Izba Historyczna

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Spotkania 2016

19 grudnia - rozstrzygnięcie konkursu

W dniu 19 grudnia o godz. 16.30 w siedzibie OIH odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Skarby w moim domu".
Oto lista laureatów konkursu:
1. miejsce – Aleksander Krawczuk, kl. IIIa SP1, „Maszyna do szycia Singer"
2. miejsce - Aleksandra Jędrzejczak, kl. IVc SP1, „Historia zegara”
3. miejsce – Kamil Bereśniewicz, SP1, „Obraz Jeagera”

26 listopada - Jak powstało Olecko?

>> 26 listopada - Jak powstało Olecko?

26 listopada (sobota), godz. 11.00, Olecka Izba Historyczna

Za górami, za lasami, za jeziorami żył sobie król - a może to był książę?

Olecka Izba Historyczna zaprasza na spotkanie bajkowo –zabawowo-plastyczne wszystkie dzieci, które chcą się dowiedzieć, jak powstało Olecko i dobrze się bawić w listopadowy poranek.
WSTĘP WOLNY

Konkurs

>> Konkurs "Skarby w moim domu" dla uczniów szkół podstawowych

W imieniu Regionalnego Ośrodka Kultury „Mazury Garbate” i Oleckiej Izby Historycznej mamy przyjemność zaprosić uczniów szkół podstawowych gminy Olecko do udziału w konkursie pt. „Skarby w moim domu”.
W każdym domu znajdują się przedmioty, które darzymy szczególnym sentymentem, mają swoją historię, należały do naszych przodków. Może to sznur korali, może stary koc, pamiątkowa łyżeczka lub wyjątkowe zdjęcie? Poszukajcie, na pewno przedmiot z duszą mieszka też w Waszym domu. Nie musi być bardzo stary – najważniejsze, żeby miał ciekawą historię.
Aby wziąć udział w konkursie należy zrobić zdjęcie tego wyjątkowego przedmiotu oraz opisać jego historię. Forma zależy od Was. Ważne jest, żeby opis nie był dłuższy niż dwie strony formatu A4.
Nagrody to m.in. książki i voucher na jednodniową wycieczkę do Wilna dla laureata wraz z opiekunem. Ale najważniejsze jest poszukiwanie skarbów, które mieszkają w Waszym domu. Może odkryjecie przy okazji jakąś tajemnicę…
Regulamin konkursu dostępny jest w załączniku, w Oleckiej Izbie Historycznej oraz w sekretariatach szkół podstawowych gminy Olecko.
Regulamin konkursu
galeria

30 października - 2. Spacerownik z OIH

>> 30 października - 2. Spacerownik z OIH

godz. 15:00, przed budynkiem Regionalnego Ośrodka Kultury

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” i Olecka Izba Historyczna zapraszają na spotkanie z cyklu „Niedzielny spacerownik”, które rozpocznie się 30 października o godzinie 15.00 przed budynkiem Regionalnego Ośrodka Kultury.
Tym razem przyjrzymy się zmianom architektonicznym, jakie zaszły w Olecku na przestrzeni ostatniego wieku. Niektóre miejsca nie zmieniły się od wielu lat, budynki pełnią tylko nowe funkcje. Ale są i takie, które w ciągu ostatnich lat zmieniły się diametralnie. W czasie spaceru zwiedzimy m.in. olecki zamek, wieżę ciśnień i cmentarz ewangelicki.
Przewodnikiem będzie Zbigniew Stefanowski, nauczyciel historii w Liceum Ogólnokształcącym w Olecku.

15 października - Uwaga - budujemy kapsułę czasu!

>> 15 października - Uwaga - budujemy kapsułę czasu!

godzina 11.00 , Olecka Izba Historyczna

Nie wiesz co to kapsuła czasu? Przyjdź koniecznie – wszystko ci pokażemy, zainspirujemy i sprawimy, że może za sto lat ktoś o Tobie usłyszy. Wspólnie zbudujemy kapsułę czasu oleckich dzieci.
Zapraszamy dzieci w wieku 5 -12 lat na spotkanie w Oleckiej Izbie Historycznej. Rodzice również mile widziani
WSTĘP WOLNY

1 2 3 >>