Grupy

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Pracownia fotograficzna

Wernisaż wystawy ABC fotografii

>> Wernisaż wystawy ABC fotografii

Zapraszamy na wernisaż wystawy uczestników drugiej edycji warsztatów ABC Fotografii, prowadzonych przez Radosława Krupińskiego pt. "Portret/autoPortret". Uroczyste otwarcie odbędzie się w poniedziałek, 22 grudnia o godz. 17:30 w Galerii Fotografii "Klatka" Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku przy Placu Wolności 22.

październik 2014 - warsztaty

>> październik 2014 - warsztaty "ABC fotografii"

Warsztaty „ABC fotografii” adresowane są do wszystkich, którzy chcą poznać tajniki techniki i sztuki fotograficznej, nauczyć się świadomie korzystać z funkcji aparatów fotograficznych, odróżniać złe fotografie od dobrych, jak również zapoznać się z dorobkiem największych mistrzów fotografii oraz poznać jej historię.

Warsztaty „ABC fotografii”, to przede wszystkim ćwiczenia praktyczne, czyli sesje fotograficzne o charakterze studyjnym i plenerowym, po których zawsze odbywać się będą konsultacje fotograficzne, polegające na nauce weryfikacji dokonanych zdjęć.

Zajęcia praktyczne będą poprzedzane wykładami o podstawowych zasadach fotografowania poszczególnych tematów oraz prezentacjami najlepszych przykładów do naśladowania.

Omawiane będą główne tematy fotograficzne, takie jak:
fotografia portretowa
fotografia pejzażowa
fotografia architektury
fotografia dokumentalna i reporterska (podstawy)

Realizacja każdego z tematów fotograficznych zakończy się małą wystawą podsumowującą, a cały kurs zakończy duża wystawa wszystkich uczestników kursu „ABC fotografii” wraz z uroczystym wręczeniem dyplomów ukończenia kursu.

Kurs poprowadzi Radosław Krupiński - fotograf działający od ponad 20 lat, jako animator życia kulturalnego i artystycznego Suwalszczyzny; współzałożyciel (razem ze Stanisławem J. Wosiem) klubu i galerii fotografii PAcamera w Suwałkach oraz założyciel galerii fotografii im. Edwarda Hartwiga w Domu Pracy Twórczej w Wigrach (działającej pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików); fotoreporter i fotograf studyjny (m.in. etatowy fotograf wydawnictw koncernu Agora i wydawnictwa Murator w Warszawie); zaś obecnie wykładowca białostockiej Akademii Fotografii.

Spotkania odbywają się w poniedziałki od godz 17:00 w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa ROK, pl. Wolności 22 w Olecku. Cena kursu: 60 zł/mc. Płatność należy dokonywać do 10 każdego miesiąca w kasie ROK.

Zapisać się można telefonicznie lub drogą e-mail lub też bezpośrednio na poniedziałkowych spotkaniach SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA !

tel. (bezpośredni do prowadzącego kurs): 504 291 730

Z A P R A S Z A M Y !!!

Wodne foto-pejzaże

Wodne foto-pejzaże to wystawa fotografii będącej wynikiem serii warsztatów plenerowych, które odbyły się nad Jeziorem Oleckim Wielkim, rzeką Legą oraz jeziorem Hańcza. W pięciu takich plenerowych sesjach fotograficznych, które odbyły się w maju br. wzięło udział kilkunastu uczestników warsztatów fotograficznych ABC fotografii z Olecka. Wystawę "Wodne foto-pejzaże" można będzie oglądać od 2 czerwca do 2 lipca 2014 r. w Galerii Fotografii "Na schodach" w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku "Mazury Garbate" obok jednocześnie eksponowanej wystawy tych samych autorów pt. "Margrabowa/Treuburg/Olecko - trzy odsłony miasta". Serdecznie zapraszamy!

Olecko wczoraj i dziś

>> Olecko wczoraj i dziś

Po fotografii portretowej oraz fotografii martwej natury, adepci warsztatów fotograficznych zajmować się będą fotografią architektury, ale w szczególnym kontekście - historycznym.

Ich zadaniem będzie wyszukiwanie w naszym mieście miejsc i budynków, które widnieją na starych pocztówkach, fotografiach starych książek czy albumów rodzinnych i fotografowanie ich w obecnym kształcie i formie, tak aby zaprezentować dawne fotografie Olecka w nowych odsłonach fotograficznych.

Współczesne spojrzenie na miejsca, budowle i całe zespoły architektoniczne, niegdyś uznawane przez fotografów za szczególne, będzie tematem przewodnim kolejnej wystawy fotografii, którą zaprezentujemy już w kwietniu w Galerii "Na schodach". Wcześniej prace uczestników warsztatów będzie można obejrzeć w formie pokazu slajdów podczas wykładu historycznego w Oleckiej Izbie Historycznej. Szczegóły co do terminu i miejsca prezentacji podamy już wkrótce.
galeria

Fotograficzne

>> Fotograficzne "Martwe natury"

To kolejny temat warsztatów fotograficznych "ABC fotografii". Dowiemy się na nich o historii tego tematu, jego mistrzach w fotograficznych okresach poszczególnych technik, jak również o sposobach oświetlenia studyjnego dla osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Nauczymy się fotografować przedmioty małe i bardzo małe. Będziemy budowali własne mini studia fotografii stolikowej i nauczymy się radzić sobie z oświetleniem w małych przestrzeniach fotografii makro. Warsztaty zakończy wspólna wystawa: - "Martwa natura - małe światy", 30 stycznia 2014 r.

W lutym 2014 roku tematem wiodącym warsztatów fotograficznych "ABC fotografii" będzie fotografia kulinarna, jako rozwinięcie tematu "Martwej natury" w fotografii. Zapraszamy!

1 2 >>