Izba Historyczna

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Spotkania 2012

9 listopada - wystawa

>> 9 listopada - wystawa "Sport w filatelistyce i numizmatyce"

godz.17.00, Olecka Izba Historyczna, Plac Wolności 1

Zapraszamy na otwarcie wystawy pt.: „Sport w filatelistyce i numizmatyce”.
Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Numizmatyczne, Polski Związek Filatelistów przy współudziale Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych „Zamek”

8 listopada - spotkanie z Agnieszką Wiśniewską

>> 8 listopada - spotkanie z Agnieszką Wiśniewską

godz. 17.00, Olecka Izba Historyczna

zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Wiśniewską z „Krytyki Politycznej.
Agnieszka Wiśniewska (1982) - absolwentka polonistyki na UKSW, ukończyła studia podyplomowe „Komunikacja społeczna i media” w Instytucie Badań Literackich PAN. Obroniła pracę magisterską w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW o polskim filmie dokumentalnym. Pracowała w ekipie budowlanej, roznosiła ulotki, redagowała horoskopy, pisała do Gazety.pl. Redaktorka książki Kino polskie 1989-2009. Historia krytyczna i autorka biografii Henryki Krzywonos - Duża solidarność, mała solidarność (Wydawnictwo Krytyki Politycznej 2010). Koordynuje działania Klubów Krytyki Politycznej.

18 października - wystawa

>> 18 października - wystawa "Romuald Wojnowski - pasjonat sportu"

godz. 17:00, Olecka Izba Historyczna

Romuald Wojnowski urodził się 12 stycznia 1950 roku w Wieliczkach. Był pedagogiem z 40-letnim stażem pracy. Pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Technicznych w Olecku. Wychował wielu reprezentantów Polski w lekkiej atletyce, ponad 270 medalistów mistrzostw województwa i 65 meda­listów mistrzostw Polski. Wielokrotnie nagradzany nagrodami Ministra Oświaty i Ministra Edukacji Narodowej oraz przez władze PZLA, PKOL, LZS i SZS. W uznaniu zasług na rzecz miasta i spo­łeczności lokalnej uhonorowany tytułem Olecczanina 2000 roku.
Był animatorem i pomysłodawcą wielu ogólnopolskich i ponadlokalnych imprez sportowych: Oleckich Biegów Ulicznych, Biegów „Ku Słońcu", Olimpiady Milusińskich i Sportowych Igrzysk „Solidarności”. Zmarł po ciężkiej walce z chorobą w wieku 61 lat.

11 października - wykład

>> 11 października - wykład "Herbert w Olecku"

godz. 11.00, Olecka Izba Historyczna

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” i Olecka Izba Historyczna zapraszają 11 października(czwartek) o godzinie 11,00 na spotkanie ze Zbigniewem Fałtynowiczem, autorem książki „Podróże bliskie. Zbigniew Herbert i Suwalszczyzna”.
Zbigniew Herbert wiele podróżował. Poznawał kolejne kraje i miasta. W podziwie dla kultury antyku powstawała jego poezja. Na szlaku jego wędrówki obok Włoch, Francji, Holandii znalazła się także Suwalszczyzna i… mazurskie miasteczko, Olecko. Poeta kilkakrotnie spędził wakacje nad suwalskimi i augustowskimi jeziorami. W 1983 roku przyjechał do Olecka.
Zbigniew Fałtynowicz opowie o podróżach bliskich Herberta, jego pobycie w naszym mieście i twórczości.
Zapraszamy szczególnie serdecznie nauczycieli języka polskiego wraz z uczniami i wszystkich zainteresowanych literaturą.

21 września - Dwie okupacje. Rocznica agresji sowieckiej na Polskę - spotkanie w Izbie Historycznej

>> 21 września - Dwie okupacje. Rocznica agresji sowieckiej na Polskę - spotkanie w Izbie Historycznej

godz. 10:30, Olecka Izba Historyczna

Zapraszamy młodzież szkolną na spotkanie "Dwie okupacje. Rocznica agresji sowieckiej na Polskę".Spotkanie organizowane jest przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olecku.

<< 1 2 3 4 5 6 >>