techniki i sztuki fotograficznej, nauczyć się świadomie korzystać z funkcji aparatów fotograficznych, odróżniać złe fotografie od dobrych, jak również zapoznać się z dorobkiem największych mistrzów fotografii oraz poznać jej historię.

Warsztaty „ABC fotografii”, to przede wszystkim ćwiczenia praktyczne, czyli sesje fotograficzne o charakterze studyjnym i plenerowym, po których zawsze odbywać się będą konsultacje fotograficzne, polegające na nauce weryfikacji dokonanych zdjęć.

Zajęcia praktyczne będą poprzedzane wykładami o podstawowych zasadach fotografowania poszczególnych tematów oraz prezentacjami najlepszych przykładów do naśladowania.

Omawiane będą główne tematy fotograficzne, takie jak:
fotografia portretowa
fotografia pejzażowa
fotografia architektury
fotografia dokumentalna i reporterska (podstawy)

Realizacja każdego z tematów fotograficznych zakończy się małą wystawą podsumowującą, a cały kurs zakończy duża wystawa wszystkich uczestników kursu „ABC fotografii” wraz z uroczystym wręczeniem dyplomów ukończenia kursu.

Kurs poprowadzi Radosław Krupiński - fotograf działający od ponad 20 lat, jako animator życia kulturalnego i artystycznego Suwalszczyzny; współzałożyciel (razem ze Stanisławem J. Wosiem) klubu i galerii fotografii PAcamera w Suwałkach oraz założyciel galerii fotografii im. Edwarda Hartwiga w Domu Pracy Twórczej w Wigrach (działającej pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików); fotoreporter i fotograf studyjny (m.in. etatowy fotograf wydawnictw koncernu Agora i wydawnictwa Murator w Warszawie); zaś obecnie wykładowca białostockiej Akademii Fotografii i Przedsiębiorczości i właściciel firmy Camera Art Studio, która prowadzi Małą Szkołę Fotografii w Suwałkach.

Spotkania odbywać się zawsze w poniedziałki w wymiarze 10 h miesięcznie. Na pierwsze spotkanie zapraszamy 3 listopada o godzinie 17:30 do Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa. Cena kursu: 60 zł/ mc. Płatności należy dokonywać do 10 każdego miesiąca w kasie ROK.

Z A P R A S Z A M Y !!!

<< 1 2