Pomysłodajnia

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

To już było

Happening teatralny na Siejniku

>> Happening teatralny na Siejniku

W sobotę 15 czerwca mieszkańcy osiedla Siejnik mieli okazję do wspólnej zabawy i integracji. Na polanie przy stawku odbył się happening teatralny organizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku. W wydarzeniu mogli wziąć udział wszyscy, niezależnie od wieku. Jednak uczestnikami były głównie dzieci i ich rodzice bądź dziadkowie. Całe rodziny świetnie się bawiły. Chętne dzieci i mamy brały udział w zabawach dramowych przygotowanych na tę okazję. Pozostali mieli uciechę z baniek mydlanych i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Akcja została przeprowadzona w ramach projektu „Pomysłodajnia“ realizowanego z programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne“.


galeria

Chcesz zgłosić pomysł, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać?

>> Chcesz zgłosić pomysł, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać?

Przyjdź na spotkanie!Podpowiemy, jak zabrać się do napisania wniosku, od czego zacząć, na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę i co zrobić, aby wniosek stał się bardziej atrakcyjny! Spotkania odbędą się 10 i 11 czerwca o godzinie 16:00 w sali AGT. Zapraszamy wszystkich chętnych!!

Przypominamy, że w „Pomysłodajni” możesz pozyskać nawet 7300 zł na wymarzoną inicjatywę kulturalną. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie www.przystanek.pl w zakładce „Pomysłodajnia”. Wnioski można składać do 15 lipca 2013 roku. Akcja jest częścią projektu finansowanego z funduszy Narodowego Centrum Kultury z programu "Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne"


Piknik sąsiedzki

>> Piknik sąsiedzki

Tak jak zapowiadaliśmy, ośrodek kultury rozszerzył pole działania. 9 czerwca okupowaliśmy skwerek przy ulicy Prusa. Było malowanie twarzy dla dzieci, gra w bule, zabawy sportowe, tańce, wymiana ubrań, bańki mydlane. Ale przede wszystkim była radość ze spotkania w sąsiedzkim gronie. Ktoś zadeklarował, że następnym razem upiecze ciasto, ktoś przyniesie grilla, kto inny pogra na gitarze i skosi trawę. Mamy więc nadzieję, że nasz piknik był tylko początkiem sąsiedzkiej integracji.

Zabawy dla dzieci przeprowadziła firma Pióropusz,akcja odbyła się w ramach projektu „Pomysłodajnia” finansowanego z programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2013”.


galeria

Uwolnij łacha

>> Uwolnij łacha

7 czerwca Skocznia zmieniła się w profesjonalny wybieg mody. Pewnym krokiem molo przemierzało 5 modelek przebranych w ekologiczne awangardowe stroje wykonane podczas zajęć plastycznych w ROK "Mazury Garbate". Po pokazie mody modelki razem z widownią miały okazję "Uwolnić łacha" i wymienić się nienoszonymi ubraniami. Była radość ze zdobycznych leginsów, błogi uśmiech z powodu nowej bluzki i satysfakcja z nowego, idealnie pasującego płaszcza.

Akcja odbyła się w ramach projektu „Pomysłodajnia” realizowanego z programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2013”.


galeria

Kto ma uszy, niechaj słucha

>> Kto ma uszy, niechaj słucha

29 maja, godz. 17:00, park koło starej fontanny

Próbowaliśmy pobić rekord Guinessa w zabawie Głuchy Telefon. Mieliśmy przekazać hasło tak szybko, żeby na sylabę przypadło mniej niż 0,2 sekundy. Było blisko, osiągnęliśmy wynik 0,25 sek. na sylabę. Poprzeczka była wysoko. Rozrechotany kulturysta lub zaburzenia interpersonalne nie zależą do najłatwiejszych haseł:) Zabawa była przednia, w akcji wzięło udział 27 osób. Akcja jest częścią projektu finansowanego z funduszy Narodowego Centrum Kultury z programu "Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne"


<< 1 2 3 4 5 >>